Kyle Prattová (Jodie Fosterová) prežíva na ceste z Berlína do New Yorku najhoršiu nočnú moru každej matky – v rozľahlých priestoroch moderného Boeingu 474 sa bez stopy stratí jej šesťročná dcéra Julia (Marlene Lawstonová). Vdova, ktorú psychicky zničila nedávna strata manžela, sa zúfalo snaží neveriacej posádke lietadla, cestujúcim a neskôr i samej sebe dokázať, že nie je šialená. Kyle odmieta uveriť, že jej dieťa zmizlo bez stopy. Napriek tomu, že sa kapitán Rich (Sean Bean) aj letecký ochrankár Gene Carson (Peter Sarsgaard) snažia o tvrdeniach vydesenej ženy nepochybovať, všetky dôkazy smerujú k tomu, že jej dcéra na palube lietadla nikdy nebola. Nie je totiž na zozname cestujúcich a ani letušky si nespomínajú, že by ju videli na palube. Zúfalá Kyle nevie, komu môže dôverovať. Jej materský inštinkt jej však hovorí, že pravdu má ona. Je spolu s dcérou súčasťou nejakého sprisahania? Alebo je skutočne šialená a nerozlišuje realitu od svojich predstáv? Žene, ktorá sa odrazu ocitla celkom osamotená, zostáva jediné – pri pokuse o záchranu dcéry a vyriešenie tajomstva sa musí spoľahnúť iba na svoj vlastný rozum... (TV JOJ)

papadoce

Z absolútnej scenáristickej a atmosférickej dokonalosti mysteriózneho thrilleru, sme sa v priebehu niekoľkých desiatok minút strmhlav z oblohy spustili do trápnych nemohúcich vôd filmu o hrdinskej vyjednávačskej záchrane lietadla uneseného tenoristami. Nechápem, že producent s týmto hybridom súhlasil a zacáloval ho. Zo začiatku má film finesi kde sa hraje s divákom a úspešne ho zavádza napríklad skupinkou arabov alebo dokonca tvrdením, že nikto z cestujúcich dievčatko nevidel, posiela diváka mysľou aj do mysterióznych sfér. To je len dobre. Tejto skvelej atmosfére dopomáha aj temný klavírny podmaz hrajúci nenútene prakticky po celú dobu. V tejto fáze sa film ešte hýbe medzi štyrmi až piatimi hviezdami a to celkom zaslúžene. Navyše Džudy si rolu užíva a ide jej to. Lenže potom sa to akože zvrhne a stane sa z toho nedôveryhodná p*******a o únose lietadla, ktorej vrcholom je inžinierkou drbnutou riadená explózia priamo do xichtu tupého neherca Petra Sarsgaarda. Totižto Peťov neherecký výkon dosahoval v tomto prípade len ten najnižší level, niekde na úrovni dreveného Pinocchia, resp vlastne aj nižší, lebo Pino vedel zahrať aspoň rast dreveného nosa. To Péťa hral konštantne len svoj pôvodný ohavný xicht. Čerešničkou na torte bolo to, ako tenorista Peťo prezradil Džudy celý postup svojho genitálneho plánu predtým, než precízne vybuchol. Ach pane, prečo ma trestáš takýmito stupídnymi brakmi. Ale mám na toto celé teóriu. Podľa mňa, pôvodný scenárista, ktorý napísal prvých 70% filmu potreboval súrne skočiť do Kviky Marketu pre žinčicu, pretože Apu už zatváral a medzitým jeho retardovaný nevlastný bratranec z druhého kolena s maniakálno depresívnymi sklonmi a častými poruchami v gyroskopickom mechanizme Dionýz Bunczyik, dopísal zvyšok scenára spisovnou róm-štinou (alebo len tým druhým) a omylom odfuckxoval materiál do štúdia, kde to narýchlo zbúchali s tými hercami a nehercami, ktorí boli práve k mání. Je na zamyslenie, že túto kombinovanú sračku zloženú z dvoch rôznych filmov mysleli tvorcovia vážne. A to teda že hej. Dvom tretinám filmu by som bez zaváhania napálil 4 až 5 hviezd, ale to sračkoidné svinstvo v závere si nezaslúži ani len toaletný papier na utretie anusu a odpad by bol preňho stále milosrdným vykúpením. Dám teda 2, ale prsty mi krivý pri pomyslení na Péťa. Hrozibilné. ()

Al Majda

Také jsem viděla trailer, byl zajímavý, vzbudil zvědavost, avšak v samotném filmu něco chybělo. První polovina byla napínavá a udržovala ve mě zájem a zvědavost. Ale v druhé části byla osvětlena příčina zmizení malé Julie a toto zaujetí se zmírnilo a lehce mě to zklamalo. Nicméně celkový dojem z filmu byl pozitivní, Jodie Foster podala skvělý výkon. ()

Prubner

Ten všemi propíraný zvrat ve dvou třetinách příběhu mi nevadil (v tomhle případě se moc možností ani nenabízelo), iritoval mě ale samotný konec, kdy hrdinka kráčí od letadla provázena obdivnými pohledy cestujících a výkřiky "Ona to dokázala !", "Ona ji zachránila !", "Celou dobu tomu věřila a měla pravdu !", kdy se jí kapitán omluví a Arab jí podá ruku (Proč ? Na tom, že se k němu chovala rasisticky, se přece nic nemění.) Herci taky nic moc: Jodie stárne do ošklivosti a byla mi spíše nesympatická a záporák vypadal tak ospale, jako by tři noci nespal. Dobrou práci odvedl jen režisér. ()

Bonavita

Tenhle film si rozhozdně víc nezaslouží a všichni lidi co tomu dali víc se buď zbláznili nebo viděli něco jinýho. Jednu hvězdičku dávám protože to bylo jednu chvíli docela napínavý, všechny ostatní chvíle byly k smíchu, jeden nesmysl střídal druhej, aby pak tydle nesmysly byly ještě nesmyslněji vysvětleny...pokud vůbec vysvětleny byly. Hovadina! ()

vitac.

