Černí andělé

všetky plagáty
TV spot 2
Horor / Mysteriózny / Thriller
Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Scenár:

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut (viac)

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných "zevnitř", bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod. (Česká televize)

Recenzie používateľa Tosim k tomuto seriálu (3)

Červená karta (2001) (E01)

Po letech jsem si dal opáčko cyklu Černí andělé a zírám, že Ivan Hubač někdy napsal něco výrazně nadprůměrného. Různá klišé se dají ustát, o překvapivé zvraty není nouze a černého humoru je habakuk. Otázkou je, co všechno je zásluha režisérů, ale to se uvidí v dalších dílech. S tímhle mám podobný problém, jako uživatel 6thSun, ale neberu to tak hraničně - hlavní postava byla na cestě k obrození, ale nakonec se rozhodl k činu, který byl blíže jeho naturelu. Chtělo jen ten okamžik lépe zpracovat. 90%. ()

Pokoj bez oken (2001) (E02)

Určité nelogičnosti a situace méně originální (kdysi tady kdosi psal, že tenhle díl je parafrází Psycha) vyvažuje svou dost jistou režií Filip Renč, o kterém jsme tehdy vůbec netušili, že bude v následujících letech ke šmíře mířit tak rychle. 70%. ()

Help For You (2001) (E07)

Story spojuje žánry, kterými se dneska nehýří a nedělají se zrovna moc dobře: příběh ze současnosti a temnou detektivku. Tady se to povedlo. ()