Amanda Lemmons (Mary-Kate Olsenová) je malé huncútske a prešibané dievčatko - sirota. Žije v podstate na ulici a má byť adoptovaná rodinou, ktorá používa deti na svoje zisky.  Amanda by oveľa  radšej mala za mamu Diane (Kirstie Alleyová), ktorá ju ľúbi, je však sama a nemá peniaze, preto si ju nemôže adoptovať. Náhoda však spojí Amandu s Alyssou (Ashley Olsenová), bohatým dievčatkom, ktorá vyzerá presne ako ona. Alyssa má zasa problém so svojim otcom, ktorý sa chce oženiť s Clarice (Jane Sibbettová), ktorá nenávidí deti. Dievčatá sa dohodnú, že spoločnými silami dajú dokopy Allysinho otca a Diane... (TV Markíza)

blackJag

Někdy od tohoto roku se začíná datovat postupný pád Guttenberga do absolutní bezvýznamnosti a o jeho parťačce Alleyové to +/- platí taky. Olsenky se ostatně se svou "filmovou mašinérii" nikdy nepřiblížili onomu vybájenému, snesitelnému (alespoň) průměru blíž než v této nepovedené variaci na notorické téma, takže asi tolik k důležitosti této "laskominy". 40% ()

Gemini

Nothing more a nothing less than průměrná rodinná komedie o dvojčatech nedvojčatech, a o tom jak dát dohromady chrochtající Kirstie Alleyovou a vychytralou snoubenkou využívaného Stevea Guttenberga. TADY mi ještě ty dvě blbky nevadily, i když je to po všech stránkách slabší než původní Luisa A Lotka i než disneyovská Past Na Rodiče;) 50% ()

Miany

Souhlasím s Tuxedem. Film měl hlavu a patu a dokonce bavil, i když většina z nás měla příběh předem přečtený. :-) Bez Kirstie Alleyové a Steva Guttenberga by to zřejmě nemělo tak vysokou úroveň. I po několika letech musím uznat, že zde platí - starý, ale dobrý! Dokonce mám opět pocit, že starší filmy jsou jako boty. Dříve se vyráběli poctivěji. ((Samosebou existují vyjímky, tvrzení není jednoznačné a váže se k tomu spousta teorií ... :-) )) ()

PeterNet

Nejlepší film Olsenek. Pak to s nimi jede z kopce bez brzd na neutrál. Co se tohoto filmu týče, tak Andy Tennant občas nečekaně natočí nějaký velmi dobrý film a "Malé dohazovačky" k nim rozhodně patří. Ale pokud už jste viděli "Past na rodiče", tak vás dohazovačky moc neuchvátí, ač byly natočeny první, výrazně zaostávají. Něco jako kdyby jste se nejdřív mrkli na Dokonalý trik a následně na Ilusionistu. ()

