Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

chelseaman22

Russel je úžasnej herec, ale co by businessman je silně nepřesvědčivý a jeho projev v kanceláři je příliš syntetický. Russel nerespektuje etiku obchodování, což korporaci přinese čistý netto zisk 77,000,000 liber, načež úspěch zapije šedesátiletým koňakem korporace LVMH. Záměna Lehmann Brothers za Lotman Brothers je stejně k pousmání jako gladiátor ve žlutém Smartu. Opět se zjevil neblahý tot' jev, kdy mobil s fotoaparátem o rozlišení VGA fotí jak dvanácti megapixel s optikou Carl Zeiss. Dokonce i Australan Crowe žasne nad starou rachotinou zpodobněnou ve formě traktůrku Lamborghini. Následuje tenisový match, který je uveden vytahováním: "Tričko: Fred Berry. Kšiltovka: René Lacoste." Tento tenisový match je přehnaný jak třináctka v podprsence velikosti C75. "Je ve Francii možné spát se svou sestřenicí? Jen když není ošklivá." Nash udělá pro koitus úplně vše - konkrétně pingla v jakési malebném il ristorante ve francouzské Provence. "Chci nízkotučnou zálivku bez oleje - jsem na dietě. Ale slaninu mi tam dejte." Když Tonda Koitus nevyjde, tak přijde almeno pozvání na rande. Devadesátiletý štamgast ignoruje zásobu vína a raději si rozumně otevře flašu Grant's. "Máte hezký akcent. A vy zadek." Milenka po 12 hodinách plánuje budoucnost - nepochopitelná tot' vlastnost většiny žen! Jelikož se jedná o pure romantiku, tak se začínám bát o Ridleyho psychický stav. 70% Celosvětový výdělek k 27. 4. 2013: $42,064,105, což je 1,2 násobek budgetu...........4,309. nejvýdělečnější snímek historie ()

SniperG1

Příjemný pohodový filmeček z úžasného prostředí ! Francouzština se fakt hezky poslouchá a asi už vím kam pojedu na dovolenou :) Tohle je už třetí film co jsem viděl ve spojení Ridley Scott a Russell Crowe a potřetí mě nezklamali !! Chci toho víc prosím :) Jo a mimochodem Marion Cotillard a Abbie Cornish jsou fakt kočky :) 85% ()

Doudis19

Příjemné vinařsko-burzovní drama, netradičně od mistra sci-fi a historických spektátlů Ridleyho Scotta. Kdo by nechtěl mít takové štěstí jako Max Skinner :-). ()

UhLee

(8/10). Výborný Russell.. Nádherné francouzské prostředí vinic, restaurací a všeho okolo. Mrzí mě, že tržby tohoto snímku nebyly nějak oslnivé.. Zaslouží si více.. Občas mě dostaly i vtipy a také štíři byli super.. A třešničkou byla francouzská služka.. Ta byla skvělá. ()

HonzaBez

"Když jednou najdeš něco dobré, musíš se o to postarat a nechat to růst...." Rád věřím, že v Provance lze najít hodně dobrého vína a krásné ženy. Nechal jsem se tím vším unášet a nechal ten požitek v sobě pěkně "růst"...  Ten úvod s namyšleným burziánem Maxem, co svému pracovnímu týmu říká "poskoci", mě sice mírně štval, ve zbytku času jsem si to ale plně vynahradil. Byla to tedy vcelku typická romantická "slaďárna" (včetně některých klišé jako je setkání se s dětskou "láskou"), ale vedle té vší voňavé atmosféry francouzského venkova se mi třeba velmi líbily i ty retrospektivy z Maxova dětství se strýcem. Krásně to na mě dýchlo jistou nostalgií. Možná bych měl spíše dát jen čtyři hvězdičky, ale v téhle povznášivé náladě lehce přimhouřím oči a dám plný počet. "Odpusťte mým rtům.. Nacházejí potěšení na těch nejnečekanějších místech.." ()

senor

Oceňuji krásu francouzského jihu, očerňuji obsah. Pokud bych na tohle šel v létě, dám ještě o hvězdu méně. Nejslabší film Ridleyho Scotta. ()

