V novém dobrodružství studia Walt Disney uvidíte plno superhrdinů i populární hollywooské herce Kurta Russella a Kelly Preston. První rok na střední škole je vždycky obtížný. Tím víc, když nastupujete na střední školu pro superhrdiny, rodiče jsou legendární zachránci světa Velitel (Russell) a Raketa (Preston), ale u vás se zatím neobjevil ani sebemenší náznak nějakých zvláštních schopností. Ten nešťastník se jmenuje Will Nezdolný a potíže ho provázejí od prvního dne. Nakonec ale i on objeví své superschopnosti. Ty by mu ale byly málo platné, kdyby neměl skvělé parťáky! (oficiálny text distribútora)

Haide

Parodie? To bylo těžko zamýšleno, ale bohužel to tak většinu času vyznívá. Po většinu času se jedná o strašnou nudu, plnou otřepaných klišé a efektů, které jako by byly levnými kopiemi těch z X-Men série. Ale zase chápu, že pro chlapce školkou a prvním stupněm povinné, by to mohla být solidní zábava a inspirace pro hry na několik odpolední. Pokud jste však trochu starší, ale přesto máte rádi superhrdiny, pusťte si raději znovu X-Men sérii nebo třeba Úžasňákovi, pokud máte na klíně děti. Tím se vyhnete mnoha zbytečným minutám zbytečného filmu, který nepřináší nic nového a navíc i špatně kopíruje už osvědčené. ()

ThomasCrown

Výborné spracovanie témy strednej školy, kde síce platia všetky známe filmové pravidlá, ale vizuálna a príbehová stránka to zaobalí do príjemného tvaru. Pozitívom je, že sa nerozoberá dilema na čo byť hrdinom, ale načrtne sa nová téma "sidekickov". Obsadenie je vybraté skvele a Kelly Preston to nehorázne pristane. ()

sedm.1

Škola superhrdinů je překvapivě zábavná, pohodová a nenudící rodinná záležitost, která mě sice ze začátku docela vystrašila, neboť prvních pár minut na mě zapůsobilo hodně dětinským a autorsky nesoudným dojmem, ovšem jakmile se děj přesunul do samotné školy, což naštěstí netrvalo moc dlouho, rychle se vše změnilo a ikdyž šlo po celou dobu o hodně nevinou a hypernaivní ptákovinku, já se u toho docela bavil. Zápletka je samozřejmě extra jednoduchá, ale poměrně slušně funguje, efektů jsem čekal o něco víc, ale když přišli ke slovu, byly povedené a měli šťávu, ovšem absolutně největším tahounem filmu jsou jednak postavy a především pak jejich představitelé. Co se týče právě těch superhrdinů, autoři poměrně dost hýřili povedenými a několikrát i originálními nápady a povolili úzdu své fantazie a bylo se vážně na co dívat a čím se bavit. A s tak vesměs sympatickým obsazením v jednom filmu jsem se už nesetkal hodně dlouho. Kupodivu nejmíň symaptický mi přišel hlavní hrdina v podání Michaela Angarana, zbytek ovšem jel. Fajnová D. Panabaker, rozverný Kurt Russell, nádherná M. E. Winstead a ultimátní hlásič Bruce Campbell, ti všichni ale i ostatní vedlejší postavy dodali Škole superhrdinů tu správnou šťávu a udělali ji zkrátka opravdu zábavnou a nenudící ptákovinkou. ()

Sawy

Škola superhrdinů je neskutečná vykrádačka téměř všech (nejen) komiksových filmů,od X-menů,přes Úžasňákovi až k Fantastické čtyřce.A právě k té má kvalitativně asi nejblíž,ovšem výhoda tohoto filmu je,že jsem od něj nic moc nečekal.A dostal jsem solidně zábavnou výplňovku s fajn obsazením a moc pěknými mladými herečkami.Ovšem námět celého filmu je docela solidně nosný,takže mě docela mrzí,že z něj producenti udělali levnou taškařici (triky jsou PŘÍŠERNÉ).Tohle téma mohlo bez problému utáhnout nákladný blockbuster a docela rád bych viděl aspoň vážnější pokračování.Toho se ale těžko dočkám,takže nezbývá než konstatovat,že jsem se u filmu obstojně bavil,utekl rychle a za pár dní zapomenu,že jsem něco takového vůbec viděl.Což nakonec není nijak špatné skóre. 55 % ()

dopita

No je to volovina kravských rozměrů, příběh vykrádá kde co (Úžasňákovi, Harry Potter…), triky jsou bídný, hudba vlezprdelní a Michael Angarano v titulní roli zoufalej. Ale klady by se taky našly: holkám to sekne a Bruce Campbell je vyloženě skvělej. Je to vlastně docela zábavná a neškodná oddechovka. Já se bavil, o víc ani nešlo předpokládám… ()

• Do role Speeda chtěli tvůrci obsadit chlapce s výjimečně atletickou postavou, ale když se na konkurzu objevil Will Harris, řediteli castingu připadal tak sympatický, že ho obsadil do role a přizpůsobil ji jeho větší postavě. (HappySmile)
  • Kurt Russel nosí oblek s chladícím zařízením - trubkou, kde cirkuluje ledová voda. Pro Kelly Preston byl na nošení příliš těžký. (HappySmile)
  • Gwen Grayson je kombinací jmen ze dvou komiksů: Gwen Stacy ze Spider-Mana a Dirck Grayson z komiksu DC. (HappySmile)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman