Ľudia spod schodov

• Česko Lidé pod schody (viac)

V každém městě či vesnici naleznete dům, o kterém si dospělí šeptají a děti se mu vyhýbají obloukem. Nyní vás režisér Wes Craven (Noční můra v Elm Street) do jednoho takového zavede ve fi lmu Lidé pod schody. Chlapec, který se vlastní vinou ocitá v opevněném domě v moci tajemného páru, zažívá noční můru, ze které není úniku. Brzy odhalí skutečnou povahu obyvatel domu i záhadné bytosti, které se skrývají pod schody. Věřte, že hrůza, která na něj čeká, je nepředstavitelná... (Bontonfilm)

petero

Skvelá zábava. Craven ma milo prekvapil. Čakal som, že niekto niekoho bude opäť bodať nožom a tak ďalej, ale vykľulo sa z toho nadmieru zábavné a napočudovanie aj nápadité dielko. ()

Reiniš

Zpočátku strašidelný a zábavný horor, kterému kdesi v polovině dochází dech. Ke konci už se Craven totálně vykašlal na nějakou atmosféru a udělal ze snímku stupidní béčkovou šílenost, která téměř postrádá smysl. Originální a zábavné je to určitě, přesto měl film nakročeno na víc. ()

Xmilden

Místy hodně zvláštně zvrácená volovina. Tohle že natočil ten samý Wes Craven, který má na svědomí Noční můru a Vřískot? Příběhově by nemuselo jít o zase tak velký průšvih, kdy alespoň větší polovina scén dávala smysl. Stěny jsou prošpikovány od brokovnice a přijede policie a nikde ani památky po předchozím řádění. Tohle opravdu nemusím. S komedií nemá navíc film vůbec nic společného. Ledaže by měl pan režisér opravdu hodně chorý smysl pro humor. 30% ()

Phobia

Tuhle pakárnu jsem ještě nehodnotila? Ale to je chyba, to se musí napravit:-). "Lidi pod schody" jsem poprvé viděla v dětských letech na polské televizi a napětím jsem si ohryzala nehty. Fandila jsem černošskému chlapci i jeho spojencům, fascinoval mě dům prošpikovaný tajnými chodbami a plný bláznivých skrýší, děsili mě záporáci a přála jsem jim ošklivý konec. Před nějakým časem se mi větší část filmu podařilo vidět znovu a mohla jsem se uchechtat. Scénář je naprosto trhlý, nicméně podařilo se vytvořit opravdu solidní horrorovou komedii - což je ode mě sakra pochvala, protože mi tenhle žánrový mix obvykle příliš nesedí. Nesnažte se v příběhu hledat logiku, prostě se vraťte do dětských let, kdy dobrodružství číhalo na každém kroku a zasmějte se střeleným honičkám směšně přehnaných padouchů s uvězněnými dětmi v šíleném domě. 75% ()

darkrobyk

Po opětovném zhlédnutí po delší době jsem hvězdu ubral. Některé scény jsou úžasné, zejména se psem a honičky mezi zdmi. Craven prostě dokáže navodit správnou atmosféru, kdy hudba se postupně mění v hluk a ruchy a postavy lezou tam, kam nemají. Závěrečný souboj se šílenou ,,matkou" připomněl drsné útoky Romerových zombie. Celkově je děj v napětí nevyvážený, nejvíce mi však vadil ten malý spratek. Chtěl bych vidět, jak setkání s mrtvolami v jeho věku člověk přejde mávnutím ruky. Jakoby scénárista chvílemi nevěděl, zda se přiklonit více ke komedii, a nebo k horroru. Přesto se jedná o dobrý ...spíše thriller na deštivý a temný podvečer. ()

LiVentura

"B" horror z kategorie "trýznitelské"... ty koncové bitvy o přežití dvou hlavních malých protagonistů jsou hrozivé a smrti psychopatických únosců spravedlivé.. ()

juta

Ze začátku celkem nuda, ale film je tak zvláštně natočen (myslím v dobrém smyslu), že za chvíli vás to začne bavit, i když je všechno tak nějak přehnané, ale vám to v tu chvíli, kdy se na to díváte, vůbec nevadí. ()

paascha

Účinkování v kultovním Twin Peaks zřejmě nese své plody a oba padouši svůj posun v osobním šílenství vůbec netají. Ale nebýt jich, nuda ()

Kusko.t2

Až moc sebaparodický počin, ktorý sa chce tváriť štýlovo. Je však vidno, že je tento dojem priezračne prvoplánový a tým pádom v mnohých veciach diváka len irituje. The People Under the Stairs je slabota o šialenej rodinke, ktorá si svoju "bezhraničnú lásku" kompenzuje nedobrovoľnou adopciou detičiek, ktoré sú následne vychovávané tvrdou rukou. No čo s nimi keď neposlúchajú, odrezať uši, jazyk a celkovo ich pretvoriť na zombiekov, tak sa na nich musí. Tieto deťúrence neboli v úchylnosti a terore moc aktívne a ani na obrazovke sa moc nepretŕčali, čo je škoda. Wes tento krát splácal všemožné prvky hororu do jedného nelogického, miestami nudného a úsmevného kabaretu. Zdalo sa, že film to u mňa vytiahne ledva na tie 3*, ale ten happy záver dojem znova zrazil. Asi najsympatickejšia postava filmu je Alice, ktorá ma asi ako jediná nenaštvala. ()

Ruut

Hmm asi by to šlo, ale upozorňuji že Craven mi nikdy neseděl. Nemám jej tak v respektu jako jiného chameleónského béčkaře Carpentera. Tohle jako by šlo k nedělnímu odpoledni nebo když žehlíte atd :-) Akce relativně hodně, gore taky, ale je to máčka. ()

misterz

Priemerný Craven. Myšlienka ani humor síce snímku nechýbajú, ale nepáčilo sa mi, ako často jednotlivé scénky vyznievajú infantilným dojmom, niečo v štýle ako Sám doma, len samozrejme v podstatne hororovejšom a krvavejšom vydaní. Najviac som si užil prvú polovicu, potom sa už zmienené nedostatky začali zhoršovať, pričom koniec sa už preklopil do regulérnej rozprávky pre deti. 60/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

kingik odpad!

Wes Craven dříve točil dost "oldschoolově", dokonce jsem byl nemile překvapený, že režisér jeho formátu může natočit takovou blbůstku. Stává se to, že si dobrý režisér vybere hodně slabou chvilku a vyplodí podivný scénář v mizerné režii a technickém zpracování. Najednou ztratil nadhled, a když občas boří hororová klišé, tak tady nebořil nic a hodně jsem se jeho filmu nasmál, jak spatlaně natočené to bylo. Nejlepší byl ten umělý pes, co tam vyskočil na scénu, jak ho tam zespodu ovládal vodič. K dokonalému finálnímu vř(p)ískotu nepřispěl ani neuspokojivý závěr filmu. Devadesátá léta moc hororům nepřála, ani tenhle to nespasil. Byl sice originální, ale naprosto amatérsky natočený a tak nějak celkově nepovedený. Podíval jsem se, jestli to opravdu není nějaká chyba, ale v titulcích stálo velké režisérovo jméno. Moc se tedy nevyznamenal. 0% ()

Anderton

Ľudia pod schodami síce nepatria medzi najlepšie dielka Wesa Cravena, čo však neznamená, že by nemali čím zaujať a pobaviť. Samozrejme ide tu o nejaký ten sociálny komentár, môžete si dosadiť za oných ľudí pod schodmi trebárs etnické menšiny, ale možno aj samých seba, ako otrokov systému, ktorých vedú tí niekde nad vami, nad suterénom. Tiež sa občas cítite ako živé mŕtvoly? Plus rodinné násilie, únosy, atp. Čo sa týka zábavnosti, tak ide skôr o slušný priemer, žiadna scéna mi nijak zvlášť neutkvela v pamäti, ale má to celé slušné tempo, švih a tú správnu béčkovú atmosféru. ()

Němi

Misty krasne sponovana atmosfera a necekana perverze (tatik v SM obleku) dojizdi bohuzel na - neustale opakovani sceny "nekam v dome utikaji", coz se po vic jak hodinu bez nudy prezit proste neda & priserne dialogy. Jak si mam uzit film, kdyz mam porad oci v sloup? __ Ale ten kozeny oblek chci! ()

WANDRWALL

Fool má těžký život. Že je mu 13, to má každý na háku. Fool má navíc nemocnou matku, a spoustu dalších životních nepříjemností. a přece se i v tak mladém věku chytne. Příležitost z něho udělá majetného jedince. Ale není všechno zlato co se třpytí...***(15.10.2010) ()

Joker Punx

Další horor mého dětství, co táta tenkrát nahrál na VHSku z Novy. První český dabing byl nejlepší. Brandon Quintin Adams v roli Blázna dobrej a Ving Rhames v roli jeho parťáka Leroy taky, jen škoda že tam hraje tak málo. No a povedenej bratříček a jeho sestřička co si hrajou na rodiče, co unáší děti a nechávaj je trýznit uvnitř svého domu pod schodama ve sklepení. Jako bonus, bratříček je k tomu ještě kanibal :D Everett McGill a Wendy Robie zahráli ty psychouše fakt dobře i když je to někdy fakt komický :D Když jsem byl malej, pouštěl jsem si to hodně často, fakt mě to bavilo. Další skvělej horůrek od Wese Cravena. Dobrá atmosféra ve filmu, krvák to taky trochu je. Když to vyšlo na DVD, koupil jsem si to taky do sbírky, jen škoda že původní dabing z VHS už to nemělo. Tenhle filmek jsem si hodně oblíbil jako malej. ()

Navždy mladý

Navždy mladý

29.09.2006

Hororový veterán Wes Craven očividně ještě nehodlá odejít do zaslouženého důchodu. Nejen že se opět postaví za kameru, ale bude i autorem scénáře, což by si už zasloužilo nějaký ten přípitek. Od dob… (viac)