Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Fr

Ve světě je v oběhu víc jak 550 000 zbraní. To je jedna zbraň na každýho dvanáctýho člověka na Zemi. Jediná otázka zní: jak vyzbrojíme zbývajících 11? Film se zabývá ožehavým tématem prodeje zbraní více a drsněji než jsem čekal. Postupně pronikáme do zákulisí tohoto špinavého obchodu a zjišťujeme, že rčení – není nic dražšího pro obchodníka se zbraněmi než mír – je bohužel veliká pravda. Úplatní jednotlivci i celé vlády, CIA a mafie na jedné straně, proti tisícům mrtvých po celém světě. Jaké má takový obchodník svědomí? Jaký je to člověk? Co prožívá, když si otevře noviny? Nechtěl bych být Američan. Tento film by mě asi nutil brát si některé věci osobně. Hlavně v poslední třetině. Ale o to zřejmě tvůrcům šlo. Výbornej N.Cage, kterýmu sekundují J. Leto a E. Hawke . ()

Dever

Soundtrack Antonio Pinto: 1. Lord Of War ,2. Little Odessa ,3. Ava's Arms ,4. By Sea ,5. Andina ,6. Love Deception ,7. Consequences & Loss ,8. By Air ,9. The Promise ,10. Yakar Diamm ,11. Everything That Comes From The Earth ,12. Truth ,13. Conscience ,14. AK-47 Love ,15. Warlord, ()

EvilPhoEniX

Zlo vítězí a Cage opět ve formě! Tenhle film velmi realisticky ztvárňuje život pašeráka zbraní,který bezohledně inkasuje do sociálního hnutí a politického násilí. Tempo filmu je svěží, vizuál filmu je dechberoucí a zápletka je vynikající! Dráždivé,násilné,ironické,stylové a velmi povedené! 80% ()

tron

„Viem, že mi niečo tajíš. Že máš druhú tvár. Ale nebudem sa ťa na nič vypytovať. Nechcem, aby si mi musel klamať.“ Na jednej strane po dlhom čase znesiteľný Nicolas Cage (s ktorým to ide dole vodou od roku 1999) a presné obsadenie podporných rolí (Ian Holm, Bridget Moynahanová, Ethan Hawke, Jared Leto) a originálne nápady (úvodné titulky, halucinogénna pasáž), oproti tomu triviálny a otravne mentorujúci scenár a úsmevne silácke dialógy. ()

B!shop

Naprosto perfektni film, kterej by se asi nejlip dal oznacit za drama. Hlavne potesi fakt, ze vam tvurci neustale necpou reci, jako, ze zbrane jsou spatny atd., ale v podstate ukazujou problematiku obchodu se zbranema z ruznejch uhlu pohledu a diky naprosto dokonalejm komentarum Nicolase Cage si muzete udelat na celou zalezitost vlastni nazor. I kdyz tu Nicolas hraje "pouze" svuj prumer, prave diky jeho komentarum je jeho vykon o tridu lepsi. Ostatni herci, at uz Jared Leto, Ian Holm nebo Ethan Hawke nehrajou spatne, ale v podstate slouzi jen jako takovy krovi pro Cage. A ackoliv se tu v podstate nenachazi nejaka skutecne akcni scena, film ani na chvilku nenudi a misty skoro pripomina cernou komedii, protoze nektery hlasky proste nemaj chybu. Taky je fajn, ze film nejede podle klasickyho schematu polepsovani se kuli nekomu/necemu a tudiz se da tezko odhadnout, jak film skonci. Skvele jsem se bavil. ()

Slasher

Cage zase jednou není pro smích, ale naopak, na poplácání po zádech a vřelý obdiv. Už samotným tématem (ZBRANĚ) mě tento film bral za slinu, a tak jsem rád, že nezklamal. Velmi dobře dívatelných a po svém vlastním oduševnělých 120 minut, které vám snad malinko dokreslí představu, jak to ve velkém světě chodí. A případně i spláchnou pár hovínek naivity. Já chci taky zlatej kalašnikov. ()

Marius

Lord of War chytí už od úvodných titulkov a nepustí po celú stopáž. Cesta nábojnice od výroby až po spotrebu však nie je jediným nápadom oživujúcim toto dielko – dočkáte sa blokovacieho cinkania pokladnice pri streľbe z Kalašnikova, ale aj Čajkovského Labutieho jazera na pozadí prednášky o AK-47.A na pozadí týchto čiernohumorných zábaviek sa odohráva Yuriho príbeh. Príbeh, ktorý je pravdebodobne nablýskanejšou verziou reality čierneho obchodu so zbraňami, i keď titulok „inšpirované skutočnými udalosťami“ skôr znamená, že to nejak takto chodí, ako to, že Niccolovi sa vyspovedal niektorý zo súčasných warlords. Niccol už Gattacou ukázal, že vie točiť inteligentné filmy a LoW túto jeho schopnosť len potvrdil. Kamera je síce ultracoolová a miestami už pôsobí gýčovo, vzhľadom k nadsázke celého filmu to však nepovažujem za mínus. Herci sú bez výnimky výborní. čo na mňa vo filme pôsobilo ako nedostatok je predvídateľnosť niektorých častí a kostrbaté preskakovanie z roviny obchodnej na rovinu rodinnú, pretože neverím, že by v reáli existovala tak zásadová postava ako Ava. Celkovo LoW vyťahuje jeho atmosféra a jeho schopnosť zanechať diváka v nemom úžase z bizardných situácií pri obchode so zbraňami. Záverečné menovanie stálych členov BR OSN ako garantov bezpečnosti sveta a zároveň najväčších exportérov zbraní filmu nasadzuje pomyselnú korunu a podľa môjho názoru zároveň vyvracia podozrenia z ryžovania popularity na vlne módneho antiamerikanizmu. 9/10 ()

