Phex

Nejen film, ale i tak trochu návod (pro řadové amíky) na to co dělat kdyby to na "nás" Sověti opravdu pustili. Zaplať pánbůh, že studená válka už skončila. ()

djbarrel

Maximálně realistický pohled na to co by se taky mohlo stát. Žádná monstra a mutanti, jak se rádo ukazuje, žádní nezranitelní vojáčci, ne jen spoušť a zmar. Velice silný zážitek a myslím, že takhle nějak by to asi dopadlo. Strašná představa a doufejme že se jí nikdo z nás nedožije. 100 % ()

FojtikDesign

Výborný film, dáli se to tak vzhledem k obsahu vůbec napsat... Na svou dobu velmi naturalistické vyobrazení celosvětového jaderného konfliktu. Je zde cítit americka hrůza, která v období studené valky na tomto kontinentě kolovala. Jsou zde velmi dobře vystiženy chvíle, kdy se naprosto mění lidské hodnoty a z lidí se stává zvěř. "Přežijí jen silnější..." Poselství filmu je hrůzné... ()

SenFlxr

Na tomto filmu mně vadí, stejně jako u mnoha jiných z téže doby, ten strašný "osmdesátkový" vzhled, kde všichni herci vypadají jako z laciného a pitomého seriálu typu To je vražda napsala, triky jsou primitivní atd. JENŽE zde jsem tento pocit naprosto hravě překonal a odsunul do pozadí, protože děj filmu, postavy a především téma jsou silné a dobré. ()

natalanka

Tohle je na tom to nejhorší. Že to jednou může být pravda. Odebereme 20 čísel ornice, vybijeme zvířata co zbyla, abychom nakrmili přeživší, uklidíme mršiny a mrtvoly ( kopat ty šílené jámy budeme nevím čím), vyplešatíme, potratíme, popereme se s ozářením, voda bude na prd a zasedne krizový štáb lidstva . Co dodat? Film má hloubku a je tak hodně aktuální, že mě to až děsí. Ale stojí za to vidět. a věta.... nevím čím bude vedena 3.větová válka, ale v té 4. bude lidstvo bojovat kameny a klacky je asi dost pravdivá. :-) ()

Bercuss

Já jen doufám, že tento film, nebo aspoň jemu podobný shlédli všichni ti pánové co sedí u červených tlačítek a čekají na rozkaz zmáčknout. Nebo ještě lepé pánové, kteří by rozkaz zmáčknout vydali. Film je dost realistycký, máme možnost sblížit se s vícero přeživších postav. Ale jak minuty plynou, je jasné, že ani je žádný happy end nečeká, jen smrt! Jen jde o to jaká a za jak dlouho! Velmi působivé. Ihned si jdu sehnat, zde často zmiňovaná, anglická Vlákna. ()

chrchel

Dnes jsem film viděl poprvé, takže po třiceti letech přece jen některé stránky filmu už notně zaostávají. Nicméně mu to nic neubírá na atmosféře a hnusnému pocitu, který ve mě probudil. Ač se ty snímky moc srovnávat nedají, masky postižených radiací mi připomněly The Divide a rozhodně ve své hrůzostrašnosti nezůstaly ničím tomuto novějšímu počinu dlužny. Jsem jen rád, že jsem sledoval fiktivní film, a ne dokument. Navíc... Být to dokument, stejně už bych ho nejspíš nesledoval. ()

CrazymanM

Velmi sugestivní film,kde mi vůbec nevadí stáří snímku,tím pádem horší efekty,důležitá je pro mě atmosféra,napětí,měl jsem z toho až husinu!Jen mě mrzí,že jsem nesehnal kvalitnější verzi,zvuk byl taky hroznej! ()

david666

Threads byl více komplexnější - zde se soustředíme pouze na pár dní po výbuchu a taky přípravy obyvatelstva nejsou tak důkladně popsané. Chybí více statistických informací. Přes to vše se jedná o hrůzostrašnější film než je většina hororů a thrilerů. ()

Pjotrik

Také já srovnávám s britskými Vlákny, ačkoliv to tak úplně nejde. Zatímco Vlákna se snaží být co nejvíc informativní, až "rekonstruktivní", Den poté je prostě a jednoduše katastrofický film. Oproti Vláknům je zde věrohodněji ztvárněna možná příčina konfliktu. Vypouštěné rakety letící někam pryč a následná katastrofa způsobená sovětskými střelami působí naprosto překvapivě a ohromně. Tomuto se přece už nedá říkat válka. To je spíš něco jako smrtelná korespondence s následky, které úplně pochopí jen ti, kteří slouží za terč. ()

aannemer

Některé situace jsou z dnešního pohledu možná trochu naivně podány, ale jako celek je film tím nejstrašnějším varováním před totální apokalypsou. ()

jjjerry

Zajímavý pohled na atomovou válku. Celkem realistické pojetí, na můj vkus až dost naturalistické, i když ne tak jako Vlákna. První polovina filmu dobrá, po výbuchu už mně reálnost nepřišla tak veliká. Myslím že dokoři by se chovali jinak, už od 50 let se učí o nemoci z ozáření, takže je jasné koho má smysl zachraňovat a koho ne..a podobně... jinak velmi odstrašující film ()

Ziriath

Jeden z filmů, po jehož skončení u mě následovala asi minuta koukání do prázdné obrazovky....A také jeden z filmů z doby, kdy ještě nešlo o to, udělat příběh co nejdramatičtějším a nejakčnějším, a kdy šlo o to, pojmout tuhle záležitost realistickým pohledem a bez přehnané sentimentality. Však ono je ve filmovém světě a v literatuře málo co silnějšího, než lidé, kteří i v post apokalyptické situaci neztrácejí morální standard. Poněkud to kazí první poněkud rozvleklá hodina, kde se řeší americké vztahy v americké společnosti v americkém prostředí, což je pro mě takové dosti cizí a nezajímavé. ()

endrix

Film z doby, kdy vám jaderná válka mohla pěkně pokazit obyčejný den. Den, kdy nic nenasvědčuje tomu, že svět, jak ho známe, skončí. Okamžik, kdy startují rakety, je jeden z nejsilnějších, co jsem kdy u filmu zažil. Ten pocit, že je všechno v p....i, z obrazovky přímo kape. Televizní triky jsou opravdu jediná výtka, kterou mohu vznést vůči tomuto filmu. ()

kacer4

Určite to má hlbokú myšlienku a niektorých ľudí by to mohlo prinútiť vstúpiť si do svedomia, ale ako filmový zážitok to nie je to pravé. ()

buchannon odpad!

S***** neuvěřitelně amatérsky natočená. Nechápu hodnocení všech místních uživatelů. Téma je sice vážné, ale dnes se již naštěstí nemusíme bát jaderné války aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu. Doufám, že můj hrdý odpad! není jediný. ()