Ples príšer

• Česko Ples příšer (viac)

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiálny text distribútora)

Arequipa

Thornton hraje skvěle, ale "Crash" je podle mě mnohem lepší. Halle Berry mě dost zklamala a souhlasím s všeobecným názorem, že si za tenhle výkon Oskara nezasloužila. Při poslední scéně Heatha Ledgera jsem se nemohl zbavit mrazivé paralely s jeho osobním životem... ()

Acrobat

Je to skvele ako celok. samotne sceny su slabsie a silnejsie. Absolutnym vrcholom pre mna je Ledgerova poslenda scena vo filme :) Sok. Kvalita. Zmatok. Zdesenie. Uzas. Pochvala. film si pozornost zasluzi. Nazera na problem rasizmu z takej ludovej realistickej strany. Nazor si urobi kazdi sam. A kazdeho moze byt spravny. Koniec je smutny a prijmne dojimavy. ()

haWranka

Opravdu dlouho na mě nezapůsobil žádnej film tak, jako Monster´s Ball. Nádhernej a citlivej příběh, ze všech stran naplno depresivní a přesto určitym způsobem pozitivní. Halle Berry zahrála dobře, ale kdo mě opravdu přesvědčil, to byl Billy Bob Thorton. Na něj, jeho postavu, jeho výkon, jen tak nezapomenu. (Neviděla jsem Training Day, ale jestliže Denzel dostal Oskara, tak musel hrát geniálně.) ()

Petulka88

Film, který dokáže na diváka zapůsobit. Ke konci mi to sice přišlo trošku zdlouhavější, ale můj dojem z filmu to nepokazilo. Nic proti Halle Berry, asi tady předvádí svůj nejlepší herecký výkon (kdeže ty loňské sněhy jsou), ale tím Oscarem si tak úplně jistý nejsem. Upřímně, Billy Bob Thornton je (nejen) v tomto filmu minimálně o třídu lepší a i Peter Boyle jako Torntonův rasistický otec je výraznější. Někdy té Akademii opravdu nerozumím. Ale film jako takový určitě stojí za shlédnutí a i přes vláčný konec má rozhodně co nabídnout. ()

Lasombra

Už vím proč si Halle Berry vysloužila oscara! Strhující snímek a všichni hrají jako o život. Billy Bob byl opravdu nechutně cynický a zhnilý a jak se uměl obrátit v lepšího člověka, který v sobě našel cit. To mě dojalo. A ta výborná kamera! ()

10Domik10

Rozhodne film pre tých, ktorý už majú za sebou čo to odsledované. Tento veľmi osobitý film je famózny vtom, že veľa ľúdí sa v ňom vidí v rôznych, aj keď možno miernejších podobách. Je to film o živote v pravom slova zmysle, a aj keď sa to asi nezdá, tak len ťažko by sa dal tomuto snímku vymyslieť lepší názov ako je Ples príšer. ()

mira.l

A to je zase přesně jeden z těch filmů, kdy si říkám, kde to nabralo takový procenta hodnocení, resp. jak je možný, že si je to dodneška udrželo. Přece jenom od natočení už nějaký ten pátek uběhl. Halle Berry sice předvedla slušný výkon, ale že by byl až na Oscara? No nevím... Že by se chovala jako truchlící vdova a navíc jako matka, která přišla o syna (i když to byla černá bedna kytu), to bych teda neřek. Celkově to bylo nudné a hlavně dlouhé. A nakonec vlastně nikdo není rasista, bílej bachař píchá černou vdovu, stejnej bílej bachař si nechá spravit auto od černocha, na jehož děti nejdřív používá řekněme "varovné výstřely", no celé je to takové všelijaké a nějak mě to neoslovilo. ()

Allegro.g. odpad!

