William Miller vyrastá s prísnou matkou, ktorej neustále konflikty s jeho staršou sestrou vyvrcholili až jej odchodom z domu. Bratovi však nechala darček - zbierku platní rockových kapiel. Pätnásťročný chlapec sa do rockovej hudby zamiluje, prispieva do školského časopisu, a sníva o tom, že sa stane uznávaným hudobným kritikom ako jeho vzor Lester Bangs. Jedného dňa sa jeho sen stane skutočnosťou a William vyráža na svoje prvé turné... (STV)

Mikino00

Film o rockové hudbě, kde vše není jak se může zdát a realita je dost nevábná. Výborné hudební podkreslení je kaženo faktem, že je to vlastně úplně bez děje, jen se mění názor toho kluka na kapelu. Čekal jsem jízdu, ale ta nepřišla, místy to dokonce stálo na místě. Chtělo to více okouzlující Zooey. ()

Jaro_slav

Napoprvé jsem byl poměně nadšenej - jednak miluju způsob, jakym Cameron Crowe vypráví ty svý nepravděpodobný příběhy a používá hudbu, jednak Penny Lane v podáni Kate Hudson je dočista okouzlující tvor. Tak z toho byly čtyři rudý. Napodruhý jsem byl uchvácen, což ovlivnily mj. kvalitní sluchátka, do kterejch jsem si ten film pustil, ale předevšim tenhle vizuální vtípek mihnuvší se ve scéně jako odraz na skle auta, kterej byl tím poslednim kouskem skládanky, kerej z toho pro mě udělal dočista filmovej poklad. ()

aLPaC

Chybělo málo, abych dal plné hodnocení. U tohoto díla jsem nejvíce ocenil onu atmosféru 70s, naprosto pohodově podanou. Po celou dobu jsem měl na tváři takový jemný úsměv, který dokázali udržet i skvělé dobové songy, výborné vedení Camerona Croweho (dost podobné pocity jsem měl i u jeho dalšího díla "Koupili jsme ZOO) a výteční herečtí představitelé Billy Crudup, Frances McDormand, Kate Hudson a především ten 15letej klučina, kterej byl super. ()

Frederika

Jeden z mála filmů, který mě u obrazovky udržel 2 hodiny a 40 minut bez přerušení. Nostalgická vzpomínková hrozně příjemná pocta rockovým 70. létům, muzice, fanouškům a době, kdy se bavilo a žilo. Skvělý scénář a dialogy, zajímavá linie Penny Lane, výborný herci. Přeju si zkouknout to celý znovu. Nebo žít v tý době. ()

Oralfabet

Joo tak na to byla radost koukat. Viděl jsem prodlouženou verzi (která má dvě hoďky a tři čtvrtě) a nenudil jsem se ani chvíli. Super postavy (je to o kapele na tour, ale hlavně tu jde o jednoho velice mladého žurnalistu a jednu "band aid" - ne groupie!), super příběh a strašná spousta skvělých herců v různých menších či větších rolích... Jak to, že vůbec neznám Billyho Crudupa? Výborný a hrozně charismatický herec. 9/10 ()

Renfield

Vzpomínání tehdy patnáctiletého kluka na turné s kapelou v sedmdesátkách. Ta pohodová atmosféra a mírná idealizace mi tímto dává naprostý smysl. To však neznamená, že by ve filmu úplně chyběly živější momenty, vše, co k tomu patří, tu je, ale pouze v menší míře, nebo náznacích. Nakonec i William dospěje, vidí věci jinak a nebojí se to dát jasně najevo, ať už jde o jeho článek, přátelství s Russellem, nebo svoji (ne)osudovou Penny. Má to výborné scény z koncertů, samozřejmě soundtrack a dobovou atmosféru celkově. Přesto je pro mě nezapomenutelný telefonický rozhovor Russella a Williamovi mámy, protože tam i ten Russell svým způsobem dospěl. Kdo by si také dovolil oponovat Frances McDormand. 75% ()

kluk z Na

Jakoby pohádka vypadající příběh Williama Millera, kluka, který přeskočil pár tříd na základní škole, protože jeho matce učitelce se zdáli zbytečné. Najednou je Williamovi 15 a vypadá na 18, přitom má po škole a píše pro časopis zabívající se hudbou. Má napsat recenzi na kapelu Stillwater a právě zde začíná jeho šílená cesta. ()

