Oliver Twist

• Česko Oliver Twist (viac)

19. století, Londýn. Oliver Twist osiřel v raném věku a nyní musí žít v chudobinci, který řídí odporný pan Bumble. Již tak skromné denní příděly chlapců jsou jeho zásluhou ještě tenčí. Zoufalý, přesto však rozhodnutý, Oliver uprchne a splyne s davy v ulicích Londýna. Nemá v kapse ani penny, je sám. Fagin, šéf místních malých kapsářů, ho však vláká do světa zločinu. Oliverova záchrana od laskavého pana Brownlowa je pouze začátkem řady dobrodružství, která jsou příslibem lepšího života. (oficiálny text distribútora)

tereza.k

Film se mi nelíbil, nevím proč a proto ho ani nebudu hodnotit (kazit hodnocení, když nemám ponětí proč mě nebavil). Herci sympatičtí prostředí přesvědčivé i děj plynul tak nějak jak má. Mám ráda tohle prostředí tuhle dobu, ale nezaujalo mě to. Ale nebyla to vina filmu. ()

Feacher

Rozhodně pěkně zpracovaný film podle známé předlohy. Místy to bylo trochu naslané, nemastné.. není to úplně top film, že bych se na něj mohl dívat pořád dokola.. Kostýmy, herci, pozadí.. vše ma dobré úrovni.. nicméně 4 hvězdy a 70% je za mě maximum... ()

Moonwalker

Dovolím si říct, snad nejlepší filmová adaptace podle Dickensova románu. Z příběhu přímo srší, ten zoufalý a pochmurný život mladého Olivera, který to nemá opravdu jednoduché, a další nepříjemnosti se jen kupí. A jako každý tento příběh končí tragédii. Za mě moc pěkné zahrané a natočené, jde vidět že do příběhu je dané srdce a cit. Když jsem snímek viděl poprvé tak jsem byl v němém úžasu, hned jsem se dokázal vcítit do Oliverové kůže. Neskutečný snímek. Polanski tomu opravdu dal všechno. ()

pz314

Ty obrubníky na rozbahněných ulicích byly jak pěst na oko. Herecké výkony dost nevěrohodné, dramatizace by mohla být lepší. ()

Bragi66

U historických předloh holt musí být člověk trpělivý, ale tady některé scény hrály na nervy svou délkou i podbízivostí (jako třeba ta hra na nácvik kapesních krádeží). Stavby a výprava vynikající (až na ta animovaná pozadí). Doporučuji ke srovnání film podle jiného Dickensova románu David Copperfield (1999). ()

Molerat

Po celou dobu jsem se dobře bavil a držel jsem Oliverovi palce, a vydržel jsem u něj až do konce.Myslím, že je to velmi dobře zpracovaný román.proto 8,5 z 10 ()

cotti

Dívat se na to dá hlavně kvůli kulisám, že by byl děj nějak napínavý, toho jsem si nevšiml. Oliver naprosto mdlý, Kingsley jako Fagin vynikal, a to i přesto, že jsem mu rozuměl tak každé 5. slovo...zkusím verzi z r.1948, snad nebude tak vyžehlená. ()

Mirešák

Z celého filmu mi utkvěla v paměti jedna myšlenka: "Nemám na to právo." "Jenže, když to neukradneš ty, tak to ukradne nějakej jinej chmaták a ten jinej chmaták na to měl úplně stejný právo jako ty." ()

Tomasek.

To je film , který vás donutí myslet na to , jaký život byl v těch dobách ve kterých se odehrává tento film . Úžasné drama , které má v sobě kouzlo ,a když jsem zaslechl , že se tento film točil i tu , tak jsem myslel že omdlím , samozřejmě že , se určitě z velké části točil v Londýně , ale to že náš zaostalý stát , má co dočinění s tímto filmem , tak to jsem si pískal . Dávám 75% . ()

CarlaBrunn

Neutichajuca dilemma, ktora sa tyka adekvatneho ohodnotenia sa zrodila priblizne po hodinke sledovania, kedy sa drama viac a viac stupnovala. Oliver je nadherny, uchvatny chlapcek a ako by povedali bratia cesi - k zulibání. Tie krasne ocka, nevinna tvaricka, proste anjelik, vo mne vyvolali pocit, ze raz chcem mat presne takeho syna! Nielen kvoli vyzoru, aj kvoli povahe. A predsa mal tak tazky zivot. Niekedy si pripadam ako ON a to ma trocha odstrasilo. Ako obet sa Oli stale vyskytoval v situaciach, ktore sa zamotavali coraz intenzivnejsie. Moje srdce veru neplesalo, ani nemohlo, ked sa dostal nevinne do epicentra intrig. Fandila som mu aj napriek tomu, ze bol nuteny kradnut, aby prezil, kedze osirel a nemal peniaze, jedlo, ani ubytovanie. Uboha sirota sa stala nastrojom hnusaka Fagina, ktory snoval plany ako uspesne a hlavne rychlo prist k majetku necestnou cestou. Praktiky miestneho predstavitela zakona, ktory ho sudil za lupez, ktoru realne nevykonal, boli odstrasujuce. Priemerne hodnotenie davam vzhladom na dramaticky Oliho zivot a srdcervuci kontext. Inak fajn. ()

Oxytocin

Výborně zpracovaná dobová atmosféra, kostýmy a dobře zvolené postavy filmu. Děj je každému dobře známý již ze školních lavic. Tato filmová verze je povedeným kouskem, který se hodí na příjemné pohadkové koukání. Možná je jen na škodu délka filmu při opakovaném shlédnutí. ()

mirek60

Dobrý film, kniha vycházela na pokračování,děj, je dost komplikovaný a trochu rozvleklý a s tím si Polansku et all. dobře poradili. Oliver by mohl být trochu lépe obsazen, neříkám, že by hrál špatně, ale typově by mohl být výraznější.   Stejně je to se svojí "nevinností" trochu idealizovaná postava a tak proč by nemohl v té tlupě více vynikat. Ale i tak je to velmi zdařilé zpracování. ()