Paríž, píše sa rok 2010. Vďaka narastajúcej kriminalite tu vláda povolila stavbu izolačných stien v najnebezpečnejších štvrtiach, a tak je mesto rozdelené na getá, v ktorých neplatia žiadne pravidlá ani žiadne zákony... K2 (Tony D'Amario) pracuje pre Tahu Bemamuda (Bibi Naceri), ktorý vládne Okrsku 13. Ten zase hľadá muža menom Leito (David Belle), pretože sa vplietol do cesty ich bande a prekazil im obchod s drogami za milión eur. Úlohou K2 je Leita nájsť a priviesť - podľa možností živého. Lenže mladíkovi sa podarí ujsť. Taha zúri... Vzápätí vydá rozkaz na unesenie Leitovej sestry Loly (Dany Verissimo), ktorá pracuje v obchodnom dome. Leito je však šikovnejší, nečakane navštívi Tahu, priloží mu zbraň k hlave a ponúkne mu život - ale iba v tom prípade, ak pustí jeho sestru a nechá ich oboch slobodne odísť. Leito ho zároveň použije ako rukojemníka. V nádeji, že spravodlivosť ešte nevymrela, ho odovzdá polícii aj s ukradnutým heroínom. Veliaci detektív však Leita zatkne a Tahu, na ktorého je vydaný zatykač, nechá voľne odísť nielen s tovarom, ale aj s vydesenou Lolou... Po pol roku je dôstojník špeciálnej policajnej jednotky Damien Tomaso (Cyril Raffaelli) poverený zvláštnou a nebezpečnou misiou - mocnému gangu v Okrsku 13 sa podarilo ukradnúť experimentálnu nukleárnu bombu a Damien má na jej nájdenie iba 24 hodín, pretože jej časový spínač bol nechtiac aktivovaný... Dôstojník sa preto postará o to, aby bol prepustený práve Leito, ktorý by ho mohol zaviesť k Tahovi - a tiež pomôcť mu zneškodniť bombu... (TV Markíza)

dakarin

60% je mírně nahoru ;-) především za ukázky parkouru, jinak věrohodnost a inteligence filmu je na úrovni houpacího křesla - ovšem v klidové poloze... ()

Kadas97

Parkourová divočina najhrubšieho zrna s parádnym soundtrackom. To čo David Belle predvádza popiera zákony gravitácie. 8 z 10 P.S. Komentár som sa rozhodol napísať po počúvnutí soundtracku, ktorý vo mne prebudil dojmy z filmu. ()

NorseSword24

Super zbesilá akčná naháňačka ktorá divákovi rýchlo ujde. Parkour nemusím ale pri tomto filme som si ho neskutočne užíval. Bohužiaľ to je tak všetko čo môžem vynachváliť na tomto filme. Zápletka taká všelijaká. Postavy sú dobré napísané a zahrané. ()

FeriusParfax

Ze začátku to byla nadprůměrná akční bomba, která mě fakt chytla a navnadila. Ale i přes krátkou stopáž to ztrácelo grády. Akce byla od začátku do konce, ale asi mě odpudila dost stupidní zápletka, kterou už si ani pořádně nepamatuji. Reperte snímku už bych si nikdy nedala, ale k večerní oddechové podívané to bylo fajn. ()

Ingwio

Dejovo jednoduché až banálne, s dialógmi snažiacimi sa chŕliť jednu hlášku za druhou. No dialógov je vo filme dokopy tak na 15 minút a zvyšok je našlapaná akcia parádne reznutá parkourom a to sotjí zato. A kamera a rôzne režisérske vychytávky to všetko len umocňujú. Vymyslieť tým akčným scénam lepší príbeh, hneď by išlo hodnotenie hore. ()

Petey

Policista Damien vypadá jako francouzská verze Vina Diesela, akorát je tak o 30 kilo lehčí a o nějakej ten sval chudší. Čekal jsem mnohem víc a nakonec mi byly podstrčeny scény jako z filmů s J.Chanem a kulek lítalo víc než v Walker Texas Rangerovi, ale jinak nemam namitek.Klasika z Francie ()

Wencek

No tak to byla docela blbost. Opravdu hloupá zápletka a dost chabé herecké obsazení, dialogy psal asi nějaký nýmand. Jediné co bylo na tom filmu ke koukání tak byly parkourové výkony obou hlavních představitelů. Jinak dost velkej čajíček pro týnejdžry. Dneska to na nic lepšího než na 2* nebude. ()

Martell47

Jeden z mojích najobľúbenejších akčných filmov, skvelé scénky, človek má celý čas na čo pozerať, nedostatkom akcie teda tento film rozhodne netrpí......špičkový film, 105%....a tá Leitova setrička O_o ()

Sign

Velice zvláštní pohled na blízkou budoucnost, u mne upřímně se to zdálo takové, ne zrealizované ve skutečné budoucnosti ale kdo ví co bude, ovšem co se týče preciznosti natočených akčních scén nemám slov, také musím poukázat i když hlavni hrdina je David Belle, tak na jeho policejního kumpána Cyrila který se začíná pomalu ale jistě ukazovat, sice zatím v Francouzských filmech ale už se mihnul i v Hollywoodském opusu Die Hard 4, kde mohl také dobře kvalitně ukázat co je vlastně zač, doufám že se objeví v ňákém dobrém akčním bijáku po boku nových frajerů jako Scott Adkins nebo Michale Jay Whitte, o Asiatech ani nemluvně .-) ()

Luckyman

Podarený akčný film. Akcia, akcia a ešte raz samá akcia! To mám rád. Skvelá hudba, perfektne zvládnutá práca s kamerou a dokonca má dej hlavu aj pätu. Počul som na tento film len samé chvály, tak som si ho konečne aj pozrel a vrelo odporúčam :-) ()

Henry Morgan

jako asi v dobe vzniku to byla pecka, ted je to možná už překonané. I když kdo ví. Třeba se jednou vrátíme zpět. Dobrý vyber herců. Navíc.. porvat se se scénářem, nabušit film dobrou akcí a dokázat nastínit děj, tak aby nebyl potlačen souboji a esteticky běhajícími street jumpery, v 80 minutách, musí být umění. Jsou i lepší filmy, ale jen málo akčňáků má tak zběsilé tempo, umocněné roztěkaností a pobíháním hlavních postav. ()