Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

Callie

Jeden z nejlepších akčních filmů. Po právu se dočkal dalších dílů, skoro stejně kvalitních. Film, který mám doma a když ho dávají na některé TV , vždycky znova se podívám. To mluví za vše. ()

Pjotrik

Určitě špička ve svém žánru. Kombinace starých bondovek s novými akčními "zabijáky" je dokonalá. Matt Damon jako špičkový agent mi sice činil potíže, neboť jej mám zaškatulkovaného jako roztomilého zmatkáře z Dannyho parťáků, ale při bojových scénách mě přesvědčil. Agenti vyslání proti Bournovi působili trošku jako žabaři, protože vždycky udělali nějakou fatální chybu a umřeli. To budou asi tak všechny výtky:)) 90%. ()

tombender

Asi jeden z nejlepších novodobých akčních filmů a nebojím se říct, že se Mattův Jason je tím nejlépe napsaným a zahraným hrdinou akčních filmů. ()

Muf911

Výborný film v tomto žánru. Škoda, že jsem ho viděl až po Bourneovu Ultimatu, takže jsem trošku věděl, jak různé věci dopadnou. Tenhle film ale funguje především sám o sobě a žádné další pokračování nepotřebuje. Mimochodem, pěkné záběry z Prahy (Zurichu). Všimli jste si v jedné scéně na domě cedule SMĚNÁRNA? No a automobilový park v ČR roku 2001 moc neodpovídal tomu, co by asi jezdilo po ulicích Zurichu. Jinak fajn. ()

Scaevola

Děj rychle ubíhá a na akci se dobře dívá, M. Damon je přesvědčivě chladný i zoufale nechápající a scéna na americkém konzulátu je výborná. Ale... nic nevybočuje z průměrného akčního rámce. ()

Carlos.Meo

Nutný úvod mistrovského díla. Slovo "nutný" jsem užil záměrně, protože dle mě se vše naplno roztočí až v dalších dílech, ale bez tohoto snímku by další dva vyzněly o dost méně naléhavě. Vynikající, ale špičky vrcholu se dotkneme až později. A to je dobře. ()

Holusacek

Snad bez komentáře,skvělost a kvalita filmu mluví za mě.Doug Liman vytvořil famozní akční,thrillerový,mysteriozní drama,které u mě předčilo více než velmi hodně filmů.Film u kterého nemám žádné další připomínky.Dougu udělal jsi celkem chybu dát tuto trilogii na staost Paulovi,ale už se stalo.Celý nevýrazně pochmurný šedý kraj dodával filmu správnou štávu,proto jsem na Prahu,tak kde se to i točilo,tak hrdý.=90% i když obsazení nebylo nijak hvězdné,zábava byla maximální! ()

Wesson

Akční filmy mám rád, ale tento prostě miluju (a s ním i dvě volné pokračování). Výborná režie v podání Douga Limana se skvělým scénářem. K tomu skvělý, jako vždy, herecký výkon Matta Damona. Matt zde hraje agenta se ztracenou pamětí a věřil jsem opravdu vše. Věřím, že přípravu na tento film neměl Damon snadnou, co se po fyzické stránce týče. ()

chinano

V jednoduchosti je síla. Tento film nenabízí nějaký dechberoucí, dosud nevídaný příběh (konec konců agent s amnézií, po které jde jeho vlastní organizace, je už skoro klišé:-)) nebo nečekané zvraty či snad nějaké poselství, ale prostě chytne. Každá scéna má své místo, střílení, honiček a napínavých momentů je přesně akorát. A já se ptám: potřebujeme u filmu víc? /92%/ ()

sinclair84

Prostoduché špionážní béčko. Nerafinovaná zápletka. Matt Damon jako superšpion je přesvědčivý asi jako příčesek. Těžko uvěřitelný konec. ()

kikin01

Jaksi tomu Mattovi začínám přicházet na chuť. Jako akčňák se mi to líbilo bezesporu, a včera zhlédnutá Lola (Franka Potente) to skvěle zkrášlila. Agent bez minulosti alias bez milosti si jde pro hlavy těch, kteří se mu snaží dostat na kobylku. No šeredně se spletli. Škoda, že Clive Owen neměl tolika příležitosti zahrát trošku drsněji, jak z jiných filmů, ale to je trošku mimo mísu. Dobře podaný scénář, a hlavně prostředí. ()

DansteR

"Everything I found out, I want to forget."....Trilogie, po které si Matta Damona budeme asi všichni navždy pamatovat jako Jasona Bourna. Na začátek to újde, ale nemůžu si pomoct a ta první hodinka na mě působí zdlouhavě a trošku jsem se nudil, naštěstí ten závěr to zachránil. Až na ten první dojem z té hoďky "ničeho" je všechno víceméně bez problému. Damon hraje líp než dobře a ostatní taky jakštakš v pohodě. No po prvním shlédnutí jsem měl hodně smíšené pocity a hodnotil bych to tak průměrem, protože mě to vážně nezaujalo, ale po druhém shlédnutí celé série přehodnocuju na 4* ()

Oxik49

Od filmu jsem očekával pořádnou akci a tu jsem dostal. Ale to nebylo všechno. Film s parádním spádem, propracovaným příběhem a spoustou zvratů a překvapení. Hlavní hrdina je sympaťák a navzdory tomu, že si nepamatuje lautr nic, se se vším opravdu stylově vypořádává. Nejde hodnotit jinak, než 5 hvězdičkami. ()

Eeve

Prvá časť série, ktorá nám všetkým otvorila nový svet akčných krimi trilerov. Čítala som knižnú predlohu, preto viem, že okrem mien je to úplne odlišný film a nenašli by ste jedinú spoločnú scénu, film si teda vyvíjal úplne inú dejovú líniu, musím však povedať, že to všetci zvládli na výbornú. Veľmi sofistikovane pojaté sfilmovanie, dobrý scenár a výborné obsadenie. Radšej vidieť raz Bourne sériu ako 15 Jamesov Bondov :) ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav