Dizzy Dishes

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 1930, 6 min

dwi

Než si Betty Boop vydobyla náležitou popularitu, kterou následně zúročila v mnoha kratičkých „cartoons“, objevila se nejdříve v miniroli zpěvačky právě v Dizzy Dishes. S rozkošným kukučem, ženskými tvary a oslňujícím swingem se rázem zaryla do srdce mnoha fanoušků animovaných stálic a stala se předstupněm naivně optimistických ženských idolů (např. Marilyn Monroe). Její rozkošně upištěný zpěv, jemuž propůjčila hlas Mae Questel, s odzbrojujícím popěvkem boop-oop-a-doop rozproudil úsměv na tvářích širokého obecenstva. Přestože právě v tomto debutu je kresba Betty poněkud odfláknuta, kontury věčně rozveselené dívky s dobráckou povahou tu vystopovat můžeme. Je to prostě kus. ()

Radko

Betty Boop tu je ešte trochu neohrabaná a len vo vedľajšej, ale zato neprehliadnuteľnej úlohe barovej speváčky filmu, kde hlavnú úlohu zohráva jedlo. Nedočkavo nervné čakanie tlstého zákazníka na pečenú hydinu končí pahltným zjedením príbora, taniera i stola a naháňaním čašníka. Tak ma napadá, či nebol práve tento film jeden z inšpiračných zdrojov pre Švankmajerovo Jídlo. ()

MM_Ramone

Toto je jeden z prvých dielov, ak nie ten úplne najprvší, v ktorom režisér Dave Fleischer predstavil divákom Betty Boop. Z tejto postavičky sa časom stala ikona ženskej sexuality tridsiatých rokov minulého storočia. Mladá, krásna, príťažlivá, nezávislá slečinka. Najerotickejšia kreslená ženská postava v histórii krátkometrážnych, animovaných filmov. Tým sa stala Betty Boop. Jej začiatky však boli prinajmenšom rozporuplné. V "Dizzy Dishes" sa objavila v malej, vedľajšej úlohe ako obézna barová speváčka, s napuchnutou hubou a dlhými psími ušami. Od toho sex symbolu, ktorým sa nakonec stala, to je veľmi vzdialené. ** ()

Flego

Príbeh sa točí okolo čašníka a jeho hladného hosťa. V tomto snímku sa prvýkrát objavila postavička Betty Boop ( bola to spievajúca fenka s dlhými ušami ). Stvoril ju "Grim" Natwick a postavička milej speváčky sa objavovala deväť rokov a patrili jej prakticky celé tridsiate roky. Nahovorilo ju päť rôznych herečiek, ale najznámejšie boli Little Ann Little a Mae Questel. ()

OG_Swifty

Dizzy Dishes je sedmým snímkem ze série Talkartoons a prvním snímkem druhé sezóny (z celkových 3). Mimo prvního vyobrazení postavičky, ze které se později vytvořila Betty Boop, je tento díl ještě známý uvedením finální podoby titulní grafiky, která zůstala až do konce seriálu. Ústřední postavou však není všemi omílaná Betty, ale pejsek - číšník Bimbo a hladový zákazník. Nejlepší scénkou je asi krátký úvodní výstup psích tanečnic s melodickou písničkou Crazy Town, jinak je to ale spíš standard celkově slabších začátků celé série. ()

G04T

Ze začátku mě to moc nebavilo, myslel jsem, že to bude jen o tom, jak číšník nosí jídlo hostům. No ale pak se to strhlo v super podívanou, hlavně dobře naanimovanou (Max Fleischer) a vtipnou, jak už je u Fleischerů zvykem. ()