Ples příšer je svým způsobem veledílo. Film, který by se mi do takové míry hnusil, urážel mne a zároveň mne nudil, jsem už dlouho neviděl. Tu a tam sice prosvítá jakás takás myšlenka, ale to je vzhledem k odpornému celku vyprávění docela jedno. Nějakou myšlenku během dvou hodin zplodí i největší d*bil. Berryová je strašná, kovboj Bob ještě horší a jejich sex důvodem k sebevraždě. ()

Mocoft

Dost mě to potěšilo i když jsem původně čekal rychlejší tempo. Thortona bych tedy za kamaráda nechtěl. Velmi podobný "Muži, který nebyl" je i zde. Zamlklý - možná přemýšlivý, nevypočitatelný - možná neovladatelný a přitom tak moc lidský - i když noir!!! Miluju Coenovy! Dávám o hvězdičku méně, že se v těch dlouhých záběrech přehnaně dlouho vyžívali a Holy :) Bery si Oskara (ne)zas(ou)loužila. ()

AlexDLarge

Asi kdybych viděl první polovinu filmu, dal bych klidně pět hvězdiček. Protože ta si to zaslouží. Nestalo se tak. Film totiž má ještě druhou polovinu. Snímek zpracovává zajímavé téma rasismu, který některé jedince obklopuje už od dětství. Ať už se jim to líbí nebo ne. Rozjíždí se to velice zajímavě. Sice pomalu, ale zábavně. Bohužel ta druhá, již zmíněná polovina filmu, to celé posílá do háje. Příběh se zničeho nic zastaví a najednou tady máme asi hodinu filmu o ničem. Ani ta pověstná sexuální scéna to nemůže spasit. Podle mě podává nejlepší výkon Sean Combs, jakožto odsouzený manžel. Při pohledu na něj jsem proklínal trest smrti. Překvapivě dobře se zhostil svojí krátké role Heath Ledger, jako syn, který se nemůže smířit s rasismem v rodině. A tím posledním je B.B. Thornton. Jediné, co mi u něj nesedělo, byl tak trochu kouzelný přerod ze zarytého rasisty, který vytahuje brokovnici na malé černé děti na hodného strejdu, který o pár scén dál jim pomáhá. P.S.: Halle Berry je sice moje nejoblíbenější herečka a všechno ji přeju, ale toho Oscara skutečně dostala pouze a jenom za svojí(nádhernou) barvu kůže. ()

Jadis

Nezklamal mě film, ale čekala jsem na nějaký excelentní výkon Halle Berry, který jaksi nepřišel... Thorton byl uřčitš lepší. ()

winstonik

Problémom tohto filmu je, že sa v ňom nedá uveriť takmer ničomu. Veľmi, veľmi, veľmi nevydarený scenár, v ktorom škrípu dialógy a postavy hrajú ťažko uveriteľné príbehy. Scenáristi si naložili ťažkú tému, ktorú vôbec nezvládli, pretože sociálny status hlavných hrdinov neumožňuje, aby sa hlavné postavy správali takto. Je to čudné, bez logiky, bez vysvetlenia. Film sa drží na pozerateľnej rovine len vďaka Billymu a prekrásnej Hallinke, ale to je dosť málo... ()

Tythan

Řeknu vám teda, že na takovéhle typy filmů teda vůbec nejsem, mám radši klidnější, nebo alespoň trochu ubíhající děj, ale na tohle se teda hned znova nepodívám. Zas na druhou stranu dávám průměrné hodnocení kvůli výkonům herců, ta si myslím že byli velmi dobré. ()

marlon

Titul filmu zapadol presne do jeho charakteru. Ples príšer, ako bol kedysi označovaný večierok odsudeného pred popravou, expresívne vystihuje mučivé čakanie ubolených a prázdnotou infikovaných postáv na ďalšiu ranu osudu, s ktorým sa musia v prvom rade popasovať ony samé. Zhmotnená depresia o druhej šanci, ktorú musíme dáť sami sebe, rozhodne zaujme! ()