Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Lachyc

V první polovině jsem se nechal naprosto vtáhnout tímhle zajímavým příběhem v Matrix/Minority Report stylu. Ale pak přišel Bay se svýma klasicky přehnanýma akčníma scénama a totálně tím zabil jakéhokoliv ducha a myšlenku, kterou film do té doby měl. Nicméně musím smeknout před Jablonskym, protože My Name Is Lincoln je jedním z nejvyšších vrcholů filmové hudby. ()

Drom

Je to taková variace na knihu This Perfect Day říznutá THX 1138 (edit: Nebo možná spíš Logan's Run, v tu chvíli mě to nenapadlo) plus nějaký blábolscény. Bohužel ani na jedno to nemá atmosférou a přišlo mi to takový celý mdlý. A moderně pridebilněný. Ale jako zábava na odpoledne je to dobrý. ()

Bird_house

Dlouho jsem otálel s tímto filmem, jelikož jsem byl přesvědčen, že jsem jej již viděl v minulosti.. Nicméně to nebyla pravda a teď si uvědomuji, jaká to byla chyba.. Velice zajímavá myšlenka prodlužování života, samozřejmě za skromný peníz..;) Zajímavý děj a trocha napětí pak střídá zbytečně natahovaná dějová linie návratu na místo činu.. Na můj vkus zbytečně dlouhý film, nicméně stojí za shlédnutí.. ()

IPajule

Nejlepší a Nejúžasnější film co jsem kdy viděla. Můžu se na něj koukat pořád dokola a vždy když ho dávají, nikdy nevynechám. Nikdy mě neomrzí, tak krásně natočený film plný úžasných efektů a tak vhodnou hudbou k určitým scénám. Střídá se u mě tolik pocitů, že to nejde ani popsat. Závěr mě nejvíce nadchl a to tím způsobem, že jsem opravdu koukala s otevřenou pusou s údivem, ale to nic nemění na tom, že Ewan McGregor a Scarlett Johansson nesehráli dokonalou dvojku ve velkolepém filmu jako je tento !! ()

MissSimm

Obvykle moc nemám ráda filmy, kde se nereálně přeskakuje z auta na auto, padá ze střech, mostů, celé to zabere deset minut a postavy z toho vyjdou bez škrábnutí. Naštěstí v tomto filmu to s takovými scény tolik nepřehání. Ale tenhle film JE o NĚČEM, je zajímavý, poměrně originální, sympatičtí herci, příjemná hudba atd. ()

mirecek

Kdyby z Ewana neudělali nindžu který zvládne utéct i před stovkami policistů a film by nebyl zakončen jako každá sentimentální sračka tak by to mohlo dopadnout i líp... (70%) ()

dakarin

Mám z toho dojem, že si režisér prohlédl různá zpracování daného tématu, kterých je jak hub po dešti, a následně to podstatné zdařile zpracoval a vytvořil nový "otisk". Kladné nečekané překvapení. Autor odolal nabízejícím se úletům a zkratům a udržel jistou přijatelnou vyváženou linii. Výborné herecké výkony. Celkově zajímavý vyjímečný počin. ()

Enceladus

Celkom dobrý nápad na film, ktorého hlavný problém bude aktuálny o niekoľko desiatok rokov. Síce tam nie je vyriešená myšlienka, ako to bude pokračovať ďalej a ako sa budú k takýmto klonom stavať bežný ľudia, ale to mi až tak nevadilo. Ale na druhej strane, prežiť pád zo sedemdesiateho poschodia je pritiahnuté za vlasy. A takisto miestami (čo bol pre mňa najväčší film-ničiaci faktor) je očividné vykrádanie Matrixu -plus tá trasúca sa kamera pri akčných scénach skôr kazila zážitok ako umocňovala. Ale na akčný sci-fi celkom ujde. ()

