Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

harfuska

Tak Amíci sa zase raz hrajú na bohov. Vyrábajú ľudské klony, držia ich v imaginárnom svete a nakoniec ich aj tak rozrežú na diely. Ale ich genialita asi nieje taká veľká, keď im Ewan s roštenkou tak ľahko unikli. Celé sa to snaží byť veľkolepé, ohurujúce, avšak miestami je to rozporuplné, až nelogické. Pokiaľ som vypla mozog, tak som mala možnosť sledovať efektný boj o život . Ale keďže niesom klon, ktorý by mal ružové okuliare, tak ma trošku mrzeli niektoré scény. Neviem prečo majú vždy potrebu pchať do budúcnosti lietajúce vlaky a kadejaké aeroplány – trošku nelogické na rok 2019. Vadil mi aj kontrast – moderné sterilné budovy vs. špinavé rozpadnuté šopy v meste.. Pokial sa teda vypnete, odmyslíte si množstvo pary v uliciach a začne fandiť nesmrteľným klonom, tak si to celkom užijete. ()

gogos

I po třinácti letech od premiéry neztratil Ostrov mnoho ze svého kouzla. Zešedly vizuální efekty, avšak síla příběhu, sympatičtí herci a cool akce zůstala i po takové době. Ostrov je místy nekorektní, místy vtipný, místy hýří jiskrou mezi opačným pohlavím a s odstupem času si můžeme přiznat, že je jedná o jedno ze stěžejních děl Míši Báje. ()

jajinka

Velmi příjemné překvapení a potvrzení toho, že i akční film může mít nějaký smysl (na rozdíl od filmů Seagala).. Zajímavý a nápaditý příběh umístěn do velmi dobře propracovaného a mrazícího prostředí.. Více takových odmakaných filmů.. ()

Dr. Hawkeye

Vezmi trošku "1984", řízni to "THX 1138", dopepři atmosférou "Loganova útěku", pak to rozmixuj a nalij do opulentních pohárů, které zbyly z "Mizerů II". Navrch přisyp špetku zajímavých drog, které požíval Tony Scott při natáčení "Domina" a máš asi tak polovinu toho, co umixoval Michael Bay na "Ostrově". Omílat to, že Bay opustil ochranná křídla mogula Jerryho Bruckheimera je asi zbytečné (stejně tak jako myšlenku, že byl Bay vyslán jako agent Jerry Bruckheimer Films aby zevnitř rozvrátil DreamWorks). Toto je a není Bay. Ve filmu je jasně rozeznatelný pekelný styl Michaela Baye, oblíbené pohyby kamery, zběsilé střihy a pár dalších drobností (nepřehlédnutelného Garyho "Vousáče" Nickense nevyjímaje), ale zároveň je znatelné, že to není tak úplně ono. První polovina filmu je jakoby od někoho jiného (či od Baye pod silnými sedativy) a další se zase vrátí ke stylu balistické střely... Sečteno a podtrženo - solidní (a místy nadprůměrná) akce, která sem tam poskytne i nějaký ten nápad. ()

René.girl

Film, který vám dá přesně to, co slibuje. Krásnou Scarlett Johansson, spoustu výborných akčních scén a zajímavou morální otázku - Co byste byli ochotni udělat proto, aby váš život trval, co nejdéle? 75% ()

ben666

Skvělé akční zpracování nápadu, který byl pro mne nový. Podkreslený strhující hudbou,zpomalené záběry v akci jsou impozantní. Divák si zde přijde na své, ať už je to napětí, romantika a zvraty, od začátku až do konce je vtažen do příběhu.A když fandíte postavě a děj se ubírá tím správným směrem, pak je to dokonalá podívaná, která rozhodně stojí za to. ()

dr.Orlok

Není to taková bomba jako BadBoys2, ale i přesto jde o dobrý film. Zpomalené nájezdy zde vystřídal dynamický střih. O herecích netřeba debatovat. Scarlett je naivně nádherná a Ewan má dostatek charismatu na hlavního hrdinu. Hudba je dobrá, Buscemi hláškuje... Tak co chybí ? Příběh je ubíjen akcí, která se dostane ke slovu až po 45 minutách, která však na příběh i pravděpodobnost kašle. Zklamání - 70 % ()

YURAyura odpad!

Je to krasna reklama/videklip na dve hodiny, kde nejde o pribeh, herecke vykony nebo co by me osobne zajimalo, ale pouze o efektivi zpusob jak promrhat nekolik milionu za bombasticky zbytecke efekty, jak to umi jenom Bay. O vykradani filmu - Zardoz, Logan's Run, Sexmise,... + logickych botach ani nehovorit. ()

PogoJoe

Podle mě jedna z nejlepších sci-fi posledních let, jejíž tempo postupem času nadějně narůstalo, až... v určitých částech filmu u mě převládl pocit, že už je to příliš dlouhé, a to by se (asi) u dobrého filmu nemělo stávat, ne? Skvělé efekty, zajímavý scénář, ale je to moc rozpínavé. A ten konec... Trochu rozpačitost. Na druhou stranu Scarlett Johansson je prostě k nakousnutí a i Ewan ujde. A stejně jako ve všech filmech, kde hraje vedlejšák - i zde mě zaujal Steve Buscemi. || Režie:****, Scénář:****, Herci:****, Hudba:***, Efekty/Atmosféra:***** ()

Damiel

80 % - Vizuálně dokonalé, cool záběry, přesně dobarvené. Slušná dynamika příběhu, na ty dvě hodiny to letělo velmi slušnou rychlostí. Snad mohl být větší drive v závěru, přesto jsem se ale nenudil. Michael Bay má popcornový žánr promakaný a je mi opravdovou záhadou, proč Ostrov v USA propadl. Znám "iks" mnohem horších filmů daného žánru, které Amíci přijali s neuvěřitelným jásotem. ()

