SMALA SUSSIE je gangsterská komedie odehrávající se v industralizované části venkova. Erik se vrací do rodného města, aby našel svou mladší sestru Sussie. Nic není jako bývalo, všichni se chovají podivně a Erik postupně zjišťuje, že jeho rodné město je plné gangsterů. (5150)

noctambule

Po druhém zhlédnutí musím zvýšit na maximum. Prostě klasicky seversky dokonalé a k tomu super soundtrack. edit. Po dalším zhlédnutí: Ano, začínám být na tomto filmu závislá. Je to návykové, pořád se směju stejným věcem, ale zároveň objevuju něco nového. Výborná záležitost. ()

BuddyO

Se severským humorem si velmi rozumím, ale zde jsem mu na chuť k mému zklamání nepřišel. Ale neříkám, že mě film nebavil. Zápletka byla totiž zajímavá - ne však příliš veselá. Film hodnotím průměrně, ale bavit se o něm s nikým nebudu... 3* - 55% ()

DannyBoy80

Opět švédská střelená gangsterská komedie. Ja ty seveřany mam fakt rád, ty filmy jsou tak divné, ti lidi jsou tak divní, všichni se chovají jako kokoti a stejně z toho vyleze dobrý film. ()

dormouse

Po celou dobu jsem si říkala, že nebím, zda je to geniální film, nebo zda je to ptákovina a po celou dobu jsem nedošla k závěru. Takže dávám 3 hvězdičky. Je jasné, že se diváci asi budou dost polarizovat. ()

Disease

Tentokrát byl humor až příliš echt severský a ten mi úplně nesedí. Ale vzhledem k propracovanému scénáři a zábavnosti některých scén to na 3* dosáhne. ()

Saur.us

Vynikající komedie postavená především na šíleně zábavném chování všech zmiňovaných postaviček, kde je jedna praštěnější než druhá. Ale takhle se normálně na vesnici nechováme, to jen aby si místní městská komunita nemyslela :) ()

ink flo

Taková švédská napodobenina tarantinovek (další taková je třeba "Pawn Shop Chronicles"). Je to dostatečně zábavný a ujetý, ale originál je originál. ()

merigieren

Zvláštní, nabité vtipem, který vás nesundá ze židle, ale udrží u sebe. Zároveň se rozplétá příběh od konce zobrazeného na počátku, kupodivu ani na konci nedává smysl, proč sbírali ty kazety ze země, když nemohli vědět co na nich je ?. Nebo hopsající žabička od člověka, jež ví že žabička se utopila. Jak sem říkal na začátku než sem se tak hrubě přerušil, má to svoje kouzlo až do poslední vteřiny nabité bláznivými postavami :-) ()

Eluin

Velmi dobrý film, který na mě zprvu působil poněkud zmateně a neuspořádaně, nicméně poté jsem docenil veškerou "černou" nadsázku a snímek si dosytosti užíval. ()

ecis

Konecne jedna podarena europska komedia vymykajuca sa cim dalej tym viac hlupejsim americkym. Vtipne a skvele zahrane postavicky jedneho svedskeho malomesta, ktore su zapletene do zmiznutia mladej Sussie. V niektorych momentoch pripominajuce Trainspotting ci Zbal prachy a vypadni, a tie ja velmi rad :) ()

DavidWebb

Ako filmový fanda sa už dlhšiu dobu zaujímam o škandinávsku tvorbu a keďže sa Fucking Åmål objavoval vo viacerých TOP50 severskej produkcie, tak som po tom siahol. Teda, aj keď to nie je krimi, či práve preto? No, po 20 minútach bez hodnotenia a bez komentára splachujem do hajzlíka a prepínam na Smala Sussie. Kriminálna komédia s typicky severským humorom, ktorý možno nesadne každému ale mne celkom postavil. Keďže technické prevedenie filmu je doslova televízne, v zásade sa dá zamerať už len na samotný príbeh a herecké výkony nepočetnej posádky, z ktorých boli niektorí lepší iní horší a niektorí desiví (že, Majkl). Dej snímku začína takmer samotným záverom aby sa spätným vyrozprávaním hlavného hrdinu od skutočného začiatku poskladal celý príbeh dokopy a ukázal tak divákom, že aj keď sa jedná o nízkorozpočtovú, trocha priblblú komédiu, scenáristi si predsa len spotili mozgy, aby z toho vzišlo niečo čo má logiku. Na nedeľu príjemné osvieženie, ale do štyroch hviezd mi aj tak niečo chýbalo. PS: Michael Nyqvist tam "pasoval" jak striptérka na pohrebnej hostine. ()

jafuska

i když jsem tomuto filmu chtěla dát nějakou šanci, ale bohužel jsem po pár minutách dívání jsem stopla film, není to můj žánr, děj naprosto děsný, a je mě jedno co se stalo s malou susie, tohle se zkrátka moc nepovedlo, Śvédské filmy ne. ()

Pitryx

Roztahané, nudné, nebýt tam spousta drobných perliček a odboček, které asi měly bavit místo filmu samotného, jel bych to rychloposuvem po první půlhodině. Za ta drobnosti si snímek něco málo zaslouží. 201310279316/9631. Aha, až zde koukám, že to měla být komedie. Tak to jo. To jsem ovšem netušil. že se mám smát. ()

m0ty

Na hodinu a půl filmu připadá asi 5 vtipných scén a zbytek je naprostá ztráta času. Scény na sebe vůbec nenavazují, skáče to zprava doleva a ke všemu je tam otřesný soundtrack. Přišlo mi to jako studentský film typu "Nasolíme tam všechno co nás napadne a třeba to bude vtipné". Nebylo. ()