Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Trias

Morální poselství a známka “based on true story“ ještě dobrý film nedělá. Chcete něco vědět o pašování zbraní? Zajděte si do knihovny. ()

Chip89

Fim s Nicolasem Cagem, kterému se tahle role hodila na tělo. Příběh o tom, že obchod se zbraněmi bude kvést v jakékoliv době po celém světě, bohužel. Když si uvědomím, co režisér zachytil, uvědomuji si, co se mi na tomhle příběhu vlastně líbí? Vždyť ta realita je přece příšerná. Ale je pravda,že se mi líbilo zpracování, hudba, herecké výkony a proto možná tomuhle filmu dávám tak vysoké hodnocení. ()

Brinkley

Vždy, když už jsem přesvědčená, že Nicolas Cage skončil u filmečků pochybné kvality a začínám se vysmívat jeho herectví, nečekaně vyrukuje třeba s Obchodníkem se smrtí. Brilantně natočené, vypointované, realisticky vyhlížející. Jen samotné téma mi v podstatě nic neříká (a nic o něm nevím), ale to rozhodně není chyba filmu. Takže činilo mi veliké potěšení Obchodníka vidět, ale i tak jednou stačilo. ()

lakart

Tento snímek, který mi chvílemi spíše připomínal hraný dokument, je dechberoucí podívaná, kdy se skrze jednoho člověka podíváme na zoubek mezinárodnímu obchodu se zbraněmi. Kdy se nám naskytne taková jedinečná příležitost? Je to hodně dobrý film, který si zaslouží pozornost. Svět plný násilí a bezohlednosti. "Já nezabíjím, já jim pouze dávám prostředky k jejich ochraně. Oni zmáčknou spoušť." Jedním slovem skvělá podívaná, ale Nicolas Cage mi prostě jako ukrajinský Yuri vůbec nesedl. Jinak vše je skvělé - scénář, zajímavá kamera, kompozice jednotlivých scén. Na příběhu mě vůbec nebavily jakékoliv scény z rodinného života. Velmi se mi líbil krátký životní příběh jedné zbloudilé kulky - pro mě asi nejlepší moment filmu, který ale přišel už na začátku. 90% (nedám 100 kvůli Cageovi :D) ()

Lupes

Andrew Niccol a asi jeho nejlepší počin. Možná je to tím, že se tentokrát nepouštěl do žádných vizí budoucnosti, ale držel se pamětí hlavního hrdiny. Jenže i tady si dovolím říci, že nic nového pod sluncem, resp. žádný nový pohled či memento se nekonalo. Až dokonale sedl na lep onomu rusky mluvícímu hajzlovi a chlácholivě jej obhajoval.. Vždyť to "chudák" neměl lehké, co všechno musel pro svůj business obětovat a přitom nechtěl nikomu ublížit. Jen... trochu si vydělat. A na to má právo každý. No ne? ()

Doski

Dobrý a chytrý film o obchodu se zbraněmi. Jeden z mála filmů, kde snáším Nicolase Cage. Film má skvělou atmosféru nejen díky vynikajícímu soundtrack listu. 82% ()

Greg4Fun

Nicolas Cage svojí roli nehrál, on jí žil. Od začátku, skvělého intra až nakonec filmu Vás film nenechá vydechnout a vy budete hltat jeho atmosféru a čekat co se stane v dalších částech filmu, ale film Vás i tak dokáže překvapit v tu chvíli kdy to nebudete čekat. Prostě film se vším všudy který Vás chytne a nepustí. ()

Inozuka

Obchod nezná hranic a když je člověk šikula, prodá všechno a každému. Orlov takový je a nezbývá než obdivovat jeho schopnosti. Občas to sice někdo odskáče, ale co už.... Celkově zabaleno do efektního kabátu s geniálními záběry a dobře odsýpajícím dějem. Přesto bych řekl, že ke konci ztrácí film trochu dech, ale jen nepatrně. ()

