johnymdoe

Věřím, že kdybych film viděl nezkušený..tedy mladší..Právě jsem od bratra zjistil, že už jsem to viděl - já si to myslel, ale zpět...byl by to film pro mě životní, úžasný. Bylo to dobré, jistě, použité dokumentární záběry (protože nebyly ještě tak dobré efekty). Skvělé herecké výkony..velice slabé dialogy, které k osmdesátkám patří a výborná režie, kde dokázal režisér skvěle vyjevit, jak by to mohlo dopadnout(a také by to dopadlo). S filmu mrazí a to má, s hrdiny člověk soucítí, což taky má. 85% a stojí za to v dnešní době vidět. ()

drankeryth

Hrozba atomovej vojny sa ukazala v plnom prude, v tomto katastrofickom filme. Najprv sa film vliekol a ukazoval urcitych ludi, z rozneho prostredia v blizkosti Kansasu. Nakoniec smrtelna destrukcia atomovych hlavic sa dostavila od Rusov, ako odplata za omylom vypustene strely zo strany Americanov. Niektore zabery hribikovych vybuchov boli impozantne, hlavne ked ukazovali, ako tlakova vlna vsetko brala zo sebou a zanechavala tak po sebe len skazu a prach. Po tom vybuchu ma film viac bavil, ako prva polovica filmu. Tu aspon uz ukazovali, ako v bunkroch prezivali prezivsi ludia, a ti ktory sa vystavili na denne svetlo, to bolo po case aj na nich vidiet, ako na nich posobila radiacia. Pomale vypadavanie vlasov a koze boli dobre odvedene maskermi na tu dobu. Aj v terajsej dobe, to zas tak nevypada zastaralo a smiesne. Postkatastroficky svet moc neukazoval svetlu buducnost pre oziarenych ludi. Na moj vkus to aj bol prilis moc dlhy film, v ktorom som aj nasiel hluche miesta, ktore ma moc meoslovili, aby som ich pozeral rad. Ale co sa tyka zdevastovanej krajiny naokolo, tak to pekne urobili a posobilo to na mna odstrasujucim dojmom, ze dufam, ze sa tak nic v zivote ludi nestane. ()

kkarx

Mrazivě realná a napínavá vize o kratším jaderném konfliktu se skvělým Robardsem. Na TV produkci ohromující kvalita. ()

Rockerman

Za "komančů" byl tento film v nemilosti, protože vycházel z toho, že Sovětský svaz je tím největším agresorem a válečným štváčem v Evropě. Oficiální komunistická propaganda nám do hlavy tloukla opak! ()

char_t

Jediný důvod, proč to takhle fakt nedopadlo, je ten, že obě strany moc dobře věděly, že by to dopadlo právě takhle :-P 4* za realismus. ()

MickeyStuma

Šokující, reálný a jako varování velmi přínosný snímek o hrozbě, realizaci a následky vypuštění jaderných hlavic. Ano, je to moralita, ale v jádru věci a velice trefná. A co si budeme povídat, vše co tu je ukázáno a řečeno je nejen stále aktuální, ale i velice nadčasové. Konflikty mezi mocnostmi máme ve zpravodajských pořadech dnes a denně. Zde vidíme co asi tak může nastat když někomu ujedou nervy a zmáčkne onen důmyslný červený knoflík. Následky nedozírné. Na to, že se jedná o film televizní, vypadá naprosto úžasně. Tvůrci neponechali nic náhodě a dali si na všem velice záležet. V době vzniku bujela tzv.studená válka a ona hrozba skutečně existovala. Kubánská krize budiž příkladem , neboť tady chybělo k tomuto aktu skutečně velmi málo. Na tento film by se měli povinně dívat minimálně jednou ročně všichni politici světa, aby viděli a hlavně věděli, co svými neuváženými činy mohou způsobit. Lepší názorný snímek snad už ani není. ()

GMVajgl

Jak by vypadala jaderná válka? Zdá se mi, že tenhle film bere radioaktivitu trochu na lehkou váhu - v porovnání s Chernobyl (seriál) (2019). Na jednu stranu v té Hirošimě se taky teď spokojeně žije, ale z tohohle filmu mám dojem, že stačí zalézt do sklepa, chvíli počkat a jede se dál. Nevím, ale myslím, že by to byl větší průser a některé věci mě přímo bily do očí - např povozy s koňmi (kde toho koně vzali?), svatá mše v rozbořeném kostele pod širým radioaktivním nebem nebo fungující státní aparát (proslov prezidenta). Mysím, že jídlo by byl hlavní problém - protože nemá kde růst, když je zem pokrytá spadem. To ostatně neřeší ani hry série Fallout. Každopádně myslím, že psychopaté ve velení jsou schopni ty "knoflíky" zmáčknout. ()

salamandrr

Jeden z prvních katastrofických snímků co sem asi viděl...jeho atmosféra však převišuje většinu dnešních rádobyhitů...jinak návštěva u doktora...pane doktrore padají mi vlasy...ano to je normální všichni jsem ozáření...a pane doktroe, také se mi loupu nehty z prstů!... ()

kuces

Musím být rád že jsem to neviděl v době vzniku. Asi bych z toho byl pěkně mimo a dal 9/10. Zasloužilo by si to předělávku schopnějším režisérem a nejakou katastrofickou hudbu. 6/10 ()

