Nový film režiséra Bohdana Slámy Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu navazuje na Slámův úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu ,a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem obou hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová, Zuzana Krónerová, Marek Daniel a další. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Šťastie v tomto filme je pre niekoho dobre si zašukať a pre iného mať strechu nad hlavou, ktorá netečie veľmi, ale iba trochu. Nie je veľa filmov, kde sa dá naučiť, ako sa stať sockou dobrovoľne, hoci nie vlastným pričinením, ale iba zhodou okolností. Veľmi nepríjemných okolností a príjemný nie je ani tento film, dobrú náladu nespraví, preto treba zvažovať, kedy si ho pozrieť. Radšej len v okamihoch vlastného najkrajšieho šťastia. Aňa Geislerová je tu v nepríjemnej úlohe nymfomanskej feťáckej psychicky problémovej matky a to bola dosť silná káva. –– To je ale bordel! ()

Nepi

Do tohoto filmu jsem se musel hluboce ponořit a zadívat, protože ze začátku jsem musel dost bojovat s jeho pesimistickým dějem.Po chvilce sledování jsem však usoudil, že jde o výborný psychologický, při tom dějově jednoduchý film, který si opravdu zasloužil ohodnocení v podobě Českých lvů a jiných festivalových cen. ()

Madlene

Velmi pusobive, zivotni pribehy se skutecnymi postavami. Ta zvlastni rozcarovanost jednotlivych figurek a vybledle barvy. Vyhled na tovarnu a pred domem koukol... ()

P1tr

Nuda. Jednoznačně přeceňovaný film, dle mého samozřejmě. Dívat se 100 minut na film, aniž by se v něm cokoliv zásadního stalo je nezáživné. Film se to ani nijak nesnaží zakrýt a je to cítit na každém záběru. Natočíme další české drama "ze života", takže to bude hodně depresivní, bude v tom nevěra, matka bez otce, koktající Liška, nic se tam nestane a bude to úspěšné. Takovýto recept vytrhávám z kuchařky, mačkám a házím do koše. ()

Almásy

ten film je hrozne predvidatelny a miestami fakt neskutocne samoucelny. herecke vykony su na svetovej urovni a dovolim si tvrdit ze ana geislerova je najlepsia ceska herecka vsetkych cias, jej vykon je porovnatelny s vykonmi Nicole Kidman ci Meryl Streep. detto Zuzka Kronerova, Vilhelmova alebo Liska. ()

blixadovan

Když jsem tento snímek viděl podruhé, trochu jsem z něho vystřízlivěl, tenkrát viděno poprvé jsem byl nekriticky nadšen. To, co mě osobně vadilo, bylo přílišné černobílé charakterizování postav, do očí bijící snaha o zaznámenání (kamerou) kontrastů (rybník vs. komíny atd.). Škoda, že jsem nepochopil, jaká byla motivace altruistického chování Moniky a částečně i Toníka. To, co bych naopak vyzdvihl, je perfektní zvládnutí reálií a to zejména, co se týká oblečení hrdinů (tepláky a kožená bunda u Marka Daniela byla fakt smrtící, i když poměrně obvyklou, stylovou kombinací) a vybavení bytů. Ale, opět, je třeba uznat, že v kontextu českého filmu nadprůměrný snímek, v kontextu evropské kinematografie však průměr. Asi tak jako Slávia Praha - v útkání s Kladnem bezchybná, proti Arsenalu impotentní. ()

weselow

Tetsuo: Protože nejsou soutěživí a nechtějí se smířit s jinými vůbec špatnými lidskými vlastnostmi lidí, kteří je do téhle situace, i když jde vlastně jenom o společenské postavení, dostali? ()

jefff

Příjemné drama s dobrým obsazením. Liška, Vilhelmová, Geislerová i Polívka předvádí standartně nadprůměrné výkony. Dost jsem od Štěstí očekával a očekávání se naplnilo. Sice nepředčilo, ale naplnilo... ()

BuryGol

Tak tohle nebyla komedie ani zdaleka! Ukazuje to, jak si lidi dokážou podělat život, ať už úmyslně nebo neúmyslně. Pavel Liška tady hrál taky vážnou roli a celkově v tom filmu byly tuny dramatu a smutku. Herecký seskupení bylo fajn, ale já tomu filmu nějak nedokázal přijít na chuť. Heslo "Za dobrotu na žebrotu" tady sedí dokonale, Geislerová zahrála parádní svini a ten konec mě vyloženě naštval. S tímhle ať jde pan režisér Sláma do háje, na to nejsem zvědavej. ()

