„Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul,“ říká hlavní postava filmu Sy Parris. Už dvacet let dělá fotky v místním obchodním domě a vede dost smutný a osamělý život. Ti, co se sem přijdou vyfotit, si sotva všimnou muže za pultem. Jen Nina Yorkinová se na něho vždy usměje, pozdraví ho a odnese si další snímek šťastné rodinky. Yorkinovi jsou jeho nejlepší zákazníci - Sy sledoval před hledáček lásku Niny a jejího manžela Willa, viděl, jak jejich nyní devítiletý syn Jakob vyrůstá z plenek, ví všechno o jejich rodinných prázdninách. A protože svou práci dělá zodpovědně a dokonale, ve svém archivu schraňuje i fotografie, které vypovídají mnohem víc o osobním životě těch druhých. Jak rád by se stal součástí Yorkinovy rodiny, která z jeho pohledu má všechno, co on postrádá. Jenže pak zjistí, že není zdaleka tak dokonalá, rozhodne se, že s tím musí něco udělat a jeho záchranná mise končí bizarní konfrontací... Film režíroval Mark Romanek, v hlavní roli uvidíme Robina Williamse. (HBO Europe)

Juto

Jemné, ale mrazivé stvárnenie šialenstva. Williams triumfuje tým, že prekračuje jednak číre herecké remeslo, jednak hĺbku, v ktorej leží v zmučenej duši svojej postavy. 7,5/10 ()

Deverant

Robin Williams skvělý, barevná stylizace výtečná (výslechová místnost a zvlášť cesta uličkami Savmartu), celkově pomalý a chladný průběh sympatický, ale: rozjezd milý pán z kterého se vyklube psychotik poněku otřelý, příliš kostrukčních kotrmelců (policie přivolaná po nesmyslném "dárku" pro managera) a ten závěr!? Když je někdo psychopat, to měl určitě zlé dětsví? Něco tak banálního a nejapného si One Hour Photo rozhodně nezasloužil. ()

dr.fish

Za to, že se tvůrcům povedlo udržet můj žaludek v křeči a mé nervy napnuté 90 minut musím dát čtyři hvězdičky. Taky jsem to úplně přesně nepochopil, ale Robin byl natolik skvělý, že mi to vůbec nevadí. 75% ()

campix

Komorní drama o tom, jak neobyčejný může být obyčejný člověk. Pohled do soukromí devianta, který je ale ve skrze obyčejný člověk, a eskalující děj Vás dokáže velmi překvapit. Jsem typ člověka, který si nečte obsahy a nepřipravuje se na to, co ho čeká. O to více je Expres foto překvapivé. Víte, že se bude dít něco špatného, jenom prostě nevíte jakým směrem se to vyvine. Hlavní devízou je nepříjemně vlezlá atmosféra a samozřejmě Robin Williams v hlavní roli. Kvalitní psychologické drama. ()

Radiq

S Robinem Williamsem v hlavní roli jsem z toho nějakej super thriller nečekal. Thriller to trochu byl a on hrál tím svým starým známým způsobem divnýho typa, trochu stydlivýho a trochu smutnýho, kterej se pořád jakoby usmívá. To už jsme u něj viděli. Nebylo to teda nic zvláštního. ()

Lachtaan

Zdařilý thriller, který potěší minimálně všechny milovníky fotografování, ačkoli tu každý z nich zjistí, že přesně do těchto situací by se zajisté dostat nechtěl. Robin Williams vystupuje ze své komediální škatulky a dává najevo, že v náročnějších polohách to uměl ještě lépe. Jen těžko soudit, zda ho zrovna tento druh psychických náročností nepodpořil v jeho trpkém konci. [viděno na Disney+ 28.1.2024] ()