Charlizee

Vcelku vkusná romance o tom, jak prostopášný Russell Crowe obrátil svůj život naruby kvůli zásadové a zklamané Marion Cotillard. Odpočinkový příběh, který musíte brát s nadhledem a odpustit tak tvůrcům pár montovaných "akcí" ve scénáři (Crowe chce nadobro Francii opustit, stát se pro místní lid padouchem , ale pohotová asistentka mu připomene, že nemá nafocen dům k prodeji... Russell pak fotí tak vášnivě, až se s ním podlomí skokánek u bazénu, spadne a uvízne - protože z bezénu nevedou schůdky, nestihne svůj let, čímž je odsouzen k setrvání ve Francii, jejímuž kouzlu záhy podlehne...) a také to, že dějová linka je čitelná jako Slabikář. ()

Sfinkter

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ale díky Croweovi, díky vínu a díky krásným ženám jsem se rozhodl přilepšit. Já bych se o prodeji opravdu nerozmýšlel. ()

KanjiVital

Ridley Scott natočil krásný oddechový film, ve kterém staví na výborném hereckém talentu Russella Crowa a nádherné Marion Cotillard. Výborná komedie o naleznutí lásky a nového smyslu života na zděděné vinici. ()

plechulka

Nijak zvlášť jsem si tenhle film neplánovala, protože zmoudření bysnysmena "za pomoci Provence" mi přišlo jako variance a dané téma a Russell není zrovna můj favorit. Musím ale přiznat, že film sám je - byŤ je konec předpokládaný - velmi příjemný a nenudí ani chvilku. ()

Honzíno

Ridley mě velice potěšil a skoro nadchnul tím, jak umí pobavit. Dobrý ročník nabídne a zahrne kopletně vše, co je v daném žánru potřeba a přidá ještě něco navíc: zejména příjemně civilní herectví Russella Crowea, jelikož už jsem dlouho neviděl tak skvělý komediálně dramatický výkon, kde se jen málokdy ubráníte pocitu z přehrávání nebo průměrnosti, použití zrychlených stříhů, které zde slouží snímku mnohem více než kdekoli jinde, citlivá režie, krásné prostředí Provence sedlo i několik hudebných stop mě vyloženě překvapilo. Ano, film je plný klasických ohraností, jenže komplexně pak ten souhrn všeho vyvolává hřejivý zážitek, jednoduše odlehčí, zlepší náladu. Otevřít víno, posadit se příjemně, sehnat protějšek. ()

Kamkon

Celkově je to dost roztahané, ale konec hodně z toho dohání a tím přidává 4. hvězdičku. Vtipná Marion Cotillard oproti Russellu Croweovi, který tím koupání a tenisem mohl více zhubnout ()

kumpi

Nenucený lehký humor, příjemnáfrancouzská hudba a venkov (zvláště kulisa scény s promítáním v restauraci je dokonalá). K tomu tradičně skvělé duo Scott - Crowe, opět překrásná Marion a můžete si vychutnávat, bez dvou minut, dvouhodinovou stopáž krásných záběrů s trochou romantiky. Normálně bych dal asi hvězdy čtyři, ale poněvadž mám pro tu hnědovlasou Pařížanku slabost a Crowe je pro mě top herec tak dávám 5. :) ()

Mirokukii

Romantický a zábavný film. Vše velmi dobře vyváženo. Velice hezky natočený, v nádherných lokacích sluné Francie. Na Scotta je radost se dívat. Ve velice svěžím tempu. Hlavní postava sice hovádko dnešní doby, mě ale bavil. ()

Lachtaan

Až moc klasická romantika poamericku z prostředí příliš málo vyobrazené malebné vinařské Francie pod režijní taktovkou velmistra, který tu není v jediném koutu jakkoli cítit. Spojitost s Ridley Scottem zde shledáte maximálně v obsazení Russella Crowea. A i do jeho filmografie zapadne tento kousek jak do kupky sena. [viděno na HBO GO 19.11.2021] ()

uhlajz

krásný film, zápletka sice tradiční o přerodu egoisty co myslí jen na sebe v Člověka, ale podaná elegantně a vtipně. Navíc sledovat Russella Crowea jako pohybově hodně nenadaného člověka a navíc ho obléknout do takových usedlých šatů je fakt vynikající kontrast například ke Gladiátorovi nebo jiným akčním filmům, ve kterých hrál. Je vidět, že stejně jako v Čisté duši si s takovouto rolí velice dobře poradil. Navíc francouzská krajina je tak úžasná a kontrast k uspěchanému Londýnu tak veliký, že bych tu usedlost koupil hned sám. Takhle si můžu ale dát jen nějakou flašku dobrého vína. Ale koneckonců, i to za to stojí. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)