Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

BaronX

Bohužel, to nejvíce zapamatovatelné z tohoto filmu je chaotický střih, chvílemi jsem registroval pouze cukání mých očí ze strany na stranu, než stačily zaostřit už byl děj úplně někde jinde - těžko se orientovat, těžko si vychutnávat. Leterrier to nezvládl a film trpý. Chválit Tima Rotha to je jak nosit dříví do lesa, takže to dělat nebudu, i když si to zaslouží ;-) Nicméně Norton mi přišel takovej lehce mdlej a nevýraznej, ačkoliv když byl "nasranej" tak to už celkem ušlo. Každopádně pokud srovnám Hulka s nedávno shlédnutým Iron Manem, tak tenhle zelenáč dostává od železňáka pěkně naprdel, ale ještě si počkám na Hellboye, pak teprve můžeme vyhlásit vítěze tohohle troj-souboje. ()

RedRose

První novodobý Hulk mě moc nezaujal. Tady to bylo o dost lepší, ale pořád tomu cosi chybí... Ale ten závěr...?! Iron Mana jsem shodou okolností viděl před pár dny a co zde svou přítomností Robert Downey Jr. slibuje, by mohlo výsledek posunout někam úplně jinam. Zatím 58%  /////  EDIT po letech: Tehdy jsem samozřejmě o připravovaném MCU o (zatím) 30 filmech nic nevěděl a asi málo kdo tušil, jak velká jízda to bude. To cosi, co chybělo druhému MCU filmu, jak jsem kdysi napsal, dnes už víme, byl to Mark Ruffalo (nic proti Nortonovi) a asi i jiný režisér (nic proti Letterierovi) a ještě asistence někoho z pozdějších Avengers. Zpětně se na tento film dívám trošku jinak s hodnocením o něco výš: 69% ()

ear.wig

Jelikož jsem neviděla jedničku tak nemůžu porovnat, ale toto pro mě byl jen další efekty nařachaný akčňák podle komiksu od Marvelu...nic víc, nic míň. Ale konec s Tony Sparkem alias Ironmanem..haha to se povedlo:D ()

Gromit

Přímočaré, leč nanejvýš efektivní a zábavné. S psychologií se Louis Leterrier příliš nezdržuje (proč taky, když všechno podstatné už nám řekl Ang Lee ve svém "Hulkovi") a místo toho dává volný průchod akci, kterou sem tam doplňuje humor. "Neuvěřitelný Hulk" se v lecčems podobá "Iron Manovi", jediný rozdíl spočívá v charakterizaci hlavního hrdiny (zatímco Tony Stark byl za každé situace cool, Bruce Bannera je nám spíš líto). Toho zde mimochodem skvěle ztvárnil Edward Norton, v roli jeho protivníka pak exceluje Tim Roth. Upřímně doufám, že se s Hulkem nesetkáváme na filmovém plátně naposledy, to by byla opravdu velká škoda! ()

GOGO3000

Značný propad proti jedničce. Jinak je Neuvěřitelný Hulk přesně tím, co se očekává od komixáku. A samozřejmě nesmíme zapomenout na otevřená zadní vrátka pro pokračování. ()

Alojs

Trikově našlapané až na půdu, bitky dynamické a opravdu povedené finále v ulicích. Mezi tím klasická vata, klasicky nulová a nudná. Hrdina utíká, hrdina se schovává, občas napíše mejla... Hulk postrádá lepší scénář, který by nepřežvýkával natolik triviální story. Potěšil mě závěr se Starkem. To jsou zajímavě pootevřená vrátka. ()

playboy_05

podle mě podařenější než 1. díl...lepší příběh, více akce, skvělé efekty a navíc Tim Roth je jako záporák výborný...závěrečná scéna s Tonym Starkem jako odkaz na The Avengers mě hodně pobavila:) ()

Uhura

No... minimálně musím přidat k dobru hvězdičku díky Edwardu Nortonovi a Timu Rothovi. Druhý díl je o dost akčnější než první, mnoho mu to však na přitažlivosti nedává. A scény Hulka a Liv Tyler jsou jako z King Konga.. Zelené monstrum se superpružnými trenýrkami mě zkrátka nechytlo ani napodruhé. ()

godspeed

hodně odpočinkové zpracování komiksu. hulk je pro mne mnohem lepší marvelovská postava než spiderman nebo superman, ale zpracování se mu dostalo zatím docela žalostného. ()

KdG

Hulka normálně moc nemusím, ale tohle bylo natočeno celkem pěkně a je to povedený film. Dost mě potěšilo cameo Iron Mana, Stana Lee a původního Hulka. ()

[Scorpion]

Nie, nie, nie... Takto si to skutočne nepredstavujem. Pre mňa až príliš klišé. No ak by som privrel oči, spĺňalo by to moje predpoklady. A keďže som to pozeral z otvorenými očami 3/5*. Lepší priemer. ()

Dantte..

Je to pech, předchozímu Hulkovi chyběla akce, tomuto zase trochu psychologie a nějaké to filozofické líznutí. Tak už jenom to spojit dohromady a napotřetí to snad výjde na pořadnou pecku. 60 % ()

vojtik

Edward Norton jako Hulk? Proboha, vždyť on má postavu, se kterou by mohl hrát Wonder Woman! Ó bože, jak jsem se mýlil. Jeho vizáž přesně padne do role snaživého a zamlklého vědce, který když si nechá narůst pořádně chlapský porost sbalí tu nejžhavější vědkyni na škole. Ale dost už té srandy :) . The Incredible Hulk působí oproti Hulkovi z roku 2003 méně důležitěji a i přes zřetelnější důraz k akci na úkor vědy se v mých očích nemůže vymanit ze stínu svého staršího bratra. Vizuální efekty jsou napěchované adrenalinem až po Hulkovu ofinu a láskyplné jiskření mezi panem Bannerem a paní Rossovou jsou v patřičných pářicích sférách. Avšak v mém případě nastává v tomto ohledu problém s příchodem více steroidů, chcete-li více akce a její nasledné vychladnutí a omrzení se vlivem přílis velkého počátečního vzrušení. Čekal jsem v tomto ohledu mnoho, dostal jsem dost, ale na pamětihodnou záležitost to není. Nevidět předchozího Hulka dám více, ale momentálně mi je bližší Eric Bana. PS: Doufám, že v přístím díle už konečně uvidíme paní Bannerovou skotačit na sedle Neuvěřitelného Hulka, protože je to jedna z nejpalčivějších otázek z erotického života komiksových hrdinů :) . ()

stiewe

Srovnání s dalším marveláckým dílem Iron man mě nutí k znatelně menšímu nadšení. Edward Norton mi do role moc neseděl a jsem jenom rád, že se s ním do chystaného Avengers nepočítá. ()

SatuPeka

Závěrečná bitka dvou bouchačů byla docela dobrá, ale ani ta nestačila film vytáhnout z šedi průměru. Příště by režisér mohl vynechat především pitomoučké romantické scény, při kterých mi pravidelně zelenaly oči...nudou. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt