Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Pajotka

Sci-fi filmy jsem nikdy nevyhledávala, ale Ostrov mě příjemně překvapil. Navzdory prvotním předsudkům vůči filmům typu “v roce 2130” tady konečně nebyla pouze nekončící přehlídka neznámé (a někomu snad dech beroucí) techniky, ale dobře vystavěný příběh a místy příjemně tísnivá atmosféra. ()

Esdälon

Jediná výhrada k postavě Djimona, jak najednou votočí o stovosumde. Nejdřív v klidu zdemoluje půl města a pak zachraňuje produkty. Tady fakt scénáristi měli dostat přes držku. Ostatní nedodělky jsem blahosklonně přehlížel. ()

helrohir

Prekvapujúco výborný film, aj keď vzhľadom k režisérovi som očakával nejakú megalomanskú, akciou nabitú popcornovku. Pritom som dostal naozaj plnohodnotný film so všetkým čo má mať, tzn. kvalitný scenár a réžia, hlbšia myšlienka, výborní herci, ale Bay predsalen nezabúda ani na akčnejšie scény, našťastie sa však drží v medziach znesiteľnosti. Nuž a záver, akokoľvek je predvídateľný, aj tak na mňa zapôsobil. ()

Romeroo

Měním své původní hodnocení ze 4 na 5 stars...důvod? Nejlepší film od režiséra co chce bavit lidi a tady se mu to na 91% povedlo! ()

Renie42

Dobrý námět, zajímavé efekty, až z nich někdy šlo mrazení po zádech např. zrod klona. Obou těm klonům jsem fandila, bylo to svižné, akční a dvojka McGregor a Johansson se k sobě skvěle hodila. ()

darthvader77

Výborné Sci-fi se skvělým námětem(o budoucnosti, která je blíž než si je schopna spoustu lidí přiznat) těžící ze zápletky klonování, výborní herci Ewan Mcgregor a Scarlet Johansson, nádherná hudba, spoustu vynikajících akčních scén, ale především epický dech beroucí závěr završuje toto vynikající dílko. ()

kubilov

Ostrov je film bez Ostrova. Je to zřejmě spolu se Skálou nejpropracovanější Bayův film, ve kterém ukazuje své zářné stránky a téměř zapomíná na ty stinné. Dokonce i vzhledem k exponenciálně rostoucí kvalitě filmových efektů je tento, v tuto chvíli 8 let starý kousek, technicky vybroušený takřka k dokonalosti s mnohdy úžasně propracovaným vizuálem. Zde, jako v jediném svém filmu se také Bay pokusil zapracovat do svého megalomanského projektu velmi zajímavý a kvalitní scénář, jenž mě uchvátil jednak filosofií k tyranii stereotypem, tak lehkou kritikou současné společnosti a v neposlední řadě také tím, že až nebývale dobře padl "Bayovskému" kabátu. Ewan McGregor je jako obvykle ve své roli jistý a sympatický, jenže na Scarlett nemá nikdo. Podle mého názoru je to nejkrásnější a jedna z nejschopnějších hereček Hollywoodu 21. století, což dokazuje prakticky každým filmem, ve kterém hraje. Taky mě, jako velkého milovníka Stevea Buscemiho, potěšila jeho vedlejší role, ve které opět komediálně válí, jak jen on to umí. Skála zůstala nedostižena, přesto je Ostrov mimořádný film, možná až moc, takže se samoúčelně brodí sám v sobě. ()

jolly.rose

Ostrov mi tématicky připomínal film Kandidáti života a smrti z roku 1979. Dnes již trochu zestárlé, ale téma - lidské orgány - je a bude stále aktuální. Tento film považuji za velmi zdařilý, v žádném případě nebyl nudný a Scarlett je opravdu krásná. ()

B_Dup

Michael Bay přišel vcelku se zajímavým nápadem, i když problematika klonů není na filmovém plátně nic nového. Příběh však oblékl do akcí prošpikovaného kabátku a orámoval honbou dvou hlavních hrdinů za morální ideou tehdejšího futuristického světa. I klony jsou přeci svým způsobem lidé! Úvod slušně nastíní, o co ve snímku vlastně jde, proč se Lincoln 6-Echo budí ze spaní a tuší, že se v komplexu děje něco nekalého. Naštěstí je tu i Scarlett, která mu zdatně sekunduje. Dobrá a neutuchající akce, skvělé efekty, kvalitní závěrečné instro a zajímavý příběh s rychlým spádem - to je hlavní devíza tohoto filmu. ()

