Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Greg25

Ostrov je sci-fi, které sice nepřichází s žádnou novou myšlenkou, což by samozřejmě nevadilo, kdyby se tu tak netloukla myšlenka s akcí a odlehčeností. Právě to je to, co mi na jinak po řemeslné stránce výborně udělaném filmu Michaela Baye, tolik vadí. Myšlenka ohledně naší budoucnosti je to nepříjemná, drsná, ale v Ostrově jakoby odlehčená, vše co se tam děje, nutí atmosféra filmu vnímat jaksi odlehčeně, frivolně. Ostrovu prostě chybí ta rovnováha mezi myšlenkou a odlehčeností, klesá do té odlehčenosti, která ve výsledku připomíná spíše solidní akční snímek. Dobrý film to ano, ale zpracováním to na takový Matrix, ba ani na Já, robot, zdaleka nemá, ač původní myšlenkou by se do vrchních pater sci-fi "vyškrábal" velmi snadno. 70% ()

j0nathan

Bay točit prostě umí a tentokrát za to stál i scénář. McGregor hraje skvěle, Scarlett je prostě krásná Johansson a spolu tvořili velmi sympatický páreček. Film mi zpestřila i role Steva Buscemiho, který je vždy super a možná je trochu škoda, že ve filmu neměl trochu větší prostor. ()

kubyno

No, i když námět není úplně originální, tak trochu originality jsem tam našel, příběh je celkem propracovaný a hlavně se nezastaví. V podstatě to je však akční kýčovitý blockbuster, který je Bayovi dost podobný (někdo ho hold rád, někdo ne). Tady má ovšem Bay ohromné štěstí v podobě herců a hudby a to se pro mě ukázalo jako velice podstatná věc. Část v kloncentru i "poznávácí" (uprchlická) část jsou sympaticky natočené, v tom typicky přeakčnělém zbytku mě uspokojovala hlavně hudba a herci a také megalomanská vizuální stránka. No takže ve výsledku jsem se kupodivu opravdu bavil, ale největší podíl na tom mají Ewan a Scarlett - ti mě okouzlili. Jo a nesmím zapomenout na opět geniálního Steveho Buscemiho. ()

bolan

Trochu křečovitá snaha o velký hi-tech movie se dala zvládnout, ale nemám jediný důvod to chtít vidět znovu. Snad jen kvůli Scarlett Johansson, ale bohudík se na ní můžu koukat i v jiných filmech. ()

Chipešek

Jestli jsem měl u In Time pocit, že šlo o promarněnou šanci, tak tady to je vysloveně průšvih. Milionový nápad utopený v Bayově rutinérské a tupé režii. Tohle mělo být inteligentní, komorní sci-fi, smysl filmu je ale pohřben výbuchy aut, hloupým scénářem a souborem všech klišé, co lidé zatím vymysleli. A ještě ten trapný product placement. Alespoň casting a hudba se povedly. 45% ()

Hepy13

Další akční jednohubka od Michaela Baye kterou jsem slupnul jako malinu. Super akční jízda která během celého filmu neupadá ba naopak. Scarlett Johansson tady vypadala, jako kdyby byla z nějakého ostrova jménem "Božská Krása". Samozřejmě že scénář je průhledný jako ta nejčistčí voda kolem ostrova. Michael Bay se zkrátka rozhodl točit tento typ filmů a já jsem za to jenom rád. Jeho filmy mě takřka nikdy nezklamou a většinou se mi trefí naplno do vkusu. Přesně tohle jsem totiž chtěl vidět. Nejradši z Ostrova mám ale skladbu "My Name is Lincoln". ()

M1k9

Abych pravdu řekl, podobný koncept tady byl mnohokrát a lépe. ( Matrix... ) Nadšení z originality proto škrtám. Provedení je na druhou stranu dobré. Zvláště pak druhá polovina vyváží svým akčním pojetím seznamovací úvod, a to vrchovatě. Jsou to nakonec takoví Transformers bez robotů. Na můj vkus tomu chyběla ještě kapka promyšlenosti detailů, ale zklamaný nejsem. 7/10 ()

bambusacek

Nápad vskutku originální a nestádní. Dvě hlavní role také fajn, neb Scarletka, ať už zahraje jakkoli vypadá ve všem skvěle a McŘehoř ten (říkejte si co chcete) hrát umí. Ostatním hercům nelze ani nadávat ani je chválit, protože prostoru opravdu mnoho nedostali. Hudba mi také nepřišla nijak zajímavá, spíše byla neoriginální a tuctová. Stýv určitě umí udělat lepší požitek pro sluch. Jako celek však Ostrov v rámci futuristických filmů vyniká. 75% ()