M.E.K.Y

S Cameronem Crowem jsem se setkal díky Vanilkovému nebi a oslovil mě. Pokračování v jeho filmotéce padlo na tento film, ale nevím, zda-li to byl šťastný výběr. Jsem spíše zklamaný. Nelze mu upřít solidní autentičnost, se kterou zachycuje tehdejší kočovný život rockových skupin. Ale od scénáře, který urval Oscara jsem čekal daleko víc. Příběh talentovaného a průbojného novináře je obdivuhodný, ale po slušném začátku se vývoj zasekává a sledujeme jen poflakování se a nic nedělání hlavních protagonistů, na což s prominutým divák sere. Ale sázka na herecky neokoukané tváře se vyplatila. Závěr? Neoslovilo mě to tak, jak bych čekal, ale možná je to kvůli tomu, že mě RnR zase tolik bere, i když třeba Piráti na vlnách mě oslovit dokázali, takže těžko říct kde je chyba. Každopádně na mě příliš rozvláčnělé a hluché. ()

Gore

Skvělé obsazení, zajímavej příběh, a vše by skvěle zapadalo, jen mě to nedokázalo vtáhnout, ale to je u všech filmů Crowea, vždy mezi jeho filmy a mnou jako divákem jakoby bylo nějaký tlustý sklo. ()

Mr.Mick

Ešte, že som zapol telku a popozeral čo vlastne v nej večer ide, inak by som bol o jeden neuveriteľný filmový/hudobný zážitok chudší. ()

Murphy722

Tenhle film jakožto zachycující éru 70. let se mezi mými oblíbenými filmy zařadil do pojmu kult. 70. léta vystihuje tento snímek a léta 60. Piráti na vlnách. Láska, muzika a zklamání. Při slovech "Co je to pro Tebe hudba??" a následné mlčení, jsem se smál jak tele. I když v dnešní době vztah k muzice a její poslání opravdu ví málo-který interpret. A pak to tak vypadá. Všude Black metal a různé hrůzné odnože, které neznají melodickou linku a mají pramálo společného s hudbou. Ale vrátím se zpět k filmu. Pro mě jako hudebního fandu těchto dob starších se snímek velice zavděčil a Hudsonka svým nezapomenutelným šarmem a charakterem to jedině korunovala!!! Lets go Stillwater!!! ()

husokachna

Nechápu, jak tady může někdo psát, že je to milý, rodinný, neškodný a podobně filmeček. Almost Famous nádherně ukazuje, že doba lásky, boje za svobodu, doba, kdy život byl jízda, taky stála pěkně za hovno a mohla být taky pěknej vopruz, jak každá jiná doba. Že i ti, kteří poetikou a drajvem své hudby poháněli generaci kupředu, mohli být banda pozéru, samolibých blbců a nudných patronů. A zároveň to ukazuje s nepřehnanou nostalgií a milým pomrkávajícím smyslem pro humor. Podívat se na dobu, která člověka tvořila, a kterou člověk miluje, tak jako to udělal Cameron Crowe se "svými" sedmdesátými léty, chce inteligenci a koule. A Crowe dokázal, že má oboje. PS: I'm on drugs!!!! I think, we should work on the last words. ()

Pawlisman

První půlka slušná, pak už mě to rozčilovalo a nebavilo. Velký miš maš - hudební, party, vztahový, do toho dospívající chlapec, novinařina. No vůbec mi to nesedělo. V závěru se už začínají jenom řešit vztahy. To vše bez žádné větší pointy. Osobně myslím, že ztracený čas. 6/10 ()

arcticsky

Líbilo se mi to moc. Pohodový, pozitivní film se sympaticky naivním patnáctiletým protagonistou z prostředí rockových "sedmdesátek". Dobrá pointa udělá vždy bod navíc... ()

Tuzinho

"It's all happening!" Na tenhle film jsem narazil díky Oscarovému sestřihu Tiny Dancer a jsem za to neskutečně rád. Nadupaná extended version utekla jednou vlnou a nepustila od Tv. Skvělá hudba, famózní role Kate Hudson a záživné tripmovie s kapelou :) Soundtrack hned bude mít své místo na playlistu. ()

Chevees

Vidět tenhle film je povinnost pro každého milovníka rocové hudby. Skvělý scénář, výborné herecký výkony, krásná Kate Hudson a úžasná hudba - k tomu není co dodat... ()

Horak

Když vidím tenhle film, tak bych se strašně rád ocitl v těch báječnejch časech přelomu 60.-70. let. Sex drogy a rock´n´roll, západní společnost ještě nebyla tak zblblá konzumem, muzika byla upřímnější, řeky byly čistší a tak dal Vynikající atmosféra, výborné herecké výkony, úžasný soundtrack. Když budu hodně upřímný, tak jsem vždycky záviděl hlavnímu hrdinovi, hned bych si to s nim vyměnil a střihnul si turné s mojí oblíbenou kapelou a Kate by tam mohla bejt klidně taky:). ()