Prepadnutie 13. okrsku

• Slovensko Prepadnutie v 13. okrsku (viac)

Je Silvester roku 2004 a na chátrajúcu policajnú stanicu privezú skupinu väzňov. Medzi nimi je aj neslávne známy mafián a predovšetkým nepohodlný svedok Marion Bishop (Laurence Fishburne). Budovu 13. okrsku napadnú jeho bývalí parťáci, aby zabili Bishopa a s ním aj všetkých ostatných. Ak chcú prežiť, musia sa strážcovia zákona spojiť s väzňami a pod vedením seržanta Jakea Roenicka (Ethan Hawke) spoločne bojovať o holý život. (TV JOJ)

KukulienkaHO

Hneď na úvod, 1. info: Vždy si radšej pozriem ako prvý originál a až potom upriamim svoju pozornosť na remake. Avšak tentokrát mi to vyšlo tak, že práve túto verziu som videl ako prvú. Z komentárov tu pridaných a synopsí oboch filmov mi ale aj tak vyplýva, že Prepadnutie 13. okrsku z 2005 nemá s tým zo '76 až tak moc spoločného. Raz si hádam nájdem čas aj na Carpenterov počin. 2. info: Budú tu prítomné !Spoilery!. Teraz už k filmu: Asi taký veľký potenciál malo Prepadnutie 13. okrsku, ako veľké bolo jeho premárnenie, a to na plnej čiare. Čistý priemer, v skratke takto by sa dalo toto movie charakterizovať. Mimo hercov to absolútne ničím nevyniká. Čo sa týka teda toho obsadenia, tak zúčastnení podávajú vcelku podarené výkony. Hlavným ťahačom je bez pochýb Ethan Hawke. Akčné pasáže sú velice obyčajné, choreograficky aj z pohľadu snímania. Ja rozumiem, že "wickovská" akcia nebola v 2005 príliš rozšírená, ale toto bolo skutočne slabé. Ten jeden cencúľ v oku však vyzdvihnem. No a teraz k príbehu. Nedobré. Deravé, nelogické a blbé ako postavy na konci, keď staroch "objavil" starý kanál. Čo sa zvratov týka: Policajti ako banditi celkom prekvapili, avšak vyžiadalo si to daň v podobe spomínaných nelogickostí. Zato dedo bol jasný hneď od momentu, čo sa ukázal. Najväčším zvratom/šokom bolo pre mňa ale chladnokrvné popravenie čistej a nevinnej blondínky vykonané revolverom priamo do stredu čela. Zato tomu dávam kredit navyše. ()

MaideN-SK

Naozaj škoda, že to tvorcovia takto dodrbali. Nevidel som originál, ale príbeh bol veľmi dobrý, jediné čo kazilo dojem boli kraviny ako keď profesionálny policajný ostreľovač netrafí ani na tretí raz nekrytých ľudí a podobné kraviny, ktorých sú akčné filmy plné. ()

Jirka1111

Nechci takto často plavat proti proudu, ale tento film není špatný. Rozjede se v podstatě hned, je v něm dost akce a je v něm Morfeus. Co víc si přát :-) ()

tomma

Úplně zbytečný, zbytečně komplikovaný, ke konci už dost natahovaný remake jednoho přímočarého a nekorektního filmu. PS: Chudák Gabriel Byrne, v jakých koninách ho ještě uvidím hrát? ()

chosan

Hodně slušný akční film a nejlepší film s Hawkem to určitě bezesporu je. A u mě je už na vždy ve filmotéce. Dávám 75%. ()

Svadbos

Násilný remake hitu Johna Carpentera dodáva vrstvy komplikácií zápletky a skždou vrstvou menej dôveryhodnosti. Dobre natočené, ale miestami k smiechu. ()

MartinNewman

Někdo tu psal že to má 'prihlúply  scenár'. Není přihlouplý, je jednoduchý. Remake Přepadení 13 okrsku je jednoduchý. ale parádní akční krimi thriller, který je zasazen do dobrého prostředí, do dobré doby oslavy new year a navíc skvěle obsazený hlavní ústřední trojicí Ethan Hawke, Laurence Fishburne a Gabriel Byrne. Posledně jmenovaný se zhostil své role bastarda více než dobře. Chladný policejní gauner co jde přes mrtvoly. Všude plno sněhu a prostředí v době oslav nového roku skvěle dokreslují atmosféru. Film má bavit v první řadě. Přepadení 13 okrsku odsýpá, nenudí, dává divákovi vydechnout tak akorát, aby se dál kochal akcí. Já se bavil za hodně dobré 4 a to jsem uvažoval i o pětce. ()

zeleznak

Toto není krimi žánr, ale slaboučká komedie. Přesně jeden z těch snímků, kdy prostě člk musí fandit záporákům. A to ne proto, že by si to zasloužili, ale debilní scénář prostě nedovolí fandit těm dobrým. 1 * za dabing. ()

o.d.y.

dobrý scénář, který není tak dobře natočen. Některé scény váznou a jiné herecké obsazení mohlo pozvednout film o pár procent výš. ()

Vráťa

Přepadení z roku 1976 jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. O Přepadení z roku 2005 bych řekl jen málo: Adrian má pravdu. Klišé, klišé, klišé. Takže nepřemýšlejte nad filmovou virtuozitou a vychutnávejte si, jak sekretářka přemůže elitního policajta ze zásahovky jeho vlastním nožem v boji na minimální vzdálenost. Jedna hvězdička je za spád, jedna za hezkou doktorku a jedna za tuhle moderní kovbojku celkově. ()

mirekdr

Scénář děravý jak budova 13. okrsku po útoku Bishopových kolegů nezachrání ani slušné obsazení. Kde nic není, není co hrát. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)