B_EyE

Ze začátku to vypadá velice nadějně - slušné scifi s filosofickým přesahem, jenže pak to začne být až zbytečně moc akční. Velkolepá podívaná plná výbušných akčních scén přesně v Bayově stylu. A ta stísněná atmosféra se začíná vytrácet, hrdinové začínají nabývat sebevědomí a postupně přechází do útoku. No a tady začíná přicházet mírný pocit zklamání. Ostov je sice dobrý, ale mohl být ještě lepší ... ()

Jaroslaf

Ta akce kterou dělá Bay, mě kromě jeho transformerů nikdy nechytla. Akční scény sou pro mě neuvěřitelně nudný a jednotvárný, ale celkem mě bavilo to ostatní... a hlavně pohled na Scarlett dycky stojí za to .) ()

Raimok

Originální téma s perfektním zpracováním, výteční herci a napětí od začátku až do konce. Jeden z delších filmů, u kterýho ale čas letí hrozně rychle, protože se pořád něco děje. Akční sci-fi jak má být a jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem v posledních pár letech viděl. 91 % ()

Lilloos

Ukázkové zpracování geniálního námětu. Jen za to spoilování tady v obsahu bych vraždila. Naštěstí jsem ale film viděla dřív, než jsem si stihla pokazit překvapení a dočkala jsem se tak vyloženě svého šálku čaje. Samoúčelnou akci nemusím, ale v tak perfektním provedení, díky kterému i relativně dlouhá stopáž utekla jako voda, si ji můžu jen vychutnat. A o tom, jak zbožňuju filmy s hlubší myšlenku či snad dokonce s poselstvím, ani mluvit nemusím. Když se k tomu přidá skvělá kamera a hudba a naskytne se několik nápaditých momentů ("výhra" v loterii, záměna), skákám štěstím. Na závěr se chce zamyslet, na jakou stranu bychom se přidali my, svět totiž není černobílý a pochybovat je...lidské. ()

Flopik

Film som videl strašne dávno a dostal som naň strašnú chuť.Skvelý film.Sympatický herci, príbeh ktorý nenudí ani chvíľu.Odkedy sa dostanú von tak je to akcia za akciou.Hudba úžasná.Koniec bol fantastický a krásny.Tá hudba tam neskutočne sedela a normálne som mal neskutočnú radosť.Pre mňa 5*. ()

Antaeus

Hodnotenie hlavne pre prvotný "wau" efekt. Na druhé či ďalšie pozretie tak maximálne na 3. A nebyť toho "wau" efektu. jednu by som ešte ubral. ()

kaze

Neviem, som v rozpakoch, či dať 4*,alebo 3. Asi je to niečo medzi tým. Film mal celkom zaujímavý námet, ale kamera bola taka divná, že som niekedy "nestíhala obrázky":)Také rozbité sa mi to zdalo. A product placement ako sviňa...samá Puma, calvin klein atď...Ale herci to zachránili.. ()

ddf76

Prumerny film. Scenar slaby. Akcni honicky super, az na nepovedou se skutrem. Ta je hodne nepovedena. Jinak je to prumer. nic vic a nic min. ()

Hawk

Jako sci-fi thriller bez akčních scén by byl film možná více zdařilejší. Samotný příběh dvou klonů a zobrazení jejich emocí se mi velmi líbilo. Ovšem akční scény mi přišli vždy jako pěst na oko a nezdařené přerušování toku děje. Celý film pak na mě působil jako nepovedeným zkloubením více žánrů. ()

Berry

Po všech těch negativních ohlasech na Ostrov jsem čekala, že to bude opravdu špatný film ale k mému překvapení.... Michael Bay se v tom sice nezapře, ale k Michaelu Bayovi napatří jenom trapné hlášky, ale taky dobrá akce a povedené triky a tohle je přesně ten případ, kdy triky a akce (a v tomto případě i sympatičtí herci, hlavně Ewan McGregor) převišují nad hláškami, které kradou tu jednu hvězdičku do plného počtu. Mimochodem, i když nebyl hlavní nápad a pointa nijak originální, tak mi úplně stačili, abych se dobře bavila. ()

Pfff

Náhodou! Mě se to moc líbilo. Vzhledem k tomu,že naposled jsme tento rok byla v kině na hvězdných válkách a tenhle film byl ze zahraniří prezentován jako děsný propadák a já to šla jen kvůli McGregorovi jsem byla velice mile překvapená. Neřekla bych,že styl filmu byl o moc jiný než když Michale ještě spolupracoval s Jerrym. Film měl spád a zajímavý příběh...no uznávám ten konec..no,ale dalo se to vydržet. U mě plné 4*!!! ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)