Brano

Zaujímavý sci-fi s výborným a originálnym námetom a spracovaním. Príbeh o klonoch, ktorý túžia sa dostať na neznámy ostrov za vytúženou slobodou. Veľmi kvalitné akčné scény, efekty, kamera a výborne herecké výkony McGregora a nádhernej Johansson. Po hudobnej stránke je to dokonalé a záver filmu spolu so soundtrackom "My name is Lincoln" bol výborný filmový zážitok. Michal Bay opäť len utvrdil, že patrí k tým najlepším režisérom tohto žánru. Akurát na kvalite filmu dosť ubrala prostredná časť, kde boli až príliš prehnané akčné scény, počnúc tou na motorke. ()

smatana.sk

Prvá časť filmu výborná, a pri pasáži, kde lekárka jemne držala rodičku za nohy a plakala, som si hovoril "toto bude silný film". Potom prevážila teenagerská zložka Lincolnovej a režisérovej osobnosti a vypukli zbesilé naháňačky na motorkách, lodiach, lietadlách až do jediného možného konca. Zmarená šanca roka. ()

Guran

Film má několik záporů. Šílený námět, herce, zápletku, rozuzlení. Nuda, nezáživný děj, který je spíš dementní a slabé herecké výkony. Od Michaela Baye jsem rozhodně čekal víc. ()

Nalimator

Začátek se mi dost líbil a tuhle část měli tvůrci více natáhnout, byla nejzajímavější z celého filmu. Bohužel po útěku z komplexu, resp. po zabití Buscemiho se z toho stal obyčejný nudný akčňák s tisíckrát viděnýma honičkama, padačkama z mrakodrapu a kropičkama ze zaspíků, které samosebou hlavní hrdinové s nějakým tím šrámem v pohodě přežijí. Je tam sice občas nějaká sci-fi vychytávka (třeba ta létající motorka), ale chtělo by to minimálně o půlhoďky zkrátit. ()

johnsnow

Naozaj dokonalý film od Baya. Herecké výkony super, obzvlášť Bean ako slizký doktor ochotný ísť cez mŕtvoly k svojmu cieľu. Vizuálne vydarené aj keď občas sa objaví auto ktoré by do roku 2019 nezapadalo ani trochu. Akcie priemerné množstvo ale je skvelá a hoci je v nej málo zabitých tak u takéhoto typu filmu to chápem. Ja som spokojný a další plus bola Scarlett, tá aj určité diery v scenári zahladila. ()

subic

19iletá dokonalá Scarlett Johansson a co dál doktore? Tohle je pro mě typický 70% film, má slušnou akci, slušné triky i slušnou hudbu. Poslední dobou začínám mít nějak slabost na Scarlett Johansson a vlastně je to asi třetí film, kde Eman MekŘehoř něco hraje. Sponzorem filmu byl Chrysler 300 (jakože horká novinka v té době) a koncernový bratr Cadillac. Takže za 3 nebo 4 frčky? Zatím nechám 3, protože film je dost dlouhý a konec takový vágní, kloni vylezou z podzemního bunkru na světlo boží, ale co dál? ()

mrclTV

Čo môžem určite pochváliť je vizuál, na ňom sa určite nešetrilo, vyzerá to ako vysokorozpočtové sci-fi a to aj je. No nastáva tu menší problém - Ostrov sa hraje na niečo, čo nie je. Zďaleka to nie je prvý (ani posledný) film o dystopickej budúcnosti, kde ľudia žijú v domnelom sne, ale ten sen je vlastne nočná mora. Samozrejme nesmiete priveľmi rozmýšľať, lebo potom vám neujdú také detaily ako napríklad - postava A:" Sú na úteku 4 hodiny." postava B: "Dobre, zriadime okruh hľadania o priemere 8 kilometrov" (To išli utečenci rýchlosťou 2km/h? Oni sa plazili? A toto vám zaperlí bývalý prislušník GIGN - asi preto je bývalý.) Prvú hodinu to ujde a potom je to už typický Bay, jedna efektná akcia (akcia na efekt) strieda druhú, druhý tesný útek (alebo utekanie) tretí a výbuchy sa kumulujú čoraz viac sa blížite k záveru. Jednoduchá odpočinková zábava. Len nerobte tú istú chybu ako ja, preboha nepozerajte Island druhý krát. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)