Nočná mora v Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

RobLord

Nikdy nezapomenu na ten den krátce po tzv. "revoluci", kdy jsme u kamaráda sjeli tento film. A Nightmare on Elm Street nastartovala můj hlubší zájem o filmový horor (do té doby jsem horory především četl). Následně se přidaly Pátky 13., Hellraiseři, Exorcist, Amityvilly a podobné klasiky, které dnes nikdo točit neumí. Z Cravenova Magnum Opus jsem měl jako teenager oči na vrch hlavy - bylo to působivé, strašidelné, originální a nesmírně zábavné. Freddy Krueger se stal moderní hororovou ikonou spolu s Jasonem, Leatherfacem a Pinheadem. ()

Luisis

Ve 12-ti, při prvním shlédnutí, jsem zažíval návaly neovladatelné paniky a strachu z Freddyho.Film mě tak moc děsil, že jsem ho s druhým dílem začal bezmezně milovat. Dnes již úsměvná a poctivá maskeřina!Za ten kult, za Freddyho - 90% ()

TheSompeque

Noční můra je již dnes klasikou a až mě udivilo, jak je tento film na svůj věk stále svým způsobem děsivý. A především zábavný. Bavil jsem se. Grill má sen, že jí chce cápek s fešnou fedorou zabít. Proto si pozve k sobě kamarádku a Deppa, provede koitus a až potom natáhne bačkory. Mařka s Deppem chtějí fedoráka porazit. A povede se jim to? Těžko říct, co bylo děsivější; Freddy nebo dabér Deppa. (Suchánek) ()

geek.ondra

Kultovní horor který vytvořil nejikoničtějšího zabijáka všech dob. Perfektně budované napětí geniální hudbou Charlese Bernsteina a nekompromisní režie Wese Cravena. Absolutní vrchol zlaté slasherové éry 9/10 ()

Kingjiri

Jeden z prvních hororů od Cravena a hned trefa do černýho (nebo spíš červenýho). Pravda, dneska už jsem se po projekci nebál usnout jako v dobách mýho dětství, ale zase jsem dokázal vnímat jiný věci. Třeba jsem si všimnul slušnejch efektů, který i dneska nepůsoběj nijak extrémě zastarale, solidních hereckejch výkonů (mladej Johnny Depp byl hustej:D) nebo povedený atmosféry. Nejlepší na snímku je však skvělej nápad - scény ve snech, díky čemuž maj scénáristi volný pole působnosti a můžou vymyslet jakejkoliv způsob strašení, aniž by někdo moh namítat, že je to blbost. Taky jsem ocenil, že je strašících scén celkem dost a jsou rovnoměrně rozložený v celý stopáži. Právem kultovní žánrová záležistost, čtyři jistý hvězdy. ()

kondor77

Freddy byl má první láska (děvčata následovaly až poté...) a všichni se určitě shodneme na tom, že ta první je nezapomenutelná a neopakovatelná. Dodnes vlastním stařičký klobouk po dědečkovi, pruhovaný svetr upletený maminkou za vyznamenání na vysvědčení a dokonce rukavici s tupými břity (nutná podmínka zhotovitele, maminčina přítele). Za to dětské nadšení, které mi film poskytl a nostalgii, s kterou se k němu čas od času vracím, nemohu hodnotit jinak. ()

Sugeno

Kultovní dechberoucí horor, který vás usadí do křesla a nedá vydechnout! Myšlenka monstra (Fredyho Krugera), které vás dokáže zabít ve snu je excelentní. Atmosféra, hudba, postava Freddyho a jeho skřípějící nože a neutuchající napětí tvoří skvělý celek, který si zaslouží jen a jen obdiv! ()

Sosak

První a zároveň nejžůžovější díl celé série. Pravděpodobně se u jedničky budete nejvíc bát, přišla s originálním a se správně šíleným zpracováním. Spousta vychytávek v nočních můrách navozuje atmosféru snu naprosto bezvadně...počátek kultu. ()

Sign

naprosto originalni myslenka a dost uletova jj Freddy vi jak udelat svym obetem nejhorsi posledni chvile jejich zivota a brilantne vrazdi fakt ze si na tom moc ulitava hehe ()

Deftie

Tak toto je jeden z mála filmov, ktoré ma nesmierne prekvapili. A to dokonca v dobrom. Horor, na ktorom nie je cítiť ani v najmenšom, že je o pár rôčkov starší než ja, ktorý navyše má snáď všetko, čo potrebuje (až snáď na nejaké to ostrejšie mrazenie), si určite zaslúži ak nie celých 5 hviezdičiek, ale niečo vyše 4 a pol určite. Okrem toho ma taktiež prekvapilo, ako to Heather herecky zvládla. Konečne som mala pocit, že sa niekto bojí. ()

