Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Pája=)

Po již několikátém shlédnutí tomu tu pátou hvězdičku dát musím. Skláním se před Bayem a provolávám Ostrov nejlepším blockbusterem na světě! :) ()

Noviik

Když jsem o tomto filmu slyšel, tak jsem se zlekl, že místo McGregora bude hrát Affleck (spolupráce Baye s ním mě dosti děsí), ale nakonec jsem byl mile překvapen. ()

panMartin

Je to skvělý akční sci-fi film...díky skvělému námětu vznikla fantastická, akční podívaná z blízké budoucnosti. Každý záběr, každá střižená scéna, naprosto všechno je v rukou opravdových mistrů a propracováno do maximálních detailů. Každičký záběr je vypilovaný do nejmenšího detailu. Opravdu úžasná kamera, perfektní střih, skvělá, opravdu skvělá hudba. Jako vždy výtečný Ewan McGregor a Scarlett Johansson byli do hlavní dvojce ideálně obsazeni, také Steve Buscemi potěší vedlejší úlohou. Celý dojem z filmu mi ale kazí nepříliš povedený závěr. ()

stOKYi

Výborný námet ktorý mal potenciál ma chytiť už od začiatku filmu. A aj celkom chytil, ale čo sa začalo diať asi tak od druhej polovice považujem za trochu blbý vtip. Sled úplne nelogických situácii sa v tomto filme pretekali ako o dušu ( trochu vnímavejší človek si ich určite všimne). Prvá polovica sa mi síce páčila, druhá bola už len ťahanie sa za ruky a utekanie zakončené úplne trápnym dejovým zvratom ( spoiler: mám na mysli, že lovec klonov sa dal na stranu klonov) a ešte trápnejším koncom. Pozitívum je u mňa hudba. ()

StanislachKo

Nápad sa mi celkom pozdával, aj celkom psychologicky domyslený, ale potom si asi autor zobral dofču a dopísal to zaňho nejaký uslzený trochár, žrút klišoidných béčok a vyliezlo z toho niečo tak nechutne lepkavé až pri tom stojí rozum ("už to chápem... to MY sme ostrov" - PANEBOŽE!). Každopádne akcia skvelá, na tom sa nešetrilo a ja som len rád! ()

URBAN

Jéééé ono to lítá ono to bouchá dělá samé bum bum noo kdo to asi natočil no jo Bay proti jeho bouchancům nic nemám ty mám naopak rád , ale Bay vzal skvělý nápad kterého nedokázal využít a špatně ho rozvinul ne špatně jenže podle mě tam bylo dost nevysvětleného , některé scény mohly jít stranou a mohly být nahrazeny za jiné a vůbec nebylo to uplně podle mojich představ ( 9.4.13/MAC ) ()

eye candy

Klidne dejte kreckovi na dve hodinky volno, protoze zadny velky maraton v tocicim se kolecku ho neceka. Ostatne to ze bay pojal tuto scifarnu spise jako akcni rezbu je prekvapive asi jako maslo v lednici. Musi se ale nechat, ze v tomto smeru je bay machr a akcni sceny jsou fakt bogota. Dalsi dobry duvod proc si na ostrov zajit je pad hlavnich hrdinu z mrakodrapu do site. Neco tak debilniho je treba videt. ()

eJacques

...Námět vypadal skvěle, svým způsobem podobný Sexmisi nebo Gattace, a taky že splnil očekávání... Pěkná podívaná (nejen na Scarlett Johansson) plná efektů a silný příběh... Suma sumárum perfektní sci-fi, až na pár unreal pasáží a posledních 5 minut... ()

COF_666

Nemám rád Baye ale tenhle film se mu povedl. Sice ty zpomalené "cool" záběry později lezou trochu na nervy ale celkově je to více než vydařené. McGregor je super stejně jako Sean Bean a Steve Buscemi. Scarlett sice tolik hrát neumí ale u ní si to divák vynahradí jinak. ()

matezzz

Hlavní hrdinové do snímku pasujou jako vejce na pánvičku, tím chci samozřejmě říct, že asi tak na 99%. Lepšího obsazení bychom se asi jen těžko dočkali. Navíc po scénáristické stránce má příběh co nabídnout po celou dobu trvání. Očekával jsem šťastný konec, přál jsem si aby to tak dopadlo... a skončilo to... to neprozradím, zkoukněte si to sami. ()

hans500

Bayův nejlepší film po stránce scénáře, který je tentokrát opravdu dobrý. A spojení brilantního obsazení a Bayovy režie dopadlo výborně. Méně než 4* si Ostrov nezaslouží. POMO ve svém komentáři vše vystihl. ()