MATADOR

Gemetické klonování je v roce 2019 na vysoké úrovni. Avšak s tím rozdílem, že o klonech, kteří žijí svými životy, nemá nikdo ani ponětí. A tak začíná akční sci-fi z blízké budoucnost, které je dosti emocionálně silné. Michael Bay rozehrává svůj typický akční snímek, kdy si doslova zamilujete dva hlavní hrdiny, kteří jsou vystaveni nelítostnému komandu zabijáků a především hlavnounovi celé organizace. V průběhu se toho odehraje skutečně mnoho, ať už slibné honičky, nebo citové splanutí mezi hlavním párem, vše je prakticky dokonalé. Bohužel by Ostrov zasloužil prostříhat a nemusel by být prakticky totožný se Skálou (bezvýchodná situace, záporák, který se nakonec v dobrého hocha změní, ...). Ale i přes ty malé chybyčky je Ostrov skvěle vizuálně vypadajícím akčním sci-fi, které má citově silný konec. Vizuálně skvělé, příběhově a emočně silné akční sci-fi. ()

Raketka29

U těchto filmů jako Matrix, Equilibrum atd. mě vždy napadá otázka "jeslti opravdu to kuře chutná jako kuře". Vždy si také musím položit otázku jestli bych ráda věděla co se děje nebo byla vděčna za sladkou nevědomost. Kdo ví, ale tento film byl opravdu povedený. ()

swed

Nový Bay toužil natočit existencionální sci-fi, zatímco jeho starší já si přálo přímočarou akční jízdu. Obě části jsou sami o sobě zajímavé a řemeslně zručně zpracované, ale jako celek k sobě neladí. Příště prosím jen o jednu variantu. 6/10 ()

katuska138

Napínavé a plné akce. Malý kousek z Equilibria, malinký kousek z Minority Report a k tomu ždibíček Truman Show. Navíc, Ewanovi to děsně sluší. ()

Aiax

Šimpanz je hrozně roztomilé zviřátko, které většina lidí miluje a jehož kousky v cirkuse nebo zoologické zahradě jsou zábavné k popukání. Ale posaďte šimpanze ke klavíru nebo k psacímu stroji nebo mu dejte do ruky malířský štětec a skončí to neslavně. Přinejlepším z toho vyjde další cirkusové číslo, v žádném případě však sonáta, román či obraz. To prostě šimpanz neumí. A něco podobného se dá říct i o Michaelu Bayovi. Ne že bych ho chtěl takto natvrdo přirovnávat ke cvičené opici, ale i náš hollywoodský fešák se evidentně cítí nejlépe, má-li režírovat nějakou honičku, přestřelku nebo nějakou pyrotechnickou šou. To umí opravdu výborně, dobře se na to kouká, čeští režiséři by se od něj měli co učit. Filmem Ostrov se však nadobro potvrdilo, že Michael Bay nikdy nestvoří nic, co by se vymykalo oblíbenému žánru "eye candy". To on zkrátka neumí. Jde vidět, že v Ostrovu hrozně moc chtěl, snažil se dokázat, že není jen cvičená opice pro cirkusové publikum, kritiky a tržby mu však uštědřily těžkou ránu - v cirkuse lidé nechtějí, aby sloni, klauni a opice prokládali své legrační eskapády přednáškami o klonování a morálce. Ale abych jen nehaněl - samotná řemeslná stránka je samozřejmě úžasná, některé vizuální nápady nebo vtípky skvělé a hlavně jsem ještě neviděl tak realistické a věrohodné ztvárnění ulice budoucnosti. Podobná Spielbergova snaha v Minority Report nebo Proyasova v I, Robot vypadá amatérsky a uměle. Škoda že z tak zajímavě krásné holky jako Scarlett Johansson udělali tuctovou blonďatou naivku, ale zase je tu sympatický McGregor a Buscemi. Takže za tohle a za Bayovu vskutku tarzanovskou snahu tři hvězdičky, ale ani o píď víc. ()

ja.rebel odpad!

Sci-fi ..... žánr, který si vždycky ráda pustím. Ovšem po této opravdu "akční, dramatické, fantastické" slátanině, si budu pečlivěji vybírat. ()

FilmFan24

Typické Bayovy výbuchy, nadupaný vizuál, zpomalené záběry a polibek při zapadajícím slunci nesmí chybět ani v této filozofující sc-fi režiséra "Bad Boys". Hluboké morální poselství zabalené do popcornového balení, které mě osobně velice chutnalo. Už jenom radostí bylo sledovat před Djimonem Hounsou prchajícího Ewana McGregora a Scarlett Johansson. ()

Colby Sawyer

McGregor, Johansson, Hounsou, Bean, Buscemi a Duncan a to vše pod taktovkou Michaela Baye, což pro mě bylo hlavní lákadlo a nezklamal jsem se. Skvělý námět a scénář. Výborně zrežírované i zahrané, prostě poezie. Akční scény jako vždy vypilované, u filmu se člověk nenudí ba se i chvílemi pobaví. Skutečně akční sci-fi výtvor, který stojí za to shlédnout. ()

gegina31

Jsem moc ráda, že jsem nevěděla o čem ten film je. Tím spíš jsem z toho měla větší zážitek. Hrozně zajímavý námět. Navíc je to jedinej film, kde mi Scarlett Johansson připadá sexy. Jinak tuhle herečku příliš v oblibě nemám, ale tady se mi opravdu líbila. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)