Slabé tři. První cca hodina celkem fajn - ze začátku člověk moc nechápe o co vlastně jde, matka s dcérou se chovají tak nějak podivně... což mě na konci první hodinky skutečně dostalo do stadia, kdy jsem pochyboval o všem předtím. Zůstat film v této rovině nebo ji ještě dál rozvinout... hm... to by mohlo být jiné kafe. Ale takto je to jednoduše tuctový thriller jak ho moc nemusím, takže ty slabé tři jsou za zpracování (pěkné úvodní titulky;)) a první hodinu. A tomu Arabovi by bylo záhodno se před odjezdem omluvit, milá paní! ()

Dinsberg

Plný počet nedám jen za předčasné vyzrazení pointy. Zajímavá variace ve stylu Prokletého ostrova. Škoda, že režisér zničí budovanou atmosféru zhruba v polovině filmu. ()

curfew77

Schizofrenní a depresivní úvodní třetina je fajn, Schwentke skvěle pracuje s hrozivě rozlehlým prostorem obřího letadla a kromě standartní Jodie Foster si užíváte i Sarsgaarda. Pak ale filmu postupně začne padat řetěz a vy jen tušíte, že tak banální, jak se vám režisér zápletku snaží naservírovat, to přeci jen nebude. No a závěr už je z jiného šuplíku a bohužel i ligy, zradí se jedno ze základních pravidel žánru a naopak po jednom naplní snad všechna ta nejtupější klišé. Nejslabších 60 %. A mimochodem, jak nehorázně kostrbatě a přitom v podstatě mávnutím ruky se scénář ve finále vypořádává s (i v roce 2010 stále aktuální) protiarabskou fóbií leteckých pasažérů, která má přitom uprostřed děje důležitou roli, to je, řekl bych, skoro nepřímé podněcování džihádu :) ()

macetoma

Jodie Foster mě vždy bavila. Sean Bean má rovněž své kvality. Je to napínavé a koukatelné až do konce. Zajímavé, co se dá na malém prostoru letadla vymyslet nového a důstojně sehrát. Temná zákoutí mne úplně fascinovala. Dávám 4 hvězdy. ()

nula87

Tajemný let je v první půli dobrým psychologickým dramatem zoufalé matky, kde to přemýšlení, jak to ve skutečnosti bylo (a je) dodává filmu zajímavost. Bohužel ve druhé akční klišovité půli je to naprostá zbytečnost stokrát viděná a nic nového nepřinášející. A ten patos na konci z toho přímo kýpe... 55% ()

Pitryx

Napínavé, ne jedno zkouknutí. Hvězdička za to, že v ději nejsou hluchá místa, další hvězdičky si snímek nezaslouží. Přemýšlel jsem nad dvěma, ale závěr tento úmysl definitvině pochoval.SPOILER!! Jak mohla J.F: vědět, jak je dimenzovaná nálož?? KONEC SPOILERU!! Právě v závěru byly s odpuštěním pitomosti jedna za druhou. A proto tak slabé hodnocení. Herecký výkon J.F. to už nijak nezachránil. ()

borohub

Rozhodně jsem si nemyslel, že mě něco podobného zaujme a spíše jsem na to koukal, protože jsem neměl co dělat. Každopádně atmosféra tohoto filmu je vskutku úžasná a až na ten divný začátek to nenudí.. Upřímně musím přiznat, že ten konec jsem tentokrát nedokázal odhadnout(což se u moc filmů nestává) a myslel jsem si, že to skončí jinak. Takže velmi příjemné překvapení 85% ()

MillaJ

Žerem tento film :) Miluju jak je něco tak a nakonec to bude jinak...obzvlášť to, jak pak někomu spadne sáňka! Jodie Foster věřím vše! :) ()

MartinTerran

Velmi slušný thriller s hustou atmosférou a skvělými hereckými výkony. Opravdu dobrý film, který se tváří jen jako psychologický thriller, ale ke konci se změní a jde i o něco víc než se ze začátku zdá. Fakt mě to dostalo vůbec jsem netušil kde je pravda a pak ten zvrat mě dostal. Hodnocení: 78/100. ()

Tominni

První část filmu celkem ujde, hledání dcerky ztracené v letadle, co je a není pravda, kdo by za tím mohl stát, koho obvinit. K tomu řízná Jody Foster.......druhá část filmu je ale o dost slabší, přestože dojde na akci. Takový průměr a to ještě díky Jody Foster, jinak by to nebylo ani na ty tři*. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (viac)