Mathiue1994

Vynikajicí začátek poté už bohužel velmi upadající hororové série, ve které se přiblížení k dobrému hororu zablýskne jen velmi zřítka. Nedá se v podstatě nic vyčíst. V 1 díle této série nápad "zabíjení ve snu" stále originální a dobře zpracovaný. Robert Englund zahrál ve všech 6 dílech svou roli Freddyho velmi dobře a člověk měl po prvním shlédnutí tohoto filmu strach jít spát. Bohužel ostatní díly se už nedali zachránit, velmi jim chyběla troška té novoty. Upřímně se těším na nový díl a jsem zvědav jestli bude tato série ukončena stejně skvěle jako začala. ()

Colour

Od tohto filmu som očakávala oveľa viac. Námet je vcelku zaujímavý, ale svoj strašidelný potenciál nevyužil. Za celý film som sa zľakla len raz a poriadne mi ani zimomriavky nenabehli. Kliniec do hrobu bol niekoľkokrát zvratový koniec. Niekedy je to dobré, ale tu je to na škodu. ()

Alexandre

Jedna z těch nejskvělejších hororových záležitostí 80. let, nejskvělejší záležitost Wese Cravena. Strašně lituju dvou věcí, jednou je, že jsem dříve viděl remake (takže mi originál díky tomu nedopřál dostatek napětí, ale je "nečekaně" neporazitelný) a druhou je, že jsem si tuhle pecku nevychutnal jako jeden z prvních hororů a odložil ji až na dnešní den... Věřím tomu, že by ve mně vyvolala daleko více napětí a strachu jak dnes. Ale i tak jsem se bavil fantasticky, hudba byla výtečná a atmosféra snad ani nejde popsat. Pětihvězdičkový první díl vidím jako náběh na jednu z nejlepších hororových sérií v historii. ()

amim

Horor postavený na geniální myšlence vraha zabíjícího své oběti ve spánku. Přeci jenom ve spánku je všechno možné, ve spánku jsme nejvíc zranitelní a hlavně divák bude mít problémy rozpoznat spánek od reality. Bohužel tato myšlenka nebyla vůbec využita, neb je až příliš okaté, co je realita a co není. Film se zvrhne v nahánění hlavní protagonistky, 5 minutovou pauzu, nahánění Nancy a takhle pořád do kolečka dokola. Veškerý příběh se zvrckl na zjišťování, kdo to ten Freddy vlastně je a samotný konec je tak předvídatelný až to ani není hezký. Když už jsme u Freddyho, tak ten je na druhou stranu parádní. Znetvořený, vtipný, a hlavně užívající si strachu svých obětí. Paráda. Ale to je tak asi jediná paráda v celém filmu. Pardon, tohle mě minulo. 50%. ()

Aleix

Klasickej horor o jehož kvalitách tak trochu pochybuji , protože si ho už moc nepamatuji ,ale pojem Freddy Krueger byl pojem během mého dětství. Takovej nasranej střihorukej Edward v klobouku.... ()

Hezzy

I přesto, že je to klasika a fenomén :), nemohu dát více jak 3 hvězdy. měl to být horor, ale vždy když se na scéně objeví freddyho maska, začínám se smát a to není to pravé ořechové. Naštěstí minimalistická hudba skvěle graduje a Freddyho hlášky stojí za to :). ()

Shaleman

Sílou tohoto filmu není napětí, které je pro dnešního diváka nedostatečné, ale láska k tomuto žánru, která odkapává kapkami krve z každé vražedné scény a mě se na tváři objevuje spokojený výraz z holčiny lezoucí po zdi i stropě a dalších vychytávek. Freddy vznikl v době, kdy takové žánry měli nějaký smysl, ve své době postrašily, ale navždycky se zapíšou do našich snů. Buďme rádi. Už se těším na další díl. ()

Durgas

Naši rodičia boli v 80-tych rokoch pokakaný až za ušami z tohoto? Doba sa zjavne dosť zmenila, pretože na mňa to pôsobilo skôr ako hororová komédia. A je fakt, že som (sme) sa na tom smial dosť často. Inak aj herecké výkony boli miestami také... povedzme, že prehrávané, alá "strašne strašne sa bojím a dávam to najavo ako len viem". Čo už, sme asi príliš cynická a filmovým násilím odchovaná generácia. Dávam tri zvjozdy z úcty k legende. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)