Kľúč

• Česko Klíč (viac)

Mladá ošetrovateľka Caroline Ellisová (Kate Hudsonová) dostane od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru Violet a Bena Devereauxovcov (Gena Rowlandsová, John Hurt), ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, zdanlivo obyčajný univerzálny kľúč. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, ak ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté... (TV JOJ)

lioncel

když jsem se dodíval na tento film poprvé, opravdu jsem se snad i chvilku klepal .. hustý .. atmosféra, výkony herců, hlavně ta originální myšlenka o takové možnosti nesmrtelnosti … - později jsem měl divný pocit z toho, že jsem se snad opravdu skoro bál a tak jsem si vnutil myšlenku, že to byl film nic/moc a raději ho hned poslal z domu .. a později jsem si uvědomil, že mi docela chybí ten pocit strachu o Kate Hudson .. a později jsem si uvědomil, že ten film prostě ke mně domů patří a že ho mít musím … ()

berusche

Tak, Kruh je Kruh, to se na mě nikdo nesmí zlobit. Osobně považuje právě Kruh za topku mezi horory. Klíč mu dle mého na paty opravdu nešlape. Poměrně dlouho trvá, než se začne něco dít. Vyprávěný příběh cca v 15 min. po objevení půdy by i mohl navést na hororový nádech snímku, ale i přesto jsem byla stále skeptická. A dobře jsem udělala. Něco tu nehrálo, nehrálo to tu už od začátku. Závěrečná pointa mou domněnku potvrdila, i když přiznávám, že takhle daleko jsem v úvahách nezašla. Přesto ve mně tohle spatlání starého domu, nějaké magie, rituálů a nějakých duchařských momentek strach nevyvolalo, což je škoda, protože se o to tvůrci snažili docela statečně. Ale, od toho jednoho klíče, který je nakonec v ději trochu na nic, jsem čekala víc. ()

TheDon

Voo-doo people v Lujzijáně. Já tohle močálový creepy prostředí prostě žeru. Člověk pak vidí na každým stromě minimálně pověšenou čarodejnici nebo pár nezfetovanejch negrů bez kleští a letlampy. Papá Džastifáj je totiž pořádnej šaman a nějaký věšení své osoby nese velice statečně, ba dokonce nesmrtelně. Není to sice žádnej salemskej proces, nebo inkvizice mistra Torquemády, ale každopádně je to sympatický hororík s poměrně jednoduchým, ale hezkým rozuzlením. 60% P.s.: Káťa Hadsnová je docela štylo. ()

Chen

Je tu pár klišé, atmosféra není tak hutná, jak bych čekal, ale zajímavý konec smaže většinu předchozích nedostatků. ()

rakovnik

První polovina filmu velmi slibná, hutná atmosféra je vybudována opravdu skvěle. Ale po polovině napětí poněkud opadá. Každopádně, pointa na konci je velmi dobrá, ba skvělá a vynahrazuje trošku rozvláčnější děj. Moje předvídavost trpěla vážných trhlin :-) ()

Martin741

Nicim vynimocny, priemerny horor, akych v poslednej dobe vznikaju stovky. Ma to svoje dobre stranky, ako ospalu juzansku atmosferu mesta New Orleans a vsetkeho naokolo, slusny scenar. Ale po obsahovej stranke film po skonceni vyfuci do prazdna bez hlbsej pamatovej stopy. 60 % ()

cariada

Velice povedená duchařina. Mladá ošetřovatelka jede kam si na samotu pečovat o óchrnutého muže, jeho žena je tam rovněž u toho. Má veliký dům (30 pokojů) a tak ošetřovatelka dostane univerzální klíč od všeho. Jenže postupně zjištuje , že něco není v pořádku, všude chybí zrcadla a na půdě najde zavřené dveře ke kterým klíč nepasuje. Její zvědavost jí donutí dveře otevřít a tam najde divné věci. Postupně i starý muž prosí o pomoc a pritom nemůže mluvit. Ošetřovatelka pátrá až se dozví historii domu a jakýsi riuál. Příběh ke velice jistě sune ke konci a je víc než jisté, že manželka muže s tím má něco společného a nejen ona. Vše se zdá vcelku předvidatelné, jenže konec je velice originální a přesně se sem hodí. ()