Mouchal

Lepší úvodní sekvenci, než které se dočkáme zde, byste pro tento typ filmu nikde jinde nenašli. Příběh začíná přesně na místě, které je pro prodejce zbraní a různá krveprolití během mezinárodních válečných konfliktů nejdůležitější - v továrně na zbraně. Před našimi zraky je nám naservírován "život" jedné prachsprosté kulky, která se z líhně výrobní linky dokáže postupem času a (ne)přízní osudu "provrtat" až do hlavy nějakého nebožtíka. A takový život žije i náš Obchodník se smrtí Yuri Orlov. S jediným rozdílem. On se během své obchodní kariéry "provrtal" do hlavy pouze sympatickému a zákony ctícímu agentovi Interpolu Ethanu Hawkovi, který se nenechá odbýt žádnou z jeho přesvědčivých lží či zákonnými zkratkami. Yuri zákonům ale vždy o chloupek unikne (především kvůli jeho vysoce postaveným kontaktům). Ať už jde o rychlou změnu názvu lodi či nechání si rozebrat celé letadlo, věřte tomu, že Yuri to má na háku a v obchodu se pořádně vyzná. Nicholas Klec si konečně střihl roli, kvůli které není lidem k smíchu, Jared Leto hrál velmi "překvapivě" dalšího feťáka (ale skvěle) a Ethana Hawka mám já prostě rád. Zvukově filmu není co vytknout a kamera je zde výtečná. V čem je tedy problém? Problém je ten, že znám až příliš mnoho filmů, které mě bavily víc. Každopádně i tak je to velmi povedený film. 75% ()

Martensson35

Skvělý snímek mapující zákulisní scénu válek jenž lemují soudobé dějiny světa. Povedený scénář, prvotřídní výprava a světě div se i Cage se snažil hrát. Po tom všem lze filmu odpustit i určitou naivitu v některých situacích. ()

Demonic189

Ked tak nad tym premýšľam, mnoho lepších filmov Niky Cage nemá. Po všetkých stránkach perfektne zvládnutá práca, ktorá nenudí ani na sekundu. ()

balcazar

Dej plynie naozaj príjemne a sviežo, rozprávanie Nicolasa Cagea tomu dodáva šmrnc. Niečo tomu akoby chýbalo, niečo akčné, ešte viac mafiánske... ()

bearmeedek

Dnes už je současný svět v této oblasti (bohužel) o kus dál, takže film o obchodníku se zbraněmi byl působivější více v době svého vzniku. První část je více "dokumentární" a pak se začne i "normálně hrát". Ale nic filmu neupře dobré a osobité zpracování. Postava Yuri Orlova byla údajně inspirována osudy pěti skutečných obchodníků se zbraněmi. 70%. ()

Maximilianus

Klasický film podľa skutočných udalostí o človeku, ktorý robí niečo nelegálne. Natočené to bolo dobre a príbeh bol zaujímavý. Začiatok s cestou jedného náboja bol zaujímavý nápad, ale bolo to urobené dosť umelo a nereálne. Myšlienky o svete, miery, zbraniach, živote a pod. k takémuto filmu asi patria, ale pre mňa boli silené. 7,6/10. ()

gemi

Kdysi jsem to viděl a už jsem si to skoro vůbec nepamatoval, ale z nějakého důvodu jsem se dlouho bránil druhému zhlédnutí. Škoda! Je to skvělý film, má neuvěřitelný spád a je skvěle natočený. Možná je to tím poselstvím, které není úplně pozitivní... ()

rublik05

Velmi pozoruhodný a skvěle natočený snímek z prostředí prodeje zbraní a válečných konfliktů a zároveň asi nejlepší role, které se kdy Nicolas Cage zhostil. Už jen úvodní pasáž, tedy cestování kulky od výroby až po finální výstřel je naprosto úchvatná. Co se týká herců, scénáře a režii, tak tady nemám absolutně co vytknout. Vše sedí naprosto dokonale a některé pasáže z filmu jsou doslova dechberoucí. Trefné a lehce satirické komentáře od hlavní postavy lehce odlehčují vážnější témata a drsnou realitu prostředí obchodníků se zbraněmi. Snímek střídá vtipné i vážnější témata bez sebemenšího zaškobrtnutí a za to patří velké uznání režii a filmařům. Nesmím opomenout také kvalitní hudbu, zejména skvělý výběr písní. Obchodník se smrtí je bezpochyby skvěle natočený snímek a vrchol herecké kariéry Nicolase Cage. 10/10. ()

