Ples príšer

• Česko Ples příšer (viac)

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiálny text distribútora)

lemonova

Obsahuje spoiler. Poznáte ten pocit, kedy je všetko skvelé, a zároveň zbytočné? Presne taký som mala pri tomto filme. Citovo ma nenechala chladnou iba jedna scéna: samovražda Hankovho syna. Neviem, či chceli tvorcovia tak veľmi stavať na nedopovedanom, ale toho nedopovedaného bolo v príbehu tak veľa, že mi výsledok prišiel príliš chladný a bezobsažný... ()

plagjoklas

výborná dráma, výborný Billy Bob Thorton, výborná Halle Berry. Skvelá Forsterova réžia, skvelá atmosféra rasistickej ameriky, a aj tá malá erotická scéna je skvelá :) ()

dokktor

no co to bylo??? prý že americké nezávislé léto ... heh. z citové vydíračky se to pomalu, ale jistě, přehouplo v četná klišé a očekávané závěry standartních situací si režisér samozřejmě nemohl odpustit. myslím si, že označení drama je v případě tohoto snímku zcela mimo mísu, neboť dramatické zpočívá v bolestném rozporu, a toho tu bylo setsakra málo. pokud však někdo považuje za dramatické neustálé manipulování divákových emocí nesnesitelně vlezlou hudbou, která místo, aby rozplakala, tak čím dál víc vytáčí, pak byl film dramatický ažaž. no ... jako ... uplně špatné to zas nebylo (hlavně tam šukaly mařky s nádhernýma kozama), ale dobré to nebylo v žádném případě. film, který jenom tak propluje a vnutí vám podvědomí pocit, že americký establishment je zlý, americká společnost stále rasistická, a že sex chcete ve filmu za každou cenu. ()

Filmárik

Táto excelentná dráma je jeden z mála filmov v ktorom som za poslednú dobu nezaznamenal ani jednu vyslovene podpriemerne zahranú postavu.Všetci tu hrajú na plno (dokonca aj ten Puff Daddyho štek je slušný).Emocionálne dusno by sa dalo krájať a Halle Berry je proste bohyňa(Oscar zaslúžený!).Odporúčam každému. ()

Barak

Zvláštní, nicméně zajímavý snímeček - první, který jsem od Forstera viděl. Má to strašně pomalé tempo, nic pořádného se tam neděje, a tak celý film stojí na hercích, na scénáři, zkrátka na tom, abychom se během té "nicnedějovosti" nenudili. A nenudíme se. Poté, co se osudy Billyho Bob Thorntona a Halle Berry po půl hodině tak náhodně střetnou, tak se postavy čím dál více sbližují. A není to vůbec uspěchané, je to pomalé a procítěné, což se do tohohle svým způsobem určitě hodí. Jak výše dva zmínění, tak i Heath Ledger, který se objeví jen na malou chvíli, hraje přímo skvěle a Berry má za tohle dokonce Oscara - třeba na tom má podíl také ta perfektní pětiminutová sexuální scéna, která na tom filmu byla snad nejlepší.. no, radši nic :) Nevím.. dost zajímavé, ale místama se to opravdu tak trochu táhlo. Forster se s tím ale vypořádal vskutku dobře.... 7.5/10 ()

pravo

Ponurá atmosféra s ľudmi, ktorý určite nežijú vo vysnenom svete, ale rany osudu ich zrážajú neustále nižšie a ich situácia sa stáva nemenná. Neveria v lásku a ani v partnerský vzťah a život berú ako príde až jedného dňa zistia, že sa k sebe hodia. Neviem ako a prečo, ale tento zatrpknutý príbeh s rysujúcou sa love-story na mňa silne zapôsobil a rád si ho pozriem aj v budúcnosti. H. Berry síce získala za túto postavu Oscara, ale viac na mňa zapôsobila postava B.B. Thorntna a jeho flegmatickosť k vlastnému otcovi ako aj ich vzájomné vysporiadanie. Film, ktorý rozhodne nenadchne každého, ale pripojím aj bulvárnu informáciu- hlavný hrdinovia si to vo filme pekne užijú... . TIETO ZÁVESY SOM KÚPILA NA SPLÁTKY. ()