Lateef

Je film, který bych nechal pětsetkrát za sebou pustit každému zadrženému „armydealers“ - obchodníkům se zbraněmi, aby si uvědomili, co svými činy páchají...jistě, oni přeci jenom se zbraněmi kšeftují, nenutí nikoho mačkat spouště, že??...Nicolas Cage alias Yuri Orlov je ve svém oboru dobrej, sakra dobrej, elegantní, akční, vychytralý a vždy připravený odseknout nějakou ironickou poznámkou(já bych se rozhodně klepal strachy, kdyby mi někdo mířil zbraní do ksichtu, ale Yuri ne, ten se jenom ušklíbne a řekne: „pěkná bouchačka, to je MP-5, viď??..nechceš na ní tlumič??“)...jeho největší zbraní jsou kontakty a úplatkářství, protože úplatky bere každej včetně ředitelů věznic...není pro něj problém změnit během několika minut totožnost lodi plné zbraní, není problém nechat urychleně vyprázdnit letadlo od podvozku až po ocasní křídlo napěchované zbraněmi, Yuri má na tohle všechno svoje metody...takže jediným, co může zastavit jeho počínání, je jeho svědomí...ani krásná Bridget Moynahan v podání jeho manželky Avy Fontaine neví, čím si její drahoušek vydělal na barák, auťák a lustr se 40 tisícema karátů...jediným jeho společníkem je jeho bratr Vitaly alias Jared Leto..toho času kuchař v jedné zapadlé putice...oba se pustí do obchodování, přežívá pouze jeden!!...film je vyprávěný formou flashbacků do Yuriho minulosti doprovázený hlasem Nicolase Cagee, stopáž blížící se dvěma hodinám není rozhodně na škodu, já bych bývale chtěl, aby to pokračovalo...úvodní titulková scéna je super, propracovaná do detailu, kamera jakoby si ustlala na zadní části obyčejné kulky a dá nám pohlédnout na výrobu jedné kulky od útrob továrny až rukám toho, kdo si náboj objednal...hudba výborná, celkově velice úchvatný film s tradičně výborným Nicholasem Cageem...když je v závěrečných titulcích poznamenáno, že díky soukromým obchodníkům se zbraněmi jsou největšími dodavateli zbraní USA, Velká Británíe, Rusko, Francie a Čína..a vzápětí je dodáno, že jsou zároveň pěti stálými členy obranného výboru Spojených národů..řeknete si: sakra, něco není dobře!!...P.S.: skutečný Yuri Orlov běhá někde po poušti v Arábii, film je natočen podle skutečných událostí...50 miliónů dolarů(rozpočet)/72,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

Jedním slovem - BOMBA. Trochu satirický pohled na celosvětový problém se zbraněmi je natočen velice působivým dojmem. Především se mi líbily filozofické úvahy, kterými Cage doplňuje příběh. Nicolas se nám představuje v další své skvělé roli a potvrzuje, že je to herec první kategorie, který báječně zvládne každou svou roli. Téměř se mi ani nechce věřit, že je to natočeno podle skutečné události (prodej válečných helikoptér jako záchraných). Velké díky patří Amiru Mokriovi, který s kamerou dokáže velké divy. Jared Leto si v roli bratra Cage střihl jednu ze svých nejlepších dosavadních rolí. Tohle by nemělo uniknout nikomu..... ()

Faidra

Zajímavý snímek, jemuž vytýkám jen slabší první úsek, kdy je start Jurijovy kariéry brán trochu moc hopem. Jako zamyšlení se nad určitými stránkami moderního světa to určitě stojí za to. Spíš než hlavní hrdina ale zaujmou vedlejší postavy právě v kontrastu k němu - Vitalij v podání Jareda Leta, který opět prokázal, že upřednostňuje zajímavé role před hvězdnými, a cameo Bridget Moynahanové jako Orlovovy manželky. Člověk si nicméně láme hlavu nad tím, co všechno musí určitá lobby skrývat a od čeho chtějí odvést pozornost, když se takový snímek může natočit. ()