Jirkacek

Snímek Malé dohazovačky jsem kdysi zahlédl v televizi a jaksi mi utkvěl v paměti, když jsem malinkou část děje chvíli sledoval. Od té doby uběhlo pár měsíců a vzpomněl jsem si na něj poté, co jsem na tuto rodinnou komedii náhodou narazil na youtube. A protože mne tenkrát průběh filmu docela zaujal, okamžitě se rozběhl na obrazovce naší televize. Vše začalo představením devítiletého sirotka Amandy Lemmonové (Mary-Kate Olsenová), kterou se chystala adoptovat rodina Butkisesových, známá svým sbíráním dětí (Harry - Ernie Grunwald ) a Fanny Butkis - Ellen-Ray Henessy). Malá dívka si přála, aby ji adoptovala hodná sociální pracovnice sirotčince Diane Barrows (Kirstie Alley), která by to chtěla udělat, ale úřady by ji nesvěřily kvůli jejímu nízkému platu a také nebyla vdaná. Jednoho dne děti ze sirotčince odjely na letní tábor, který na svých pozemcích u jezera nechal postavit bohatý vdovec Roger Callaway (Steve Guttenberg), který bydlel ve velkém domě naproti jezeru. Netrvalo dlouho a Amanda potkala jeho dceru Alyssu (Ashley Olsen), která jakoby jí vypadla z oka a která se právě vrátila z internátní školy, jen aby zjistila, že se její otec chce oženit s Clarice Kensingtonovou (Jane Sibbett), které šlo hlavně o jeho peníze. Obě dívky se ihned domluvily na výměně svých pozic, aby poznaly jiný život. Zatímco Amanda prožívala bohatý životní styl Alyssy, ta se nastěhovala do tábora. Obě se zároveň seznamovaly s rodiči druhé a zjistily, že Roger a Diane by byly perfektní pár. V zoufalé snaze je spolu seznámit, dívky naplánovaly setkání mezi Diane a Rogerem a doufaly, že se do sebe zamilují. Po tom, co se Roger a Diane jednou odpoledne skvěle bavili a koupali spolu v jezeře, Clarice donutila Rogera, aby posunul svatbu z příštího měsíce na další den. Amanda v roli Alyssy zjistila, že Clarice plánuje její odeslání do internátní školy v Tibetu po svatbě s Rogerem. Mezitím Alyssa jako Amanda byla odvezena do rodiny Butkisů, přičemž vzápětí vyšlo najevo, že jejich adoptované děti využívají jako lacinou pracovní sílu v rodinné firmě na zpracování kovů. Zhruba dvě hodiny před svatbou Amanda prozradila rodinnému komorníkovi Vincenzovi (Philip Bosco) , že není Alyssou. Vincenzo pak navštívil Diane v sirotčinci a vyprávěl jí o tom, co se dozvěděl. Diane dorazila do kovošrotu Butkisů pomocí vrtulníku, aby vyzvedla skutečnou Alyssu a přivedla ji na svatbu. Mezitím se Vincenzo a Amanda snažili svatbě zdržováním zabránit. U oltáře Roger váhal, aby řekl: „Já ano,“ a přitom vzpomínal na všechny dobré časy, které měl s Diane a uvědomil si, že se do ní zamiloval. Diane najednou vtrhla do kostela s Alyssou a v tu chvíli Roger přiznal svou lásku k vychovatelce ze sirotčince. Poté ponížená Clarice obvinila Alyssu, že sabotovala jejich svatbu, ale Vincenzo ji zastavil. Když Clarice odcházela pryč uličkou, skutečná Alyssa vystoupila zpoza Diane a Clarice pochopila, že existují dvě Alyssy. Pokusila se dívce dát facku ale Diane včas vystoupila vpřed a klidně ji řekla, že má něco na zubech. Ponížená Clarice pak odcházela z kostela, přičemž jí Alyssa ještě více ztrapnila tím, že jí roztrhla svatební šaty. Překvapený Roger tak pochopil, že měl celou dobu u sebe Amandu a uvědomil si, že obě dívky uspořádaly jejich setkání. Poté se Roger a Diane políbili a nastoupili na kočáru taženém koňmi a řízeným Vincenzem, aby projeli Central Park. A byl konec svěží komedie, která mne velice bavila a ze srdce jsem se několikrát zasmál. Nevědomky jsem malým dívkám držel palce a přál si, aby vše dobře dopadlo, což se také stalo. Z toho jasně vyplývá, že mě děj do sebe vtáhl jako mohutný šluk kuřáka, který si vychutnával svou oblíbenou cigaretu. Zkrátka mne film velmi bavil a určitě se na něj s odstupem času zase někdy podívám. Suma sumárum, komedie Malé dohazovačky ode mne získala čtyři dohozené hvězdy ****. () (menej) (viac)

• Kemp ve filmu je ve skutečnosti "Camp Mini-Yo-We" ve městě Muskoka v kanadském Ontariu. (ČSFD)