Rivali pod červeným slnkom

• Česko Rivalové pod rudým sluncem (viac)

Jaro 1871, japonský velvyslanec, doprovázený dvěma samuraji, jede v soukromém vagónu Transkontinentálního expresu na návštěvu k prezidentovi Spojených států, aby mu přivezl velmi cenný dar – samurajský meč nevyčíslitelné hodnoty. Do vlaku však nastoupili i členové bandy vedené desperáty Linkem a Gotchem. Zajímá je poštovní vůz, který převáží zlato, jež je střeženo vojenskou kavalérií. Zlato je uloupeno, ale jejich pozornosti neujde bohužel soukromý vagón. Jeden ze samurajů je zabit, cenný meč ukraden. Samuraj Kuroda má sedm dní na to, aby přinesl meč zpátky. Uprostřed Divokého západu stojí člověk, který žije a koná podle kodexu bušidó, zákona samurajů... Rudé slunce je western natočený v roce 1971 s mezinárodním obsazením. V hlavních rolích se vedle sebe objevil americký představitel tvrdých mužů Charles Bronson, legenda japonských filmů Toširó Mifune, francouzský herec Alain Delon a švýcarská herečka Ursula Andressová. Film byl natočen ve Španělsku britským režisérem Terencem Youngem. (Česká televize)

Courtemanche

Začátek spíš traffic jam. Nezdá se mi že režisér má věci plně pod kontrolou. Ale netrvá dlouho a změna taktiky, film jako vyměněný, najednou je z nádraží těžká turistika pro Bronson a Mifune. Mají se náramně, nulový respekt k druhému, taky občas odlehčený takže já jsem se nenudil. 4/5 ()

senor

Celkem slušný evropský western. Škoda jen, že z hlavní čtveřice předvádí sympatický výkon pouze Mifune. Bronson pouze cedí rádoby směšné hlášky, z Delona zlo jen kape a Andress i když ukáže prsa převážně kráká jako vrána. P.S.: Nádraží na začátku i konci vypadá opravdu velmi povědomě... ()

Mirokukii

Samuraj a pistolník. Na první pohled nesourodá dvojice, ikdyž jeden je statečný samuraj a ten druhý taky ze jeden sedmi statečných, jen tentokrát trošku ukecanej. A právě takovým to zpravidla šlape ve filmech nejlíp. Slova jako dobrodružství, zábava, napětí a ženská krása jsou tomuto filmu vlastní, a přece jen je malinko zbytečně vleklý. A to mě konec zasáhl mnohem víc, než bych očekával. ()

Mrkvič

Až u Uršuly cpoucí sníh do flašky jsem si uvědomil, že jsem kdysi dávno film viděl. V paměti mi pak uvízl letmo už jen závěrečný souboj ve vysoké trávě. Film si ale zaslouží víc. Bronson je fajn a nezvyklé spojení se samurajem je příjemným oživením v rámci žánru. No a záporák s hezounem Delonem? Takových záporáku opravdu moc není. ()

KRYSIOPICE

Úvodní scéna s přepadením vlaku je dobrá, stejně dobré jsou i bradavky Uršuly Undress. Horší je ale ústřední zápletka a nedotažený závěr. BTW. Alain Delon se hodi do westernu asi tak jako Danny Trejo do romantické komedie. ()

Pedross800

Hodně dobré televizní překvápko. Koukám, koukám staré westernové pardál Bronson tak si říkám, to by nemuselo být špatné. Ovšem, že se na scéně objeví i slavný samuraj, hodně sexy bloncka nestydící se ukázat i něco víc a k tomu padouch Delon....tož to mně vyrazilo dech! No kruci to je teda sestava a co víc, dobře se doplňující a děj odsejpá pěkně svižně a je notně kořeněnej skvělým humorem. Kolty versus meče fakt pobavily. Palec hore! ()

Autogram

Westernoví hrdinovia a samuraji majú k sebe nečakane blízko. Podobná cieľavedomosť, oddanosť veci a neústupnosť. Akurát samuraji sú oddaní svojmu pánovi a kódexu a kovboji majú až na výnimky jediný cieľ v peniazoch. Málokedy sa stretli v jednom filme a tu sa stret kultúr vydaril po všetkých stránkach. Nechýba ani osudová žena, uhladený Delon ako hlavný padouch a zaujímaví sú Indiáni, ktorí predstavujú neurčité zlo a niekoľkokrát menia vývoj filmu. Silné štyri hviezdy za western, ktorý ma po dlhšom čase naozaj zaujal. –––– Já tě nechápu. Takový harcování pro kousek kovu. –––– Bušidův kodex nás před tím varoval: Člověk s plným žaludkem je člověk se slabým mozkem. ()

MI-380

Zajímavé obsazení, výrazný Bronson v nejlepší formě, ostatní tři do počtu. Originální nápad, rozklepaná kamera, nevyvážený děj, hra na náhodu. 65 %. ()

Sdoom

Poměrně originální nápad, ale dosti tuctová zápletka. Charles Bronson a Toshiro Mifune sice celý film utáhnou, ale na víc jak 3 hvězdičky bohužel ne. ()

kenkaku

Kombinace westernu a samurajského filmu je dokonalá myšlenka (a to nejen proto, že se jedná o mé oblíbené žánry). Ukazuje zcela dokonalý kontrast mezi "buranskou" kulturou divokého západu a "upjatou" mentalitou dálného východu. Když si navíc uvědomím, že na jednom záběru stojí Toširó Mifune a Charles Bronson (oblíbený herec č.10 a 11) filmu odpustím celkem cokoliv (i blbinky jako "nožem ji na krku pořežeš, to se musí ustřelit nebo fakt, že ne všechny postavy kterým fandím to přežijí). Zase abych svůj komentář příliš nebagatelizoval a neshazoval silně nadrženým... nadr... nadržujícím... nadržovačným (??? hroznej jazyk ta čeština :)) pohledem, Rudé slunce je povedený film s momenty které člověku prostě v hlavě zůstanou. Celkem mě překvapuje, že myšlenku western-samuraj mixu nevyužijí scénáristé častěji :). ()

Arkanoid

Odľahčený buddy-movie s vážnejším záverom, nabitý hláškami, ktorý si pomôže pár náhodami a nedôsledným konaním hlavného záporáka. Na postavy by sa zabudlo, nebyť trojice Bronson-Mifune-Delon, ktorí si natáčanie dokázali užiť a dať svojim charakterom potrebné výrazy. Konfrontácia samuraja s čestným zloduchom mohla byť zaujímavejšia, keby tvorcovia túto nesúrodú dvojicu stavali do vážnejších situácii. Takto ostáva väčšinou predvídateľným westernom. Ale Charles Bronson sa dostaví na železničnú stanicu kvôli plánovanej schôdzke, tak čo viac chcete? ()

toy79

Nadprůměrný western se zloduchem Alainem Delonem, polepšeným padouchem Charlesem Bronsonem a čestným samurajem Toshiro Mifunem. ()

Seti

Hlavním lákadlem tohoto netradičního westernu je bezesporu dvojka Charles Bronson a Toshiro Mifune. Reprezentuje takový interkulturní střet dvou badass frajerů, ze kterých vyzařuje charisma jak z pouliční lampy. Po celou dobu jim to perfektně šlapalo a byla radost na ně pohledět. Zbytek hvězdné party už byl víceméně do počtu, protože co si budem povídat, Ursule patřila jedna scéna (možná dvě, nedbale obalená jen v prostěradle taky nebyla k zahození) a Delon měl v roli záporáka moc málo prostoru k tomu, aby mě nějak výrazněji zaujal. Finále mohlo být možná trochu údernější, ale i tak jsem s Rudým sluncem spokojen. ()