AxelWers

Perfektný film, vidieť ho v 80-tych rokoch musela byť sila. Videl som ho "až" po revolúcii, keď politická atmosféra bola už uvoľnená. Napriek tomu, jeden z najrealistickejších filmov o zlom konci Studenej vojny. ()

tranquill

Nevěděl jsem, že takovýto film existuje. Hodně sugestivní, člověka mrazí při těch realistických záběrech. Herecky také skvělé. Jsem asi fanatik do katastrofických filmů, ale tento působí opravdu jinak, tohle není zábava, tak nějak by to určitě vypadalo... ()

kersten

Neopakovateľný silný film, veľmi realistický. Ktorý má aj dnešnému človeku stále čo povedať. Viac nemám slov. To treba vidieť. ()

Tomo

Tento film je důvod, proč jsem jako malý týden nespal. V té době nebyl nikde věrohodněji zachycen výbuch atomové bomby a pro mě to byl šok. I když před a po expolozích je to klasická katastrofická vata, jedná se o jeden z nejlepších filmů varujících před nukleární hrozbou. I díky zdánlivé neinformovanosti obyvatel a rychlému vyhrocení situace.. ()

horovska

Až se mi nechce věřit, že je to film přes třicet let starý. Dala jsem si načas, než jsem se k němu dostala. Je natočen po letech, kdy mne ze sna budily podobné výjevy, je to vlastně takové shrnutí všeho nejhoršího,všeho, co jsem si po letech napětí představovala, že jednou nejspíš přijde. A možná i tento film dokázal přispět k tomu, aby se to - alespoň zatím - nestalo. Ano, čpí s toho kulisy a studio, ale o to nejde. Není v tom žádný patos, žádné happyendy. Popis, suchý, téměř dokumentární a velmi neamerický. Hrdinové, odsouzení k pomalé smrti, naděje mizivá, deprese a utrpení. Chlapec, jenž přišel o zrak je možná nejdrsnějším příběhem, který nemá vyústění, necháváme ho v příběhu opuštěného a bez domova. Podařil se myslím záměr, který tento film od počátku měl. Vyděsit a hlavně neutěšovat - nechat tak. ()

Drom

Inu, z těch několika posledních mnou viděných filmů o blahodárném vlivu ionizujícího záření na strukturu společnosti byl tenhle nejlepší, ale na Threads to fakt nemá. Film je sice zpracován lépe po vizuální stránce (čímž nikterak nechci snižovat úsměvnost efektů), ale jinak je to naivní pohádka beroucí ohledy na diváka na úkor naturalismu a realismu. Nemluvě o některých dost nevěrohodných karikaturách hereckého výkonu. Ač rozhodující okamžik, jak tu již někdo z mých předchůdců poznamenal v komentáři, byl vydařený a ta několikaminutová sekvence se povedla, předcházející budování atmosféry bylo slabé. Nebyl jsem napjat prakticky vůbec a jen čekal, až to bouchne (spoiler? :)) a co bude dál. A pak bylo ono "dál" a až na nemnohé výjimečné momentky vše upadlo do poměrně slabého vykreslení následných osudů postav. Plus připisuji za náznaky, které film více nerozpitval a nechal diváka udělat si představu. Ale celkově část po středobodu příběhu byla stejně málo působivá jako část předcházející. Tahle forma na jednu stranu zajišťuje daleko větší stravitelnost pro diváky a nepochybně jich film vidělo také daleko více než zmiňovanou o rok mladší britskou verzi. Na stranu druhou se nutně musí odrazit v mém hodnocení. Oceňuji, že film vznikl (a že to není citečková telenovela namydlených mladých krásných konzumáků), ale pro nás deformované sledováním úchyláren to byl prostě čajíček. ()

kondor77

Otřesný film, né kvalitou, ale dopadem na duši. Přidám pár zajímavostí, které se nehodí do rubriky Zajímavosti. Film jsem poprvé viděl v ruském znění v ruské televizi. Byla to totiž doba glasnosti a perestrojky, doba Michaila Gorbačova. Dokonce můj první film s Brucem Leem jsem viděl na tomto ruském kanále, zatímco u nás se (s touto tématikou) maximálně promítaly filmy původem z Číny (né, nezbytně špatné, ale Bruce Lee je jen jeden). A představte si, že jsem to chytal na televizoru ruské výroby, jako jediný z celého našeho paneláku. Ten televizor měl obrazovku velikosti pohlednice. Mám pocit, že koncem osmdesátých let na tom byli Rusové technologicky lépe než dnes. ()

ecis

Apokalypsa, z ktorej beha radioaktivita po chrbte. Nevyrazila mi az tak dych ako The Threads, ale stale to bolo poriadne mrazive a depresivne. ()

waska

Jednoznačně nejrealističtější film z doby studené války. Nikdo z nás si nedokáže představit, co by se dělo, kdyby "knoflík" opravdu někdo zmáčknul.. Skvělý Jason Robards. ()