Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

Mattezs

Dávám jednu hvězdu za každého z hlavních postav. Ale myslím že je to škoda, když se sejdou takovéto herecké osobnosti a vzejde z toho snímek který je v podstatě o ničem. ()

Ippolito

V tomhle filmu excelují akorát dvě věci, Johnny Depp a hlavní myšlenka. Jinak je to dost jednoduché, nepropracované, nedotažené…tam, kde Arizona dream nebo Nauka o snech prokazují neskutečnou hloubku vyjádření, tady se, jinak celkem dobrý myšlenkový podklad filmu, plácá na mělčině, rozplývá v rozbředlém příběhu, rádoby úsměvném, na mě až příliš sladce romantickém… ()

alambert

Kdyby film skončil v okamžiku, když se Johny Depp převlékl do civilu, při rozhovoru se soudcem, nebo kdo to byl, jistě by si ode mě film vysloužil lepší hodnocení. V tomto případě ale bohužel... ()

Heroine

Na film jsem byla poněkud natěšená, protože mi sestra říkala něco v tom smyslu, že je naprosto skvělý. Nastalo ale zklamání, protože mne film nejen nebavil, ale přišel mi i trapný. Asi je zkrátka pro jiné lidi. Brando a Depp není co vytknout, v nich problém není. Ale vcelku už bych si to nerada zopakovala. ()

GOREGASM

Neškodná hollywoodská romantika "tak trochu jinak", která stojí za zhlédnutí především díky setkání mladičkého Deppa a masáka Branda. Scénář je potom vyloženě účelový, ale budiž... 50% ()

BOURQUE

Rola, ktorá pre J. Deppa sedí veľmi dobre. Don Juana hrá presvedčivo a herecká legenda M. Brando mu skvele asistuje. Film však napriek tejto skvelej dvojici nedokáže vystúpiť z vlastného tieňa. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Hovado

Tenhle film je velice zajimavý.Dle mého názoru má tenhle film v sobě jakousi myšlenku,kterou si k srdci může vzít každý z nás a máme v sobě něco co má Johnny Depp jako Don Juan.Každý máme reálný svět a v nitru duše máme svůj svět.I když nejsme tak extrémní jako hrdina ve filmu,že se i tak obléká,ale není rozkošné když se někdy chováne tak trochu jako blázen?Je fakt,že film sám o sobě je možná stereotipní romance,která by dneska bodovala jen díky Deppovi a kdy by byl živí Marlon.Jiank by to byl jeden z mnoha filmů...Ale že tam hrají tito vynikající herci tak film má takovou zvláštní atmosféru a tu atmošku podtrhuje nádherný český dabing v podání Saši Rašilova a pana Brzobohatého.Hudba byla jen tak do pozadí,výprava krásná.Snad jediná věc,která se mi na filmu nepáčila je,že tvůrcům se rozhodně nepovedlo omladit Deppa tak,abych mu věřil,že je mu 16.To mě teda rozhodně nepřesvědčili.Ale film se mi moc líbil.A na závěr jeden citát od Marlona Branda,který mi utkvěl v paměti a možná vystihuje jakési nic nedělání či čekánína něco co možná ani nepřijde,vystihuje to starého člověka,který je před důchodem. ,,První den zbytku mého života." ()

ex.it

Původně jsem si na 100 % byla jistá, že dám filmu 4 *, ale po přečtení komentářů jsem se uvedla mírně do rozpaků. Proč film všichni hodnotíte tak nízkými počty hvězdiček? Na mě totiž zapůsobil. Můj názor naprosto vystihuje komentář Pohrobka. Zvláštně udělaný romantický film, myslím, že láska je zde vyjádřena odlišně, ale mnohostranně. Touhy ženy zde naprosto vyzařují v každé scéně, můj oblíbený Marlon Brando je sice už přestárlý a obtloustlý, ale stále je velmi dobrým hercem v roli inteligentního psychiatra a okouzlující Johnny Depp taky nezklamal (i když zrovna k němu nemám žádné zvláštní sympatie). Jednoduše si stojím za tím, že si tento film rozhodně zaslouží lepší hodnocení, než 67 %. ()

Galadriel14

Dost možná trpím chronickým nadhodnocováním a nějaký čupr psychiatr by mi na to třeba i předepsal prášky. Ale když mi film udělá radost, dávám automaticky pět hvězdiček, c'est la vie. Roztomilá pohádka pro dospělé na pomezí reality a představ (co je vlastně pravda?), zároveň hrozně přehnaná a vyloženě ležérní - přesně jako moje oblíbená deadpan replika "Oh well. Now I must die." Celou hodinu a půl jsem se culila jako idiot. Ještě jsem neviděla nikoho, kdo by měl konzistentně tak krásné vlasy jako Johnny Depp. A starý Brando je pořád borec, i když bych mu jako režisérka rozhodně zakázala dělat cizí přízvuk. ()

arinečka

Ten scénář mi místy přišel nelogický, ale za Johnnyho Deppa a za některé scény, které se mi líbily hodně (scénář se mi přestával líbit ke konci. asi tak od doby, kdy se zjevila matka jeptiška a možná i dřív). ()

josieaddms

Tak tenhle film zbožňuji! Proč? Je v něm všechno, láska, příběh, romantika, dobrodružství, lidskost, erotika, prostě všechno co film dokáže člověku dát. Můžu na něj koukat pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit. Marlon Brando a Johnny Depp dělají film v podstatě pro mě nepřekonatelným. ()

E lan

Hezký film i po letech svého vzniku. Trochu zvláštní ale uvěřitelný výkon Branda, klasický Depp a scénář velmi zábavný dělá tento film lehce nadprůměrnou nadčasovou záležitostí. ()

Yahey

Podle mě je zde za romantickou fasádou skryta důležitá idea o tom, jak souvisí naše představivost a smysluplnost našeho bytí a že tuto souvislost může neopatrný psychoterapeut lehce přestřihnout. ()

Shredder

Vcelku priemerna romanticka rozpravka, ktoru robia vynimocnou len dvaja ultra charizmaticky herci. Depp a Brando su dokonala dvojka, skoda len, ze Brando je tu uz bez stary a bez energie, mohol u toho byt uzasny herecky koncert. Don Juan DeMarco je pohodovou romantickou oddychovkou, nic viac, nic menej. ()

Ex_Machina

Volám sa Don Juan DeMarco, pochádzam z Kysúc, je mi niečo po 40-tke a som najväčší milovník všetkých čias. Po tom ako som stál na vysokom bilboarde na streche budovy a chystal sa ukončiť svoj život z dôvodu nenaplnenej lásky ma vzali na pozorovanie do miestneho psychiatrického sanatória, kde každému kto má o to záujem vyprávam svoj bohatý životný príbeh. Naučil som sa milovať na 1000 spôsobov a každý z nich mieril do hlbín ženskej duše. Vo svojom živote som mal presne 1502 žien. Do veľkej miery za to môžu moje skúsenosti z tajného pobytu v háreme ďalekého exotického sultanátu. No potom ako som si uvedomil nebezpečenstvo situácie, som sa s mnohými skúsenosťami z anatómie ženského tela v tichosti vrátil do rodného kraja, aby som sa pokúsil nájsť opäť životnú lásku a naplnil tak znovu zmysel svojho života. Moje meno už poznáte a každý, kto tvrdí že je najlepší milenec na svete klame, pretože jediný a skutočný Don Juan DeMarco som predsa ja. ()