Biopler

Sci-fi námet zaujímavý, no keď hlavní hrdinovia opustia základňu, tak sa začína nudná a miestami neprehľadne natočená akcia, ktorú dokážu prežiť len oni. Takéto bájky ma už dávno nebavia. Našťastie sa nudná pasáž po určitom čase končí a prichádza k stretnutiu klonu s originálom a je zaujímavé sledovať ako to dopadne. Avšak tu sa opäť ukáže, že Bay dokáže natočiť dobrú akciu, ale vo zvyšku je amatér. Ohraté šablóny, happy klony end a tak ďalej, ešte že nám nezaviala niekde americká zástava. ()

kluzo

Film z roku 2005 o roce 2019... Docela mimo realitu... Ale když se člověk nad to povznese, je to celkem svižný akční film. ()

Vabr

Fajn film. Akce byla dobrá a jejich útěk taky, ale v nějakých částech filmu se dalo přitvrdit. Je to opravdu dlouhý a až tak hodně záživný to není, a vážně se divím, že jsem nesunul. To mě skutečně překvapilo. Díky tomu tento film bude nejzapamatovatelnější. Konec byl čekaný, ale nějak si z toho nic nedělám. Divím se, že tu všichni píšou tak dlouhý komentáře XD. VYHODNOCENÍ: TOHLE, ŽE BYL ROK 2019? XD TO SOTVA ()

Razzor_82

"Co je to bůh?" Bayova akční sci-fi jízda. Spousta luxusních digitálních efektů. Honička na dálnici patří dodnes u mě k top akčním scénám.  Ewan McGregor a Scarlett Johansson jsou do svých rolí perfektně dramaturgicky obsazeny. Nepostrádají přirozenost ani citlivost, no a na Scarlett se moc hezky dívá snad ve všem. Nadčasově hrozivý vizionářský námět o klonech v blízké budoucnosti. 10/10 ()

Kingjiri

Fajnový akční scifi béčko, kterýmu Bayova filmařina dává ten správnej šmrnc. Bay opět servíruje (i po téměř 20 letech od premiéry!) líbivej vizuál, kterej doplňujou pěkná kamera, zběsilý akční scény (utíkací a naháněcí scény super) nebo dobrej Jablonskyho soundtrack. Prachy jsou na filmařině nebo castingu zkrátka vidět a na poměry béčkový žánru jde o silně nadprůměrnou záležitost. Nicméně stopáž by určitě mohla být kratší aspoň o čtvrt hoďky, abysme se vešli do dvou hodin s titulkama. Příběh má dobrej námět, ale jeho zpracování a zejména chování postav už značně pokulhává. Hlavně Laurentův přerod ze záporáka na dobráka jsem mu fakt vůbec nevěřil. U Steva Buscemiho mě naopak zklamalo, že byl tak brzo odejit. Aspoň, že Sean Bean byl v roli záporáka slušnej a potěšila i ústřední dvojice McGregor - Johansson. Za akci, vizuál, scifi námět a svižný tempo vyprávění dávám čtvrtou slabší hvězdu. ()

FeriusParfax

Tak opravdu se nestává často, aby vás bavil začátek filmu, ale hlavní zápletka a rozuzlení ne. Tady se to stalo. Začátek super nápad, průběh. Potom ale přišlo na to akční a to už byla prostě nuda. Jsem spíš typ na "povídací" filmy, takže tohle byl takový průměr. Znovu už se na to nepodívám, jednou stačilo. Ale námět byl originální a líbil se mi.  Věřím, že v daleké budoucnosti je to i možné. ()

chlebos

Uprimne receno nevim co Spielberg na tomhle scenari mohl doporucovat. scenar ma tolik chyb a tolik klise ze jen diky tomu ze Baz umi tocit je z toho aspon tohle. Bay umi natacet, ale prislo mi ze to tady prehanel s tema paprskama svetel a hlavne mi prisla trochu trapna vyprava filmu ve meste. Vrtulniku se zmeni zvuk a hned je to sci-fi atd... Diky bohu, ze tam hraje sympatak McGregor a jenom skoda ze Johansson je tam jenom jako sperk. Co taky cekat od Baye. Chudak Bay mel mizerny scenar a i presto natocil akcni film pri kterem muzete vypnout mozek a jenom se divat, ale neni to tak spatne jako stealth, xxx2, Smithovi a jine hity letosniho leta. Byla to letos bida..... ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)