chaotic

Některé pasáže byly napsány fakt reálně, místy mi bylo z té reality působící na vlastní prožitky špatně. Pět to není, ale čtyři hvězdičky jak vyšité. (A ta scéna s podáním léku Halle Berry měla rozhodně něco do sebe) ()

dakarin

Mimořádné dílo s mistrovsky propojenými lidsky silnými příběhy, slévajícími se na konci do jednoho. Opravdu vyjímečný scénář. Velmi zajímavý styl nejen zpočátku jakoby pomalu plynoucího díla --- ovšem pozor, dynamika filmu je v síle obsahu. Umění režie, výběr postav, těžko zapometulné scény, kamera = drahokam ;-) Syn, co se nemůže vyrovnat otci, osamocená bezbranná žena s tlustým synem, starý rasista, který už nedokáže rozlišovat barvy života ... vše, co v různých obměnách známe, s čím se různým způsobem ztotožňujeme a máme na to názor (dle ostatních komentářů taky ne všichni) :-( ...autor vše jemně rozplétá a dovádí do přiměřeného a přijatelného smíření.... dal bych 7 hvězdiček, ale nejde to... ()

Kingjiri

Většinou bývá nudnej rozjezd a pak začne být snímek zajímavej - tady to bylo přesně naopak. První polovina, ve který se stanou nejzásadnější věci, byla dost dobrá, jenomže pak se už děj nikam neposouval. Moc se toho nenamluvilo a u některejch scén jsem se docela nudil. Myslim, že Halle Berry dostala Oscara spíš za hekání při erotickejch scénách, než za nějaký mistrovský hraní. Celkově jsem trochu zklamanej, hlavně kvůli tomu, kam se snímek začal ubírat po první polovině stopáže a za jeho nepříliš působivej konec, tři silnější hvězdy. PS: Hodně mi to připomínalo snímky, co točí Iñárritu, který jsou o něco záživnější. ()

HenryIvan

Jasný príklad príslovia, že všetko zlé je na niečo dobré. Dva šokujúce a tragické momenty ( ktoré vyskočili vážne odnikiaľ ), udávajú kurz filmu, kde je prerod hlavných postáv možno nadmieru rýchly, no nie umelo vygenerovaný. Jednoducho som im to všetko uveril. No a tá scéna na gauči, za tú by sa nehanbil hocktorí režisér filmov pre dospelých. Možno sa zdá, že bol Heath Ledger málo využitý, no ako som už spomínal, jeho „ arc development “ výrazne napomohol dejú. ()

Razzor_82

"Vždycky jsem věřil, že malíř člověka vystihne líp než fotograf. Chce to lidskou bytost aby opravdu viděla lidskou bytost" První polovina filmu je mrazivě tragické drama, které se vrývá divákovi pod kůži. Druhá už je zklidněná lineární romantika. Výstižná proměna xenofobního rasisty Boba Thorntona na lepšího člověka. Půvabná Halle Berry a výborný Heath Ledger ve vedlejší roli. Vzácná směs originality s poselstvím přestaňme rozdělovat lidi podle barvy kůže. 8/10 ()

Lord Fuck

No tak výkon Halle Berry mě připomínal herečku porna než oscarovou hvězdu. Podle mě by si zasloužila spíš porno oscara ! stejně ho získala jenom kvůli barvě pleti (né že bych byl rasista). ale film stejně průměrnej s hroznym názvem ()

Lenka0064

Nevím, bylo-li to momentálním psychickým rozpoložením, ale mě se film opravdu líbil. Pomalé tempo filmu dávalo jasný směr a B. B. Thornton zahrál na jedničku. ()

jda23

Mam rad filmy,z ktorych citit zivot, taky ako aj vie byt, co je opakom mnohych holywoodskych pribehov alebo koncov. Pribeh o tom ako nadej nezomiera i ked je velmi tazke este stale verit. Boh nehra kocky. ()