Decker

Film by si v mých očích nezasloužil více než 3 hvězdičky. Není ničím dokonale oslňujícím a ni převratným. Bay odvedl velmi slušnou filmařinu, kde snoubí scifi thriller s akční popcornovkou a hle ono to vemi dobře funguje! Hvězdičku navíc si zaslouží překrásná Scarlet :-) ()

chelseaman22

Po doslova legendární Skále Bayův nejlepší film. Jednoznačně pětihvězdičková podívaná, které ale vůbec nic nechybí. Strhující hudba od mága Steva Jablonskyho, to nejlepší herecké obsazení a skutečně nevšední a originální děj. Nikdy bych neřekl, že mne dokáže snímek The Island vůbec zaujmout (alespoň po přečtení obsahu a shlédnutí traileru). V takovýchto chvílích hořekuji nad nicotnou možností volby pouze deseti oblíbených filmů (zamyšlení pro POMa). Skot McGregor, Scarlett Johansson, basketbalista Duncan a Sean Bean - to je optimální jídelníček pro úterní večer! 93% ()

jedna_vrana

Hlas: „Si výnimočný. V živote máš zvláštny cieľ. Bol si vyvolený. Ostrov na Teba čaká.“ Nápad nie je zlý, dej sa svižne rozvíja, Ewan a Scarlett sa snažia. Ostrov je jedným z tých filmov, ktoré začínajú sľubne s pútavou prvou hodinou a potom upadnú do banality. Dvaja hrdinovia filmu utečú z komplexu a tu došli nápady... Nepotešili ma momenty, ktoré boli nelogické a akoby nápad vznikol v hlave desaťročného chlapca (už ma nebavia komplexy budov, ktoré je možné zničiť jediným tlačidlom alebo pákou a ďalšie nelogické momenty, nechcem ich bližšie popisovať, prezradila som dosť). Takže tie tri body sú jednoznačne za herecké obsadenie v hlavných aj vedľajších úlohách. ()

A.L.E.S.

Jak tak koukám na to hodnocení, budu všem asi za blázna. Ale nyní snad za názory hlavy nepadají. Uniforma, to je dle mého pozorování oblíbený prvek používaný ve futuristických filmech, jako je tento. Vzpomeňme například na Návštěvníky nebo populární sérii Star Trek. Obvykle tahle "pyžama" vyjadřují sjednocenost lidstva, což se v reálu nikdy nestane. Pokud bych měl hodnotit děj jako takový, musím si vzpomenout na "Truman show". V obou filmech se hrdinovi zdá, že tady prostě něco nehraje. Michael Bay obsadil do hlavních rolí velmi sympatické osoby, které podle jeho očekávání vytvořili ohromný výkon. Hrají tam v podstatě lidi, které nemají představu o běžném životě člověka a zahrát takové ne příliš inteligentní (ovšem co se týká tohoto směru) individuum, téměř zbavené lidského citu, emocí, ve většině případech i zvědavosti, izolované od společenského života, chce skutečně talent, který se jim musí přiznat. Na to, že byli s vědomostmi na úrovni dětí, si po zbytek filmu počínali docela dobře, což je poněkud zvláštní (proto jsem také uvažoval o jedné hvězdičce dolů, ale nakonec celkový dojem vyhrál). A instinktivně by toho člověk asi schopný nebyl. Také se zde objevuje typická situace, že se hlavní hrdina začne od jedinců v celém kruhu odlišovat. A hle, sotva se McGregor z kolektivu vyčlenil, chce uspokojovat své běžné potřeby, které mu byly léta odpírány, samozřejmě včetně toho nejdůležitějšího, kterým je sex. Filmů s dvojníky nebo klony, není mnoho. A tak je těžké zahrát dvě téměř odlišné úlohy. Ve větším měřítku se to zatím povedlo jen Michaelu Keatonovi ve filmu "Jako vejce vejci". Navíc promíchání dvou identických lidí vede k úžasné zápletce a situaci, kterou Bay patřičně využil zabitím originálního Lincolna. Mnoho filmům se tolik nezadaří, a tak by bylo nefér nedát plný počet bodů. Film je pobavením i výstrahou pro ty, kdo by chtěli lidský druh nebo nerozeznatelné klony držet v izolaci. Lidská přirozená zvědavost tomu nedovolí a touha po svobodě, jako jedné z našich potřeb, se také umí přihlásit o slovo. Je také odpovědí na otázku, co se stane, pokud i "pokusné myšky" získají vědomí a budou se dovolávat svých práv na život... ()

Sfinkter

Originální myšlenka, ale film mne neupoutal. Mám rád McGregora, mám rád Johanssonovou, nevím kde se stala chyba, že jsem se tolik nebavil - oprava po letech: výborný snímek, u kterého jsem se bavil ažaž. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)