Léo a Denis pracujú pre dva odlišné útvary a odlišný je aj ich postoj k práci. Denis sa usiluje predovšetkým získať moc a postavenie, kým Léo je staromódny policajt, ktorý občas neváha prekročiť hranice zákona v záujme spravodlivosti. Keď sa ich cesty osudovo pretnú pri vyšetrovaní série ozbrojených prepadnutí, začína sa vojna policajtov (RTVS)

agentmiky

Francouzi opět přinesli výbornou a temnou detektivku ze staré školy. Přesně takové filmy zbožňuji. Nevím proč, ale krimi filmy ze země galského kohouta mají něco, co se mi strašně zamlouvá. Vždy mají cit pro vybrání herců na hlavní hrdiny a zde tomu nebylo jinak. Depardieu byl úžasný, takový policista nechovající se podle policejní etiky a pojem spravedlnost je pro něj opravdu nicneříkající. Zatímco Auteuil zahrál jeho opak, a to policistu bojujícího proti zločinu se všemi zákonnými prostředky. Film oplývá strhujícím tempem, které postupně graduje. Některé scény byly famózní, ale někdy mi přišlo, že se film trochu zasekával. Ale těchto momentů jsem našel pouhé minimum. Skvělá detektivka. Za mě dávám 80 % ()

NinonL

Líbilo se mi, že ani jedna z hlavních postav nebyla zpočátku vyložený klaďas. Viz např. bujará oslava na začátku filmu. Postupem času se ale z Auteuila stávala bezbranná oběť bez poskvrny, charakterní a čestný muž, který nepráská, je férový k férové prostitutce atd. U Depardieua byl vývoj opačný a taky hrozně jednoznačný. Mám radši filmy, u kterých váhám, kdo je vlastně ten dobrý a proč. Ale krimoška to není špatná, kdo má rád tento žánr, určitě si přijde na své. ()

mustafa

Naprosto ojedinělá kriminálka. Z Francie k nám příšlo něco, co nemá obdoby. Naprosto dokonalý film, který nemá chybičky. Ani jediná nudná scéna, nudný okamžik. Naprosto uchvacující herecké výkony a já se musím přiznat, že mi bylo chvílemi hodně ouzko a když si vzpomenu na odsouzeného Vranskiho (režisér se velmi povedeně donutí přemýšlet o tom, zda právem, neprávem a zda má šanci na návrat do normálního života a zda má právo na příslušnou pomstu), který pláče sám v cele, tak je mi ouzko ještě teď. Válka policajtů je velmi syrový film a to se mi líbilo asi nejvíc. Důležitou složku také tvoří naprosto perfektní hudební složka filmu, místy jsem měl husí kůži. ()

Historik

Tohle jsou skutečně zasloužené čtyři hvězdičky. Poctivá francouzská kriminálka, to je v daném žánru, alespoň pro mne, vždycky zážitek. ()

mysiak

Vynikajúca temná a hlavne realistická kriminálka s elitou francúzskeho herectva - Depardieau a Auteuil, čo viac si človek môže priať...asi najlepší francúzsky krimi film ()

Džejkop

Přišlo mi to moc kruté a pesimistické. Policista co měl skoro všechno, nakonec o to všechno přišel. Depardieu jako karieristický policajtský parchant mi taky nějak neseděl. Navíc na konci, kdy jsem čekal, že dojde k nějakému nečekanému závěru nebo alespoň strhujícímu, se tak nestalo. Ale zase na druhou stranu, svět dokáže být někdy krutým a nespravdlivým, tento film nechť je toho důkazem. ()

UncleG

Na to, že jedí slimáky a žáby, točej tihle frantíci celkem solidní filmy. Na to, že má Gérard Depardieu frňák velkej asi jako čtyři nosy normálních lidí, je v celku příjemnej herec. Na to, že si ho převážně představuju jako dobráckýho Obelixe s kalhotama vytaženýma přes pupek až po prsa, zahrál tu slizkou policejní svini až neuvěřitelně přesvědčivě. Na to, že považuju francouzský filmy většinou za strašně hysterický a odtržený od reality, působil tenhle snímek netradičně syrovým dojmem - něco jako Prohnilí, akorát bez humoru. Na to, že je sedm ráno a já jdu teprv chrápat, je tenhle komentář ještě skvostnej... ()

