Upír v Brooklyne

• Česko Upír v Brooklynu (viac)

V brooklynském přístavu přistane prázdná loď plná mrtvých, kterou opustí velký vlk, který se později promění v muže a zmizí v ulicích města. Když zanedlouho poté chytí v ulicích města dvojice italských mafiánů mladého dlužníka Julia, vmísí se do sporu elegantní černoch Maximillian, který chce, aby ušetřili mladíkovo srdce. Jeden z mafiánů ho sice zabije, Maximillian však pobaveně vstane a oba mafiány hravě vyřídí. Julia, který se před ním pokusil uprchnout, chytí a kapkou své krve z něj udělá svého sluhu. Maximilian je totiž upír. Poslední svého druhu. Aby zachránil svůj rod před zánikem, musí do následujícího úplňku najít a získat ženu, která netuší, že je napůl upírka. Případ lodi plné mrtvých dostane na starost detektiv Justice, jehož kolegyni Ritu mrtvoly s vysátou krví podivně fascinují. A právě v ní Maximiilian pozná hledanou ženu a protože se mu žena musí oddat dobrovolně, začne kolem ní splétat jemnou pavučinu svodů. Když jsou pak objeveny mrtvoly italských mafiánů, rozhodne se detektiv požádat o pomoc dr. Zeka, odborníka na záhady. Ten tvrdí, že do Brooklynu dorazil upír. Maximillian několikrát zachrání Ritě život a téměř se mu ji podaří získat, jeho rafinované pokusy však neúmyslně maří jednou Julius, jindy zase Justice, který Ritu miluje. Přesto se mu podaří dostat ji do situace, kdy mu žena podlehne. Začne se měnit v upíra, když je však objevena mrtvola její kamarádky Nikky, jenž se také stala obětí upírova hladu, pokusí se žena z upírova vlivu vymanit. Pochopí, že Maximillian je původcem všech podivných úmrtí a když dojde k rozhodujícímu střetnutí, musí se rozhodnout, zda podlehne kouzlu šarmantního upíra a přijme bohatství, nesmrtelnost a vše co jí nabízí, nebo zůstane člověkem. (oficiálny text distribútora)

fantoci

Jestli tohle má být komedie, tak by mě zajímalo, co je na tom tak extra komického. Horor to taky až tak moc není. Proč jen do toho navezli i jindy velmi dobrého komika Eddieho Murphyho? ()

Ravi

Jako čistokrevný horor by to podle indicií mohlo fungovat, ale v této formě jde jen o velmi průměrné podívání. Přišlo mi to dlouhé a párkrát i velmi špatně střižené. Murphy tu byl výborný. 40% = 2/5 ()

ghatos

Krvavý násoska zasazený do prostředí Brooklynu se musí také potýkat s různými figurkami a to je fakt vtipné :) . 41% je blbost, pohybuje se to někde okolo 70%. Já dávám 73%. ()

jefff

Není to zas tak špatné jak to na první pohled dle hodnocení vypadá. Humor ani akce tu nechybí a narazíte tu i na scény s atmosférou hodnou hororu. Jistě, nečekejte kopec srandy ani děsivý upíří horor spíš zábavu na jedno deštivý odpoledne:-) ()

Hopper

Ani pritomnost relativne hviezdnych mien - minimalne na svoju dobu - nezaruci, ze ide o aspon priemerny film. Horor, ktory nie je ani trochu strasidelny, komedia, ktora je zufale nevtipna akcia, ktora je aj na domov dochodcov prilis nudna stahuju film viac ku dnu ako 50 kg betonove zavazie priviazane o clenky mafianskej obete na dne priehrady. Vsetci zucastneni maju na svojom konte sakramentsky lepsie kusky a na tento treba zabudnut. ()

Paity

Co o tomhle napsat? Že se jednoho dne Eddie Murphy vzbudil a řekl si, že natočí film, kde bude hrát upíra a bude to strašná sranda. Bohužel se mu vyplnilo jen to první... ()

Macik

Nechápu na co si tenhle film hraje a ani Eddie Murphy. Už měl zkrátka dost tě komediálních rolích tak si "zasponzoroval" film,kterej byl natočenej snad jen pro něj..... ()

cherita

Mně se to náhodou docela líbilo. Viděla jsem tenhle film poprvé asi tak před deseti lety, a když ho nedávno dávali znovu na nově, tak jsem s údivem zjistila, že si ho pamatuju do nejmenších detailů. Eddie Murphy působí dojmem, jako by se v rakvi narodil, a navíc myslím, že od té doby už natočil spoustu mnohem větších hovadin (prakticky cokoliv od Zamilovaného profesora nahoru), takže i za takovýhle výsledek můžeme být rádi. ()

DHDV odpad!

Zostudily klasický filmový námět. Pokud by to byla opravdu dobrá komedie, vůbec bych nekritizoval, ale tohle je trapárna. ()

Hapretor

Jako horor nemožné. Jako komedie trapné. Nebýt Eddie Murphyho, jdu s hodnocením o level níž. Jako herce ho mám fakt rád. Pan "Mistr hororu" - Wes Craven - mi tady opět akorát dokazuje, že si sem tam před natáčením šlehne! ()

Heroine

I když mne to moc nebavilo, pár hvězd musím dát aspoň za obsazení. Bassettová a Murphy jsou super. Wes Craven měl ale asi zrovna slabou chvilku, protože se mu to zas až tak nepovedlo. ()

sadlokan

Nikdy bych nevěřil,že E.Murphy by mohl vypadat až tak démonicky.A ten jeho pucflek,tak ten mě bavil!V podobnym stylu jako"Cesta do Ameriky",cizinec ve městě hledá ženu. ()