Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Jeffo8

Film se mi i přes vlnu kritiky zde líbil, přišel z něčím novým a děj mě dokonale vtáhnul. I přes nějaké nesrovnalosti co jsem tam viděl je to slušný film a co se týče hudby tak se mi zdála poněkud matná, ve chvíli kdy v podstatě o nic nešlo hrála hudba, kdy očekáváte nějaké "vybafnutí" z křoví, ale nic se nestalo a na druhou stranu, když je ten kapitán honil po lese a před tím zabil polovinu skupiny tak tam pustí komediální znělku. U toho jsem se trošičku zasmál. 75% ()

kollera

Jedna z mojich srdcových záležitostí. Tento film som si obľúbil okamžite ako to vyšlo. Perfektná atmosféra, príbeh zasadený do atraktívneho prostredia dejovo amerických hôr, no natáčaný v našich krásnych zasnežených Tatrách. Určite odporúčam všetkým vyznavačom atmosferických a originálnych hororov. ()

Toro8

Zjedz si kamaráta a jeho sila vojde do teba.. Nápad veľmi dobrý ale ku koncu už to začalo byť trochu divné hlavne ako tam varil ten "kamarátsky guľáš". Tak či onak 70% ()

Bald

Moc pěkně zpracované téma mýtické bytosti zvané Weendigo, skvělá hudba, skvělej Carlyle. Při scéně, kde je Carlyle zasažen kulkou padne a zase se s fanatickým usměvem zvedne mi slušně přeběhl mráz po zádech. Je to super budu se muset znova juknout dlouho jsem to neviděl. ()

xase

v tomto případě opravdu platí" žer, nebo zemřeš" film je tak strašně napínavý a nechutný, až je skvělý!! viděla jsem ho poprvé snad ve svých 15-ti letech a můžu říct, že hláška" dělej nebo tě "kelhoun sežere" se u nás docela ujala :D Carlyle exceluje v hlavní roli a Pearce má můj velký obdiv! 90% ()

Gustavo

trailer k filmu avízovaly skoro všechny VHSky se Simpsnama, které jsem jako malej piškot vlastnil. Pamatuju si, že hlavní znělka podkreslovala moje hobití noční můry a pod kůži se vryje víc, než pískácí melodie z Mostu přes řeku Kwai. Navíc točeno v Tatrách :) ()

Cyklistka

Díky svéráznému použití hudby jsem se dlouho nemohla rozhodnout, jestli se mám bát, nebo očekávat nějaký veselý moment. Těch "veselých" momentů jsem se posléze dočkala v hojné míře, těch opravdu veselých tam taky pár bylo, ale byly podmíněny přímou úměrou. Čím větší smysl pro černý humor, tím více legrace. Nadchla mě výprava a exteriéry. A skok hlavního hrdiny ze skalní plošiny - kvůli takovému výhledu (když odmyslím tu bezvýchodnou situaci a sarkastického kanibala, pochopitelně) jsem si vždycky přála mít křídla. Konec konců vsadím se, že John Guy Pearce Boyd si je v tu chvíli přál také. ()

violik

Žer nebo umři a když žeru tak mám stále větší chuť... Perfektní nápad, zdařilá úchylárna podtržená vynikající hudbou. ()

Onanista

Carlyle si dává pěknýho magora. Trochu sem v tom viděl Tondu Hopkinse. Super psychedelickej soundtrack tu šílenost celou ještě podtrhuje. Zajímavý kousek, který se tak nějak hezky vymyká a je jiný. A to já mám rád. Snad jen krev mohla být realističtější a ne jako hlavní babicova zbraň. Ale jinak je to skvělý dietoologický dokument ! ()

Tobias_Sin

Tak tohle bylo zajímavé... Příběh zajímavý, prostředí velmi pěkné, herci v pohodě. Hudba, i když msíty uletěla - jako například při pronásledování Colqhouna v 39 minutě, to bylo dost mimo - pak už se hudba zase vrátila do napínavého tónu. Trochu mi neseděly některé zvraty - Jonesovo obrácení v koncovce filmu, také jsem čekal trochu více zajímavější efekt dlouhodobého kanibalismu u Colqhouna, ale to jsou detajly. Celkově se film jeví jako napínavý triller v uzavřené pevnosti v horách. 70% ()

renegad

Pomerne slušný film v ktorom si Robert Carlyle zahral zlého kanibalistického kvázi kňaza a Guy Pierce slušňáckeho, deprimovaného, zavrhnutého vojnového veterána kdesi v bohom zabudnutej pevnosti v horách. Posádka pevnosti je tu samozrejme len na to aby vytvorila vatu a postupne skončila v bruchu nášho záporáka skôr než dôjde k samotnému záverečnému súboju dobra a zla. Mne sa to však páčilo a keďže netradičné a morbídne filmy mám rád tak tomu urvem rovno 4* hoci si to možno ani nezaslúži ale hodnotu naviac pridala skvelá hudba. ()

lineker

Dravci aneb Žer nebo umři ( mimochodem tento název vystihuje film daleko lépe) působí lehce bizarním dojmem. Bohem zapomenutá vojenská základna s ne zrovna výstavní armádní posádkou se stane terčem ataku homošmakózního gurmána. Celé mně to přišlo jako velký úlet a to nejen co se černočerných akcí týká, ale i zřejmě cílené rušivě působící hudby. Černý hůmor mám rád, horory také, ale Dravci ve mne bohužel od samého začátku nastolili až pejorativní dojem, kterého jsem se do konce filmu nezbavil. ()

Oxytocin

Pojídáním lidí dotyčná osoba nabírá na svěžesti, vnitřní síle a dokáže se uzdravit i z nepříjemných ran. Není to něco ve stylu Highlandera či jiných filmů, ale přesto určité nadpřirozené síly ve filmu jsou. Osoba, která okusí chuť lidské krve žene touha po další i dokonce zvířecí. Hlavní postava, se silným pudem sebezáchovy a odporem k prolívání krve, přežije past kanibala v lese nedaleko od menší vojenské základny, kde působí. Jaké překvapení pro něho bude, když se kanibal dostane jako náhrada za velitele do čela vojenského tábora. Hlavní záporák R. Carlyle je výtečně slizský. Stupňující se dějový spád o malém počtu hereckého obsazení lze doporučit na tiché noční hodiny během tíživé samoty doma se stejně nevlídnou a potemnělou atmosférou jako ve filmu. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)