Světoznámý román pro děti Luisa a Lotka z pera Ericha Kästnera vyšel poprvé již před šedesáti lety a od té doby se stal vděčným cílem nejednoho filmaře. Naposledy uvedli dvě neposedná desetiletá dvojčata do života němečtí animátoři v roce 2007. A opět jim dovolili setkat se na prázdninovém táboře a poznat, že jsou sestry, které od sebe byly kdysi rozděleny vinou rozvodu rodičů. Jelikož jsou však obě dívenky dost do světa a rozhodně jim nechybí kuráž, netrvá to dlouho a v hlavinkách se jim zrodí plán, kterak svoje rodiče udobřit a uvést věci na pravou míru. Jak jinak - vymění se. A tím začíná kolotoč zábavy a napětí, určený všem divákům bez rozdílu věku a pohlaví. Režie rozverného kresleného dobrodružství se ujal Toby Genkel. (oficiálny text distribútora)

Tipko

Pekný animovaný príbeh už známy z filmov, ako dve dvojčatá spojili celú rodinu. Je to úsmevné, ale aj poučné, nielen pre deti. Odporúčam. ()

castor

Němci poměrně příjemně převedli známý příběh do animované podoby, vyhnuly se (ne vždy) křečovitým a infantilním momentům a nezapomněli na několik trefných situací. Za svou literární předlohou, kterak poznat nepoznané rodiče a znovu je dát dohromady a kterou napsal Erich Kästner, nějak zásadně nepokulhává, i když třeba hraná rodinná komedie Past na rodiče od Nancy Meyers vřelým humorem (podpořeným kvalitním scénářem) doslova překypuje. ()

majo25

Nepoznám Kästnerovu knihu, ani som nevidel predchádzajúce hrané spracovania. Možno aj preto sa mi film celkom páčil. Predovšetkým je príbeh dobre napísaný a na rodinné pomery k záveru aj príjemný a dojímavý. Po vlažnejšom začiatku sa s nástupom výmeny hlavných hrdiniek ukazuje sympatickocť príbehu. Klasická 2D animácia nie je síce žiadny Disney, ale aj s použítím občasného humoru je fajn. ()