Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Bragi66

Sice trochu přeháňka, ale skvělé dekorace i akce a hlavně konečně SF bez steampunkových brnění, klingonských halaparten, blitkopušek a vlezlého humoru. ()

nikhaj

Dalo by sa vselico vytknut aj som chcel. Ale neda sa ono to bolo vskutku fakt zaujimave a na tu dobu fakt ze huste. Precenili umiestnenie filmu do 2019 roku, aspon ako ho pozname. Ktovie co sa odohrava v utajenych labakoch. Herci super volba bohuzial bez libida co bol zamer ..alebo to aj chybalo...zaver hrr hrr tema uz velakrat sfilmovana, dej vcelku bušil a cas ubiehal, kludne by som si kukol este raz ()

VashCZ

Pekny, az pohadkovy scifi akcnak, spise genericky. Bohuzel hlavni role bez vetsich projevu jak od rezisera tak sami o sobe. Stejne spatna je pak konzistence logiky a objevovani ruznych mensich nesmyslu, rozhodne to ma daleko k hlidanym AAA filmum. Ja se bavil dobre, ale mam trochu strach, ze na obsah rychle zapomenu. ()

lobsang

Pro mě jednoznačně nejlepší Bayův film, konečně něco na co se dá koukat a mít přehled co se vlastně děje a proč :-)). Mimochodem, jsem sám, komu připadá, že si jako obrazový mustr pro Ostrov vzal Bay hru Half-Life 2? Každopádně jde pro mně o velmi příjemné překvapení, snad až na posledních 15 minut ... ()

Breaker

Film, který měl být a mohl být peckou, kde by mi ani nevadila ještě větší délka .. ale bohužel první polovina filmu je docela pomalá, druhá naopak nabírá velmi rychlé tempo. Nelogičnosti, které z filmu vystupují, nedomyšlené detaily přehlížím ... ale vadí hodně přílis zbrklá kamera v akčních scénách, kdy je obraz více roztřepaný, než aby navozoval daný akční pocit. Herci nedostali moc prostoru pro své herecké umění než to co museli předvést, ale hudba, Scarlett a akční úprk (vynikající silniční honička) zvedají hodnocení z průměru. ()

Dr_Zetor

Promarněná šance, to je asi nejlepší popis mých myšlenek po opuštění kinosálu. Když se film už už začal hlouběji zamýšlet nad zvráceností veledíla Dr. Merricka, musela přijít dalśí přepísknutá akce, únavně natahovaná až k nudě. To vše podbarvené hudbou vykradenou od Hanse Zimmera (aneb vykradený vykradač :)). Suma sumárum 3 * za Ewana a Scarlett a první třetinu filmu. Škoda, tento film měl velký potenciál, ale Michael Bay ho jako tradičně pohřbil. ()

jerry_b

70% by filmu slušelo více, zaokrouhlím nahoru jako cenu útěchy za komerční propad. Přechod od "náročnějšího" sci-fi k čistokrevné akci byl celkem hladký, první polovina se mi ale překvapivě líbila víc. Natočit to někdo jiný než Bay, bude se hovořit o "příjemném překvapení sezóny .." :-) ()

V-TECH

Asi by se tak skvělý námět dal natočit lépe a za menší peníze (rozuměj méně bombasticky), ale když pominu vyloženě béčkový konec, tak je film perfektně zpracován a je vidět, že Bay prostě umí. Má to spád, je to proložené místy více či méně vtipnými hláškami a jako celek to funguje. ()

destl

Čtyři hvězdičky pro vskutnu nádhernou Scarlett. Jedna hvězdička za bezva zábavu, a pročištění hlavy...taková příjemná oddychovka ()

Plomber

Ostrov bych srovnal s Blade runnerem. Ten byl ve své době taky ohromný propadák a neměl úspěch ani u díváků ani u kritiky. Proč se to přihodilo nevím, ale mě osobně Ostrov připadá jako jeden z nejlepších filmů minulého roku. Výtky na chabý scénář mě příjdou jako naprosto scestné, herci odváději solidní standart a režie Michaela Baye si drži jako vždy solidní úroveň. Opět se sice nevyvaroval několika zběsilých střihů (noční můry), v některých pasažich dokonce vykrádá sám sebe (automobilová honička ala Mizerové2), nicméně jeho akční scény jsou vzorové a Bay by ostatní mohl učit. Herci hrají přesně to co se od nich očekvává. Pro mě nejvýraznější byl asi Steve Buscemi a jeho hlášky suché až se od pusy práší jsou vynikající (Bože, proč musím dětem vysvětlit vrovna já, že Ježíšek neexistuje). Sean Bean odvádí svůj záporácký standart. Můj oblíbenec Ewan McGregor je jako vždy skvěl ý a Scarlett Johansson je nádherná. Lepších 80 a doufám, že i Ostrov se podobně jako Blade runner dočká uznání, které sí podle mě rozhodně zaslouží. ()

turtles_33

Podle mého názoru zbytečně podceňovaný film. Akční scény jsou tradičně "bajovské", Scareltt sexy, Ewan takový celkově divný a příběh..? Koho ksakru při tom všem zajímá příběh? ()

Caesarion

Začátek filmu se jemně vlekl, ale jak mávnutím proutku se začal film ubírat z jedné dobře a precizně udělané akční scény do druhé. Vtipné momenty a výrazné futuristické prvky jako lodě, létající motorka, rychlý Cadillac přínosem. Snad jen ty Bayovi záběry efektivního vystupování z auta, přílišného oslnovani sluncem a nebo spocene ksichty jsou sice tradicí , ale celkově je to dobré a myšlenka vynikající. Lepší Bayovka ()

Lillian

To má být téměř král akčních režiserů?Možná ano,ale ne s tak dlouhou metráží.90 minut by v tomto žánru bylo na 5*,ale tohle?Neřeším nelogičnost a chyby,tady by mnělo jít o podívanou a akci,což se v celku povedlo,ovšem už předem se bojím dalšího počinu p.Baye.Tohle je psáno po Transformers,tudíž se těším na Bayovo ,předpokládám,že minimálně čtyř hodinové zpracování třeba akčních příběhů panenky Barbye,nebo Bionicle.Určitě to bude pompezní a velmi efektní podívaná...Ty 2* jsou za dokonalé řemeslo a skvělé triky ()

Shtinky

Na deji nevidím nič komplikované ani prekombinované. Vysvetlené je všetko zreteľne, jasne a polopate. Výborný film pri ktorom sa nenudíte. Akcia v meste v strede filmu je výborná, priam dokonalá. Záver je ten najkrajší aký som si len vedel predstaviť. 10/10 ()

P3ky

Malem sem na tenhle filmek zapomnel :(, ale dnes sem jej po dobe o5 videl a musi uznat, ze se mi libi porad. Bay doopravdy umi a tenhle film je dukazem. Sice jsou nektere sceny trosku chaoticke, ale dokreslovany krasnou hudbou, tak se u nej jen tak nenudite. Asik nejzabejvnejsi scena je jizde v Cadilacu a konecny souboj mezi Ewanem a Seanem, jak visi na lanku, sice to nemelo byt ftipne, ale nemohle sem se smichem udrzet :). Tak zaslouzene 4 hvezdy, jen tak dal Bayi :) ()

honza1

Tento film ve mě zanechal obrovský dojem, kombinace napětí, vtipu, naprosto úžasných akčních scén, nádherné prostředí.... Všichni herci hráli výborně, skvělý Steve Buscemi, nádherná Scarlett Johansson a Ewanu McGregorovi nemám co vytknout. Je to jeden z nejlepších filmů Michaela Baye. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)