Hashirama

Neskutečně živá a barevná spirála o úspěchu vs ztrátě sama sebe, o geopolitických kontextech a přesazích, o tom, co v tomto světě můžou znamenat a znamenají zbraně a peníze, o nádherných ženách, о братьях по оружию a o lecčem dalším, v níž Nicolas, tehdy ještě vytírajíc si prdel daňovými přiznáními, ve svém cool byznysu absolutně exceluje. Divoký vizuál, odvážné originální montáže a milion zábavných kamerových fines (už jen životní cyklus náboje v samotném úvodu je absolutní top) dělají z celého filmu velkou pouťovou atrakci, až člověk snadno zapomene, jak mrazivou výpověď vlastně sleduje. Ale je to podáno režijně tak dokonale a herecky tak sympaticky, že by se toho jeden chtěl účastnit tak jako tak...přece jen ty africký holky... 8,5/10 —— There are over 550 million firearms in worldwide circulation. That's one firearm for every twelve people on the planet. The only question is: How do we arm the other eleven? ()

kukkik

Scénář by po drobných úpravách mohl sahat k vyššímu hodnocení. Ne, co z mého pohledu tahá celý film nejvíc dolů je obsazení hlavních postav; Cage, Leto ani Moynahan mi v tomhle filmu nesedli a jejich postavy zahrané jinými herci by vynikly lépe. Celkově tedy, celkem překvapivě, průměrné drama s nějakým poselstvím, které ale asi i díky malému množství silnějších záběrů vyznívá jaksi doprázdna a minimálně čas mu silně ubral na důraznosti. 3/5 ()

Amonasr

Postava Jurije Orlova byla údajně inspirována ruským obchodníkem se zbraněmi Viktorem Butem, který byl před pár dny vyměněn do Ruska po 12 letech pobytu v americkém vězení za basketbalovou hvězdu Brittney Grinerovou. Ve filmu však žádné vazby Orlova na Rusko nejsou zmíněny, pokud pominu jeho ukrajinský původ, takže ta inspirace byla asi jen hodně volná. Zde Orlov není vykreslen jako ruský agent ani náhodou. Ani jinak mě však film příliš neupoutal, a to dokonce ani podmalovanýma očima Nicolase Cage, aby vyhlížel mladistvěji - konkrétní mechanismy nelegálního obchodu se zbraněmi zde nejsou vůbec přiblíženy, což vypadá tak, že sami autoři filmu toho o nich moc nevědí. Zato se v něm omílá spousta klišé a moralizujících keců, byť je třeba přiznat, že vyznění je směrováno ve prospěch té "správné" strany všeobecného dobra, reprezentovaného horlivým, ale poněkud naivním agentem FBI. Nejpravdivější věta filmu je výrok Jurije Orlova, že největším světovým obchodníkem se zbraněmi je prezident USA, přičemž prohlašuje, že právě on potřebuje také jemu podobné obchodníky se smrtí, aby se zbraně dostaly k nepřátelům nepřátel USA, na které je rovněž uvalené embargo. Film je sice zručně natočený, ale zároveň se většinovému divákovi podbízí vydatnou dávkou amerického pozérství, aby blbečkové měli být čím unešeni. Tři hvězdičky za toto dílko je až až. ()

Dreadlord

Tebto film se dotyka ozehaveho tematu , ktery bude snad zajimavy a ozehavy i za padesat let. Rozhodne stoji za to ho shlednout a myslim , ze vam i neco duleziteho sdeli(Mozna to co uz vsichni vime dlouho , ale tak nejak jsme si to jeste v hlave nesrovnali.) NO kouknete se nato... ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)