Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

S.Dedalus

film mi nedal absolutně nic a to jsem před týdnem trávil celý jeden den ježděním po lokalitách kde se v provence natáčel ještě že vše proběhlo v tomto pořadí jinak by se mi mohl výlet po jihovýchodní francii znechutit snímek je především neskonale nudný plný klišovitých scén a dialogů které jsme viděl snad padesátrák jinde zvláštní je že kýčovité pohledy se filmu oproti očekávání vyhýbají protože scott krásu provence na plátno prostě přenést neumí a ještě ke všemu mi vadilo že talentovaný pan ridley oslavuje jak romantické povolání vinaře tak hnusného kapitalistu bez duše měl by si honem vybrat ()

vojo

Vydarená "rozprávková"komédia o premene chladnokrvného biznismana vďaka opojnej vôni francúzskeho vína a lahodnej chuti pôvabnej ženy. ()

merigieren

Zvláštní, většina filmů má vždy dvě oddělené poloviny. Zde v té první dýchá život, i z hudby (Alizé) a vtip. Dokonce i takové ty filozofické vsuvky starého kmeta mají něco poutavého. No a pak přijde zlom, vážně prodáváme dům, testujeme vinici, hledáme přítelkyni a volíme si svou cestu. Dokážete si představit, že by se všichni nuzní měšťáci přesídlili na venkov, kde by kanadskými trávníky vyvraždili hady a ještěrky, jedy se zbavili krtků budujících krtičiny a na konec shrabali listí a odvezli (spálili) aby ani ostatní hmiz neměl šanci přežít zimu. Bože, vždyť ono se to už stalo :-( ()

TETŘEF

K dokonalosti něco chybělo...možná možnost vyjet hned po odeznění posledního tónu hudby do Provence. Snad hebká pokožka ke které bych se jako divák mohl přitulit. Snad trošku vína na jazyk, abych mohl s hrdiny sladit opojnou náladu. Jakmile tyto položky budou do inventáře Tetřefa, jako diváka, doplněny a já si znovu pustím Dobrý Ročník, zažiju asi nirvánu. Na to se těším :) ()

mala_kea

Páni, Rusell Crowe jako hlavní hrdina v komedii. Jak odvážné. To si prostě nedokážu představit, ale jak čas plynul, už jsem si na to zvyknul. Ridley prostě něco zkusil a ono mu to jakštakš vyšlo. Klobouk dolů. Některé vtípky jsou vážně vtipné, jiné nesou opravdu těžké břemeno trapnosti. Navíc, ty "normální" pasáže, kterých jsem se u takovéhoto hereckého obsazení obavál, tak ty bohužel převládají a během těch 112 minut to není moc příjemné. Ovšem, je to koukatelné. Za odvahu Rusella a za skvělý příběh 70% ()

jura-roy

Raději se odstěhujte do Francie před shlédnutím tohoto filmu. Po promítání totiž nastane pocit, zda oni si tam náhodou nežijí božsky. -!- Zpět do reality, Dobrý ročník je opravdu dobrý, ba vynikající. Vím, že podobných romantických filmů počítá kinematografie na statisíce, ale jen pár set dokáže to, co u mne dokázal Dobrý ročník. Merci ! ()

Roml

Ridley Scott si udělal dovolenou a natočil oddechovku, která by v rukou jakéhokoli režiséra byla nejlepším filmem jeho filmografie. Výborný Crowe dokazuje, že umí zahrát i civilnější postavu. Celý film hodně rychle a příjemně uteče. Ale teď, Ridley, zase hurá do práce. Čekám zase na nějakou bombu! ()

Radek.SCH

Pohodové a rozzářené. Jen mi trochu vadilo až příliš okaté znegování Londýna (modrý filtr) v kontrastu s až příliš prosluněnou Francií. ()

Regis

Ze začátku jsem se hodně bál průšvihu. Jenže potom přijde na řadu prosluněná Provence a její vinice. Náhle se utápíte ve francouzském víně a v modrých očích Marion Cotillard. A i když můžete namítát, že příběh je otřepané klišé. Tak to nezabrání tomu, aby jste nakonec nepocítili hřejivě příjemný zážitek z dobrého ročníku. ()

agassi68

Neviem, z čoho pramení toľko nadšenia nad týmto filmom. Jeho hodnoteniu predchádza už samotný názov. Klišoidný príbeh zachraňuje akurát Crowe a trochu aj sexi Cotilllard. Inak je všetko jasné od začiatku do konca.. ()

Wargoo

Veľmi sympatický, prostredím príjemný, herecký dokonalý, režisérsky skvostný film, pri ktorom si režisér trošku odskočil do iných žánrových vôd, ale v ktorých očividne plávať vie, vie presne, čo divák od takéhoto filmu očakáva. Totiž, nie každý by to zvládol s takou nádhernou a ľahkou gráciou, ako práve Ridley Scott. A to je Scott režisérom hlavne akčných až bojových drám, ale tu sa mu romantika vyplatila. Bohužiaľ, film nemal ohlas vo svete, aký by si ozaj zaslúžil, ale mňa pobavil dokonale. Silné 4**** a 80,193 % Po viacerých pozretiach a vždy príjemnom pocite zvyšujem hodnotenie na 5*****. Scott je pán !!! ()

IvcaG

Tak Vám nevím opravdu si těch 78% tento film zaslouží? Hodnotí se tu příběh, režie a herecké výkony? Nebo jen to, že tam prostě hraje Crowe, Cotillard (to je moje oblíbenkyně) a natočil to Ridley Scott. Já myslím, že to druhé. Ukažte mi někdo odchyklu od německých či jiných z filmovaných trapností od Daniel Steel nebo Rosamunde Pilcher? Protože já jí až zase tolik nevidím, a je to škoda 50% ()

fr3ak

Dobrý ročník potvrzuje jaký je Scott zručný režisér, film ani trochu nenudí, občas se dost nasmějete (Lance Armstrong), ale taky mi bohužel přišlo že Ridleyho je na tuhle látku škoda. ()

Johny Cash

Já sám mám rád kouzlo Francie a když jsem se dozvěděl o čem film je tak jsem neváhal ani chvíly a podíval se na něj. Ridley to zrežíroval opravdu skvěle a dotoho ještě Russell předvedl, že je herec jak se patří. Do Marion bych se asi zamiloval taky být v jeho kůži :D. Parádní film, dávám 5 * ()

CyriC

Úžasný, fascinující, poetický a odpočinkový snímek, který staví do ostrého konstrastu svět hektického kariérismu a pohodičku kdesi v chládku se sklenkou Bordeaux. Celé je to tak klidné a zároveň rozverné, něžné a zároveň vášnivé až mi z toho přecházel zrak. No mistře Scotte, tohle je opravdu mistrovské dílo. ()

Páně

Ridley Scott balancující na hranách romanticko-komediálních klišé? Proč ne. Ovšem zatímco jsem od něj jako od mistra patosu očekával tomu náležitě poplatné dílo, dostalo se mi spíše nenápadného filmu s patrnou snahou o nenáročné zpracování prohřáté jakousi poctivostí a smírem. Skutečně, snad jako by to ani netočil on. Tradičně medvíkovský Russel Crowe potěší, ale do kolen mě z pochopitelných důvodů dostávala především zde abnormálně romanticky nádherná Marion Cotillard. Pokud si přičtu ještě i pár velmi povedených vtípků a scén, dostávám se do těžkého nadprůměru i ve mnou nepříliš vyhledávaném žánru. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)