Smileface

Štěstí stejně jako Divoké Včely rozhodně není svědectvím o dnešní době, ale spíše trošku přehnaným emocionálním gulášem který vás ke konci již otupuje. Co se týče emocionálně vypjatých momentů, přijímám raději jejich postupné budování až k silnému závěru viz. např. Obchod na Korze. I přes tuto malou výhradu je Štěstí zajímavým pohledem na konflikt několika typů osobností, které možno rozškatulkovat na "přehnaně hodné", "pěkné mrchy" či "realisty". Z hlediska české kinematografie rozhodně zatím nejlepší film tohoto roku a to zejména také díky excelentním výkonům prakticky všech hlavních protagonistů. ()

solskjaer

Téměř dokonalé zfilmování deprese, marnosti a životního utrpení. Na české poměry geniální. Film nutí diváka hodně přemýšlet a to já můžu. Herecké obsazení je špičkové, i když na můj vkus už dost okoukané. I tak ale nejlepší film ČR za tento rok. ()

sheilla

Nevim, cim to je, ale musim ohodnotit za 4*, i kdyz mi film prisel neskutecne zdlouhavy a svym zpusobem i nezajimavy. Presto ve mne zanechal takovy zvlastni pocit...., vlastne na ten film musim porad myslet. Kazdopadne kladne ohodnotit musim vykon Pavla Lisky, po rolich nekonecnych idiotu, konecne role, ktera mela dusi. Akorat me trochu mrzi, ze v ceskych filmech posledni dobou hraji porad ti sami herci. Chtelo by to nejakou obmenu. Obzvlast Anu Geislerovou a jeji herectvi jiz delsi dobu nemohu vystat. A nejak mi i unika, za co dostava oceneni, kdyz mne v kazdem filmu pripada uplne stejna. ()

ondrech

Kamera: Diviš Marek, David Dolník ...... atmosféra paneláků a polorozbořených domů je více než výmluvná. velká česká realita a skvělý herecký výkon všech představitelů. ()

NALBERTik

Kazdopadne za 5 !! Todle me dostalo, držel sem Liškovi palce aby v tom slušivém úboru Tatianu získal :) A konec taky fajn, konečně perfektní český film zase ! ()

sedm.1

Co to bylo za slepenec,propletenec,zmatenec?Drsný život na české periférii?Ikdyž Vám to může být pane režisére úplně jedno,u mě jste s touhle "drsnou výpovědí" neuspěl,to by jste musel uchopit mnohem silnější příběh,který by mohl něco zdělit a něčím zaujmout.Alespoň skvělé obsazení zachraňuje Štěstí od naprostého neštěstí. ()

Rousse

Film si mě získal svou neskutečnou lidskostí - tím, jak je strašně blízký každodennímu životu. Jsou v něm příběhy, které se nám můžou stát kdykoliv a kdekoliv a celým tím příběhem se táhne jedna hlavní otázka. Co je to štěstí? Jak vlastně vypadá? A jak ho poznáme? Je fakt, že tohle je hodně bittersweet Štěstí. ()

fruitbueno

Neskutečně na kost obírající film, kterému vadí v zásadě jediná věc: černobílá a do očí bijící protikladnost ženských postav. Nicméně silný příběh, lidské typy odkoukané z reálného života a podivná nálada mě za nic na světě nedonutila se na film dodívat, protože jsem se v jedné z postav viděla a přes to prostě nejede vlak... zatím ()

ne0

Tyto startky bez filtru Bohdana Slámy jsou už nepočitatelně lepší než jeho zdivočelý hmyz. K tomu Bolek Polívka a jeho perfektně zahrané cokoli - co víc od českých filmových tvůrců chtít? ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (viac)

Český lev 2005

Český lev 2005

27.02.2006

V sobotu 25. února 2006 proběhlo v paláci Lucerna předávání 13. ročníku výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Podle všech očekávání si pro nejvíce sošek přišli lidé,… (viac)

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (viac)