lennyd

Seymour Parish (Robin Williams) pracuje ve fotolabu v jednom supermarketu, a díky fotografiím, které si u něj nechávají zákazníci vyvolat, zná jejich rodiny i zvyky jako své boty. Není se čemu divit, když se - u rodiny Yorkinů - cítí jako vzdálený strýček, vždyť "zná" malého Jaka takřka od plenek. Jenže se mu dostanou do ruky fotografie krásné Mayi, na kterých ji a Willa Yorkina nachází v pózách více než intimních. Může před tím Sy jako hodný strýček jen zavřít oči? ... Film má v sobě spoustu myšlenek - už jedna z prvních vět - Lidé fotí jen okamžiky, ve kterých jsou šťastní. Nikdo nefotí chvíle, na které by chtěl zapomenout je stoprocentní pravda. Pokud se podíváte u kohokoliv na rodinné fotografie, budou vám všichni připadat jako idylické rodiny bez jakýchkoliv problémů, což ve slabších povahách může vyvolat záchvěvy závisti. Celý film jsem čekal na ten šťastný americký konec, kdy si rodina uvědomí, že opravdu chlapík z fotolabu je jejich rodinný přítel a vezmou jej k sobě, naštěstí k tomu se nikdo nesnížil. Naopak Mark Romanek skvěle vykresluje vnitřní pocity osamělého chlápka, v jehož kůži exceluje Robin Williams. ()

venison

Robin Williams odvedl opravdu skvělý herecký výkon v roli "úchyla z fotolabu".. Nedalo se svítit, ale byla to nejsympatičtější postava, které mi bylo celou dobu příšerně líto.. Přála bych si pro Robina více "velkých rolí" :-))) ()

Duoscop

Namísto svých obvyklých komediálních rolí se v tomto filmu předvede Robin Williams jako podivínský a zakřikly prodavač fotek v jednom obchodním domě. Celou dobu působí negativním dojmem o který příjde až na samém konci filmu. S rolí se sžil velice dobře a až na menší drobnosti jsem byl celkově spokojen 60%. ()

Bobik9

Parádní psycho! Je naprosto děsivé, jak moc dobře dokázal tuto roli Robin Williams zahrát. Nikdy byste si ho do podobného typa nedosadili, ale když to vidíte, tak vás mrazí, protože ten chlap je naprosto dokonalý. Mark Romanek tenhle thriller zvládl bravurně. ()

Pavlínka9

Je to pomalé, ale nijak otravené. Je to smutné, až depresivní. Je to ale naprosto epesní a Williams je v tom skvělý. Ten příběh je tak snadný a zároveň poukazuje na to, co se třeba děje kolem nás, ale my o tom ani nevíme...A není se čemu divit - kolem nás je tolik lidí...Souhlasím s komentářem Djkoma, ale má očekávání byla žádná ;) ()

dANo

Robin Williams vo veľmi zvláštnej úlohe, keďže hrá väčšinu filmu samotárskeho dobráckeho pracovníka vo veľkom obchodnom dome, ale postupne sa v ňom prejavia aj negatívne prvky vo forme agresie a akejsi pomsty za zničenie jeho "idealizovanej rodinky". Expres foto je zaujímavý film nielen kvôli Williamsovi, ale aj samotný príbeh a práca s fotografiami a inými detailami stoja za zmienku. Thriller to je hlavne v záverečnej 15-minútovke. ()

creeper

tvůrcům se velmi daří práce s dvěma médii (klasickou fotografií a filmem). dva světy, jejichž výsledek má velmi podobné funkce. konzervovat, zachytit. napětí mezi těmito médii funguje jako charakterizační prvek hlavní postavy. výborná je také práce s barvou. v podstatě by se s nadsázkou dalo hovořit o sofistikovanější reklamě na agfu. mrazivý thriller, který je v závěru konstruován příliš křečovitě. přesto šlo o velmi zneklidňující dílko, které mne i v pozdních hodinách dokázalo udržet u obrazovky. williams je v roli sye parishe velmi dobrý (tzn. téměř nesnesitelný). ()

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

10.01.2014

Sériovým vrahům se na filmovém plátně rád věnuje David Fincher, který do téže řeky úspěšně vstoupil třikrát – v Sedmi, v Zodiacovi a v Mužích, kteří nenávidí ženy. Momentálně točí detektivku Zmizelá… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (viac)