SarumanKo

Strhujúca starosvetská kriminálka s maximálnym dôrazom na psychológiu postáv a nepredvídateľný realistický príbeh. Auteuil a Depardieu sú vo vrcholnej forme a pri ich nekompromisnom súperení so zločinom i medzi sebou to len tak iskrí. 36 Quai des Orfèvres však nie je akčný film, hoci v ňom je niekoľko úžasne napínavých akčných scén. Je to skôr formálne aj obsahovo dokonalý, temný, komorný príbeh. A ako taký si s väčšinou žánrovej konkurencie (nielen) v americkej produkcii vytiera prdel. (9/10) ()

YURAyura

I kdyz ne tak dobre jako stare francouzske klasiky, presto v dnesni dobe predstihujci americkou konkrenci minimalne o tri konske delky - bravo!!! ()

PogoJoe

70%. První půlka slabá, ale protože jsem byl varován, přenesl jsem se přes ni bez problémů a vychutnal si lepší zbytek. Výtečný scénář je zastíněn na můj vkus těžkotonážní, málo nápaditou režií, nemá to ten správný švih. Prostříhat by to chtělo... Navíc ani hudba se příliš nevyvedla, a zdařilá hudba dokáže často zázraky. K hereckému osazenstvu výtek nemám - spíše naopak. Výborný příběh, kterému chybí troška té šťavnatější atmosféry a lepší řešení "zavádějící pasáže". Šlo z toho vytřískat víc, ale na druhou stranu, také se to mohlo více pokazit. Neoslní, ale vcelku zaujme. ()

Aiax

Francouzi udělali policajtský thriller, který je narozdíl od těch hollywoodských méně efektní a komornější. Já osobně ovšem u tohohle čistě odpočinkového žánru dávám přednost spíše té efektnosti. Navíc těch tvrďáckých pohledů zahalených do cigaretového dýmu a krátkých, úsečných vět bylo v tomhle filmu fakt příliš. Takže jenom za tři. Škoda. Ale jde vidět, že Frantíci znovuobjevují svůj kdysi parádní žánr. Zatím se neodvažují do žádných větších akcí, ale jakmile zachovají takhle špičkové řemeslo (hlavně herci v čele s Depardieuem byli skvělí) a přidají nějaké to libové maso, nějaký ten hlubší smysl, jak se na evropský film patří, bude na to znovu radost koukat. ()

Foma

Film, u kterýho sem se díval na hodinky, jestli ještě nekončí, protože sem si ho opravdu užíval. Není to veledílo, ale solidní kriminálka, opravdu napínavá, Depardieu jako záporák je bezvadnej a Auteuil je možná ještě lepší. Snad jen , když je film celkem právem srovnáván s kriminálkama 70. let, tak v těch toho zobrazenýho, drsnýho násilí nikdy nebylo tolik a taky fungovaly. ()

Skip

Marchal zná "své" policajty dokonale. Soustředí se především na psychologii postav a kašle na veškerou bombastičnost a laciné efekty. Daniel Auteuil a Gérard Depardieu jsou francouzští herci té nejvyšší kvality, a tak je tento film i díky nim opravdovou lahůdkou. ()

Fanucci

Skvělý, strhující příběh. Vynikající akční scénky a scénář je rovněř dobře propracovaný (především část s Vrinksem a informátorem je výborná). Hl. postavy jsou skvěle zahrané a mají narozdíl od většiny amerických snímků velkou hloubku. Přišlo mi ale, že v některých momentech je příběh hodně nedůvěryhodný (např. vystoupení Kleina z auta při prvním zátahu na lupiče nebo "noční vidění" prostitutky:-) ), což ostře kontrastuje s jinak velkou reálností a naturalismem celého filmu A také závěr mi moc nesedl...Není to na 5 hvězdiček, ale ty 4 jsou hodně vysoké. ()

wipeout

Podľa mňa čisto priemerná krimi aj keď v celkom pekne upravenom kabáte. Nemôžem si pomôcť ale v psolednom čase sa mi začínajú podobať filmové soundtracki ako vajce k vajcu a tento film nie ej vínimkou. Pri pozeraní filmu s adá kludne obsedieť ale to je málo aby som sa dostal na viac ako 2,5* ()