Jara.Cimrman.jr

"Není nic dražšího pro obchodníka se zbraněmi než mír." Válka je byznys a já bych do ní s chutí vyslal všechny, kteří na ní programově vydělávají. A je mi jedno, jestli se jedná o vlády, tajné služby, zbrojaře nebo jednotlivce typu Yuriho Orlova. Ovšem s jeho demagogickými názory je alespoň strašná sranda a to přesně do chvíle, než si člověk uvědomí, že on to myslí vážně. A že má pravděpodobně pravdu. Pak už to tak k popukání není a možná proto je tento film důležitý, aby lidi konečně pochopili, že ... zůstat v dnešní době neozbrojený je hrozně nezodpovědné. To asi nebylo ono, ale nějaké poselství tam určitě je. ()

EdaS

Skvělý a bohužel pořád aktuální námět, fantasticky nabušená vizuální stránka, herci (hlavně Cage, ze kterého kamera prakticky nesleze) výteční, výborné dialogy a hlášky - jen ten příběh je příliš standardní (začátky, vzestup, pád, závěr). Andrew Niccol patří určitě k nejzajímavějším tvůrcům současného Hollywoodu a kdyby dokázal něčím příliš jasně nalinkovaný příběh ozvláštnit, bylo by to za pět. ()

H34D

Ačkoliv si Obchodník se smrtí s politikou (nejen) USA nebere sebemenší servítky, představuje jinak hladkou a divácky velice přitažlivou podívanou. Od geniálních prvních titulků, do posledního proslovu je to Hollywood - v několika dramatických pasážích trochu povrchní, ale za to vždy zajímavý, dravý a akční, přestože se v něm nevystřelí zdaleka tolik nábojů, jako se prodá. Věřím, že i ono "podle skutečné události" je v něm hlavně na efekt, ale ani mi to nevadí, když to tak pěkně funguje... Ukázkový způsob jak zpracovat ožehavé téma pro co nejvíc diváků. A Nicholas taky dost dobrý. 9/10 ()

xxmartinxx

Silný námět to tentokrát utáhnul. Cage se do role hodí, i když jako "dobrého herce" ho označit nemůžeme. Podivně amorální film, který nás absencí emocí může naprosto odrovnat. Cosi mi sice chybělo k naprosté spokojenosti, ale i tak to stačí na velmi silné čtyři hvězdy a nejlepší Niccolem režírovaný film. ()

Melies

9 / 10 Sladko-kyslá agitka na ľudské svedomie umne skrýva svoju naivitu a občasnú povrchnosť za skvelé herecké výkony tria Cage-Leto-Hawke a dych vyrážajúci vizuál a to s takým kumštom, že si to buď ani nevšimnete, alebo to s ľahostajným mávnutím ruky prehliadnete. Niccol sa ukázal byť rovnako dobrým režisérom, ako scenáristom - s prehľadom balansuje medzi čiernym humorom a surovou realitou, vďaka čomu celý ten dvojhodinový zhluk viac či menej podarených scénok pôsobí kompaktne a vyrovnane. Jeho rukopis mi trochu pripomína Baya, ktorého obrazové finesy, na rozdiel od Niccola, však neraz pôsobia prostoducho a samoúčelne. Čo dodať? Ešte nikdy neboli reklamné pamflety tak presné : "Superb! A blockbuster with brains!" ()

Arx

Jeden z nejlepších filmů s Nicolasem Cagem v roli obchodníka se zbraněmi. Výborný scénář, herci, režie. Nemám co bych filmu vytknul. ()

Skejpr

naprosto strhující film ve všech směrech. Ať už se jedná o bezchybné herecké výkony, fantastické vizuální zpracování, dokonalou hudbu... naprosto skutečný film, který člověka donutí na konci uznalo pokývat hlavou a dát si panáka něčeho tvrdého... pro mě osobně nejlepší film roku 2005. Na poslední chvíli se zjevil skutečný král. Oscara pro Cage! ()

Shit

Už od úvodních titulků je jasný, že tenhle film bude prostě skvělej, ale jestli si od něho slibujete nějakou nepřetržitou akci, tak to jste naomylu. Tenhle film je sice o prodávání zbrání kam se jen dá, ale akce je tady velice pomalu a když už se objeví tak opravdu jen tak okrajově, ale to vůbec nevadi, protože prodaváni zbrani je tady naprosoto dokonale a realisticky natočeny a s komentářem cage jak se to dělá to nemá chybu a už jen tahle část dokáže připoutat k obrazovce, ale to neni jediný co tenhle film nabízí, dalším velkým kladem je super kamera, s tou si kameraman opraavdu vyhrál a nekterý zaběry byly fakt úžasný a taky samozřejmě hudba ta byla moc dobře vybraná a skvěle doplňovala děj. Andrew Niccol do filmu naštěstí taky vložil i vtipné pasáže(v rámci děje takže to nerušilo) a tim naspoň nachvilku tenhle film odlehčil. Co se týče herců, tak těm jednoznačně vládne Cage se svým naprosoto dokanlým výkonem v roli Yuriho Orlova, ale nedá se opomenout ani výborný Jared Leto nebo Ethan Hawke. Tenhle film je svojí výjmečností prostě dokonalej a zaslouží si plným právem 5* ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)