Dramatizace anglického románu Charlese Dickense Oliver Twist zachycuje ve zestručnělé podobě osudy malého Olivera (P. Zejfart) od života mezi rakváři, přes pobyt u zloděje Fagina (O. Sklenčka) až po osudnou spoluúčast na krádeži, která pro Olivera naštěstí dobře dopadne. Ale krátké údobí krásného života u dobrodince Brownlowa (M. Nedbal) končí únosem chlapce zpět do londýnského podsvětí, kde je donucen k účasti na nové loupeži. Ta se ale díky Oliverovi zlodějské bandě nepovede a chlapcova osudu se ujímá opět Brownlow. Odhalí záměry jeho nevlastního bratra a nedopustí, aby tento dobrodruh a podvodník připravil Olivera o právoplatné dědictví. (Česká televize)

curil

Klasika české televizní tvorby, která často v cenzurou uvolněné době šedesátých let často sáhla po zahraničních autorech a to těch nejlepších. Povedl si i inscenace Olivera Twista se špičkou tehdejších českých herců (Štěpánek, Nedbal, Kohout, Neumann, Sklenčka). Na přepis románu si ještě dnes pamatuji, byl několikrát reprízován, ale od sedmdesátých let již ne. ()

Pitryx

Nelíbílo se mi vůbec nic. Děsné pazvuky když byl divák častován fotkami to jen zhoršolvaly. Takže ta dvacítka je za děj, který jsme neznal a za herce. Dohromady. ()

Gig

Docela slušné zpracování slavného románu Charlese Dickense. Když si uvědomíte, že je to inscenace. Málem necítite rozdíl mezi slavným zpracováním s Allecem Guinessem. Já vím, je to silné slovo. Ale opravdu, ta atmosféra, ta černobílost, přesto barevnost postav. Výborní jsou přisluhovači Žida, i samotný Sklenčka není vůbec špatný. Přesvědčivý je Miloš Nedbal. ()