baaaja

Typ filmu, ve kterém je na začátku všechno hodně zmatený, zkoušíte vymýšlet, o co tam půjde a jak se to vyřeší, ale na konci zjistíte, že jste byli uplně vedle... Po tom, co jsem to zkoukla, jsem měla dost smíšený pocity a pořád dokola mi zněla v hlavě monotónní nahrávka z tohohle filmu, který je klíčem k objasnění celé velké filmové záhady. Jsem docela puntičkářka a všimla jsem si tam několika nevychytávek, tak schválně, jestli je tam objevíte taky ;) ()

dubinak

Nevím, proč se tu vzalo těch 68%. Ten film mi za to skoro ani nestál. Vlastně už si ho ani přesně nevybavuju, což je známkou toho, že mě nebavil ani při projekci. Edit: Po druhé projekci se musím Klíči omluvit, protože jsem si ho pamatovala horší, než ve skutečnosti je. Nemůžu říct, že námět týkající se z 90% jen nějaké magie, by byl zrovna můj šálek čaje, ale zase se mi líbila ta všudypřítomná nejistota, nevědomost a snaha napínat. Byly sice momenty, kdy mi stopáž přišla trochu prázdná, ale závěrečná pointa můj dojem zase vytáhla trochu nahoru. Na čtyři hvězdy to ale prostě za mě nikdy mít nebude. ()

C0r0ner

Má to parádní prostředí a atmosféru. Vlastně to celé odehraje jenom pár herců a to mám moc rád. Bohužel je problém se stopáží, která je i přes relativně malou dotaci přemrštěná. Konec je však natolik výživný, že to vytáhne zpátky do nadprůměru. Peter Sarsgaard ve své životní roli. 85% ()

pufina

Neřadila bych to moc mezi horory (ani částečně mi to jako horor nepřišlo), ale jako drama to bylo velmi dobré. Bylo tam cítit napětí, ale i tajemno (strach mě obešel obloukem, škoda) a Kate Hudson mě přesvědčila, že jí role byla ušitá na míru. Nebýt závěru, hodnotila bych o stupeň méně, ale konec mě skutečně dostal.. ()

Juto

Elegantne nasýtený príbeh duchov, ktorý je presiaknutý príjemnou atmosférou Louisiany. Koniec filmu je fantastický a posúva moje hodnotenie o level vyššie. 8/10 ()

Ice123

Ne, promiňte, ale jinak to vážně nejde... Tohle nebyl horor, to byla blbost a to rozuzlení ještě větší.... Kdyby tvůrce Kruhu Iain Softley nebyl vážně napsán v titulkách tak nevěřím, že to natočil on.... Tenhle film vážně nedoporučuji.... 25% ()

campix

'' Sem chodila. Tak co, jdeš tam se mnou. Nejdu. Ale říkala jsi, že na to nevěříš. Však nevěřím, ale jestli chceš, tak tam běž. Aha tak Jill se bojí jo !! '' Softley si mě Světem podle Prota neprosto podmanil, tak jsem byl zvědav zda se mu to povede i s jeho hororem Klíč. Musím říct, že nepodmanil, ale velmi příjemně překvapil, protože jsem nečekal, tak zajímavý atmosférický horor bez kapky krve podobný španělským klasikám. Dokonce se vypozorovala určité zajímavá a smysl dávající linka se zajímavým koncem. Na vrh si přidejte krasotinku Kate Hudson a temnou atmosféru. Tak tedy máme tu zajímavý atmosférický horor, který potěší, ale bohužel nenadchne. Alternativy: Sirotčinec , Ti druzí . ()