Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Mihail123

Asi jediný film, v ktorom mi Nicolas Cage nevadí. Film o "reálnom prekupníkovi so zbraňami plný super hlášok a dobrých hercov. I keď z celého filmu si pamätám len originálne "putovanie" guľky. ()

PanFilmov

Zo začiatku ma to moc nebawilo, odradilo ma že chlapíkovi veľmi rychlo z stúpla kariéra, no postupne kvalita filmu gradovala a úplne ma dostal ten krutý koniec, kde jeho bratovi prepne a skoro mu pokazí veľký kšeft lenže kupujúci sú na jeho zbraniach závislí takže si nemôžu dovoliť zmätkovať. 5* si to určite zaslúži!!! ()

Danny F.

Jádro filmu je zralejší a tudíž dobrý film co se nesnaží přehánět a extra na sebe upozornit. Cage konečně dostal roli ve které se ukáže jako chlap. 80% ()

swe

O Andrew Niccolovi se ví, že má schopnou ruku jako režisér a myšlenku jako scénárista. V tomto případě to vše skloubil v nevšedním příběhu o vychytralém překupníkovi se zbraněmi Yurim (skvělý Cage), který neváhá za kšeftem dojíždět do těch nejhorkopůdnějších míst naší planety. Společnost mu při jeho toulkách divočinou dělá jen jeho kufřík a "hlas svědomí" bratr Vitalyi (sympatický J. Leto). Perfektní film s originálním nehrdinou, do jehož úst jsou vkládány jedny z nejlepších sarkastických hláško-mouder, které jsem kdy slyšel. ()

Tomatáš

Ano, tak tohle je opravdu výborný film!Vřele doporučuji všem lidem, kteří nemají otevřené oči a nesledují chod dnešního "globalizovaného" světa...po shlédnutí tohoto filmu již budou vědět, že v dnešním světě jde o peníze opravdu až na prvním místě..Určitě sedí srovnání s Krvavým diamantem.. ()

sskrblik

Takhle excelentní drama a silný příběh jsem s Cagem opravdu nečekal! Film doplněn o skvělou hudbu, dobré herecké výkony a především autentické ztvárnění obchodu se zbraněmi. Je trošku absurdní a úsměvné, že se sám vykoupil tím, že prodával zbraně :-). Holt někdo to dělat musí. Nicméně bravurně natočený snímek, který by vás neměl minout. Poznámka bokem - Nejdokonalejší intro filmu jaké jsem měl čest vidět a k tomu podtržené úžasnou písničkou!!! ()

Andreas83

Obrovský kus reality vtažený do filmu, krvavý obchod který je pod rouškou bezohlednosti omlouván slovy: když to nebudu dělat já tak to bude dělat někdo jiný a já to přece umím nejlíp! Líbí se mě i to podání kdy se Cage dostává do role vypravěče, dobře natočené a dobře zahrané. ()

zdenny

Tento film mi připomíná "Kokain" s J. Deppem. Oba filmy mají společné silné herecké osobnosti v hlavní roli a podobný příběh. Zde v tomto filmu se neobchoduje s drogami, ale se zbraněmi. Hlavní postava příběh vypráví a zavádí nás k počátkům svého "podnikání". Příběh pokračuje styky s největšími teroristy světa a současným honem ze strany speciálního útvaru mezinárodní policie. Oba příběhy jsou navíc stejné v tom, že hlavní postava dokáže uhranout ženu svých snů a dovést ji před oltář. Oba filmy jsou prakticky totožné i v tom, že když se přestane "podnikání" dařit, ženy se od svých manželů distancují. Naprosto odlišné jsou ale závěry obou filmů. V tomto filmu hlavní postava řekne pár vět fakt k zamyšlení. Jedna z nich je: "Co já prodám za rok, prezident USA prodá za jeden den". Plus další věty, o jejichž platnosti si nedělám iluze. Kvalitní film. ()

Yoda sama

Vizuálne a scenáristické orgie, kde sú informácie podávané s takou kadenciou a zábavnosťou, že ste schopný prežiť jeden bizarný vzostup a žiaden pád spolu s Yurim, satirickým bohom ktorého "to nieje moja vojna" a etc., dostávajú štatút pravdivosti a krutosti a zároveň potvrdzujú, aký je Niccol stále nedocenený. Naviac perfektný ojedinelý slovenský dabing. 9/10 ()

lykan9

Do dnešního dne nechápu, jak může tak hrozný herec jako je Nicolas Cage hrát neustála v tak dobrých filmech jako jsou Skála, Con air, Tváří v tvář nebo zrovna Obchodník se smrtí. Naštěstí ostatní obsazení je velmi dobré a tento úžasně napsaný příběh si člověk může i přesto užít. Obchodník se smrtí člověka chytí hned při první řečené větě (škoda, že z úst NC). Příběh je silný a děj ani chvíli nenudí. Nemuset koukat celou dobu na Cage, tak bych dal za plný počet. ()

VanTom

Efektně převyprávěná kariéra podnikavého (nelegálního) obchodníka se zbraněmi (výborný, soustředěný Nic Cage) cynicky glosuje jak jeho zištné (a morálně zavrženíhodnou činnost si ospravedlňující) vnitřní pochody, tak i nelibý stav moderního světa, resp. jeho válčících částí (kterých je vždy dostatek), ale i těch zasažených mírem (jejichž zbrojní arsenál jde vždy ochotně, možná po troše nátlaku a podplácení, pod rukou prodat). ()

cross

Opravdu dobrý a zručně natočený biografický film, který nepředkládá Yuri Orlova ani jako hrdinu, ani jako padoucha - jen ať si pěkně každý divák udělá vlastní názor. Výprava je naprosto bombastická a některé scény opravdu stojí za to (úvodní titulky, rozebírání letadla...), herecky se obsazení více než podařilo a technicky zvládl režisér film na jedničku s hvězdičkou. Trošku jsem měl sice problém s převyprávěním příběhu (styl je hodně podobný Clooneyho Zabijáku), ale s narůstajícím časem jsem si zvykl a lehce se vymanil z pocitu nepřehlednosti a zbytečné zbrklosti. Kvalitní podívaná a prozatím rozhodně nejlepší Niccolův film... ()

liuk

Při sledování filmu mi Lord of War připomínal Blow dotažený k dokonalosti, a jak si tu pročítám ostatní komentáře, nejsem sám. Neurážející mix dramatu a vtipnějších momentů se opravdu povedl a ani trochu neruší. Cage i vedlejší postavy perlí jednu satirickou hlášku za druhou. Jedině snad mohli tvůrci trošku více nastínit, jak se Orlov dostal od prodávání samopalů v kostele až k zásobování menších válečných konfliktů, jeden ze snímků, kterému by o půlhodiny delší stopáž neuškodila. Film Vás nepustí od skvělých úvodních titulků až k překvapivému konci. Doufám, že se Niccol tímto dílem dostane do širšího podvědomí lidí. Jak on to dělá, na co šáhne, to je bomba. "No discipline with the youth today, I blame MTV:" - "They say that I am the lord of war, but perhaps it is you.", "I believe it's warlord" ()

Spock

Zase jedna obžaloba násilí spojená tentokrát s ukázkou toho, jak funguje obchod se zbraněmi. Nevím zda si můžu nebo mám na jeho konci povzdechnou nebo nad tím jen mávnout rukou. Asi záleží z jakého pohledu se na film chcete dívat. Každopádně se ovšem jedná o velice dobře zvládnutý film, jehož téma je nadmíru zajímavé a nikomu by neměl uniknout. ()

Pražák

"Říká se, že zlo přijde, když selže dobrý člověk. To vlastně znamená, že zlo přijde tak nebo tak." Vynikající drama, místy velmi satirické, pokládá zajímavé otázky ohledně viny současné západní společnosti na současném úpadku nejen zemích afrických. Výborný Nicolas Cage jako velmi chladný a talentovaný obchodník. Co s tohohle filmu je skutečností a kde už autoři vymýšleli? Netroufám si odhadnout. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)