Paríž, milujem ťa

• Česko Paříži, miluji Tě (viac)
Romantický / Dráma / Poviedkový
Francúzsko / Lichtenštajnsko / Švajčiarsko / Nemecko, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (viac)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiálny text distribútora)

Autogram

Rôznorodé príbehy, ktoré spája Paríž. A spája perfektne, aj keď sú príbehy nespojiteľné. Väčšinou sú príbehy skvelé, až na dva: ten so starším pánom v kaderníctve bol na mňa príliš abstraktný a chlapec v tlačiarni ma myšlienkovo minul. Vynahradili mi to ale mnohé ďalšie, ako mím pod Eiffelovkou, dvojica v metre, drogová aférka, zaľúbený nevidiaci chlapec, dve kávy, a hlavne môj vrchol filmu matka, dieťa a kovboj. Juliette Binoche tam bola dokonalá. ()

Almásy

unikát a asi najkrajší romantický film na svete. alexander payne ma uplne dorazil na záver, dojala ma juliette binoche, rozosmiali ma coenovci. vynimocne pribehy z vynimocneho mesta. jedna veta na zaver PARIS, JE T´AIME!!!!!!! ()

Philoun1

Některé filmy se mi vážně líbily, některé byli pouze průměrné, ale i tak jako celej pěkné, závěrečná píseň vás dostane. ()

Berenise

Silne váham medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Možno som od filmu čakala niečo iné, možno som ho nevidela v správnej nálade. Pravda, ťažko asi aj očakávať, že z 18 "pokusov" bude pre každého 18 správnych.... Suma sumárum, niektoré príbehy si ani poriadne nepamätám, niektoré na to, aby sa plne rozvinuli potrebovali možno viac, ako tých pár minút, niektoré som nepochopila, ale aj napriek tomu sa mi páčili (azijská kaderníčka), na niektorých sa mi páčila myšlienka, ale nesadlo mi spracovanie a herecké obsadenie (jediný "homosexuálny" príbeh, ak to tak možno nazvať), Coenovci mi nesadli vôbec, ale to je u mňa skôr tradičné. Za úžasné považujem poviedky Tykwera, Payna, Nataliho, Depardieua a Auburtina. Raz si to pustím znova a možno to vo mne vyvolá iný pocit. Asi potrebujem pomalšie tempo na to, aby som sa do príbehu vžila, neviem.... ()

Pecival

Možná je to formátem filmu nebo nemám ten zprávný vztah k Paříži (respektive nikdy jsem tam nebyl), ale solidně jsem se nudil. Naštěstí to vytrhává pár dobrých povídek (nejvíce se mi líbila (jak nečekaně) povídka bratří Cohenovic), ale i pár dalších mě zaujalo (například poslední povídka ve své melancholii správně daná na závěr). Své momenty to má, celkově však nic moc. ()

European

Na povídkových filmech mě nejvíc baví to, že se můj názor na ně rychle mění. Tento film mě dlouho nezaujal. Do části s Natalie Portman to pro mě byl obyčejní tříhvězdičkový film, ale potom se to vše změnilo a i to co bylo předtím se mi začalo líbit mnohem víc. Tento film sice nemiluji, ale rád se na něj podívam znovu. ()

venca163

Osmnáct (čísly 18) krátkých příběhů z Pařížských luhů a hájů, které sice mnohdy nenaplnily moje očekávání, ale ve výsledku mě film celkem příjemně překvapil. Všechny příběhy se více či méně zaobírají láskou. Co bylo vyloženě špatné - "cosi o asijském kadeřnickém? salónu", absolutně jsem to nepochopil a spláchnul bych to do hajzlu. Také jsem moc nedocenil jinak vyzvihované povídky o chůvě z předměstí (příběh ok, povídka jako celek rozhodně ne), "poctu Oscaru Wildovi", která mě nudila podobně, jako její představitel svou přítelkyni a příběh o feťačce, který mi připadal imbecilní. Zapamatuju si asi povídky o mimech a z metra se Stevem Buscemi, protože byly nejvtipnější, Elijaha Wooda, který zavzpomínal na sincity, rozvádějící se pár, protože oba si dokázali najít mladé zajíčky a poslední povídku s američankou, která spolu se svou bradou vyprávěla obstojný příběh. Absolutním vrcholem pro mě je pak samozřejmě True. (75%) ()

jefff

Na to jaká režisérská esa se tu vyskytly, je to hodně průměrné a nevyrovnané. Chyběl mi nějaká supervize, která by alespoň nějak povídky zaštítila. Jsou stylově různorodé, což by ještě nevadilo, ale většina o Paříži vůbec nic neříká. Oproti New Yorské variaci mi chyběly silné příběhy a ikonické scény. Nelíbilo se mi to. ()

Niella

Niektore pribehy su genialne, ine menej no a niektore sa mi vyslovene nepacili... Ako to uz byva, pri takomto mnozstve si kazdy najde to svoje. Bohuzial, az take velke mnozstvo pribehov sa ukazalo ako nestastny krok, poviedky su prikratke a vacsinou nezanechavaju v cloveku ziadnu stopu. Trochu mi vadilo az primoc anglistiny vo filme... Pretoze to francuzstina dotvara tu zvlastnu (i filmovu) atmosferu Pariza. Najviac sa mi pacili pribehy od A. Payna(14e arrondissement), taky smutno-mily pribeh so skutocnymi emociami, od T. Tykwera (Faubourg Saint-Denis) s genialnym flesbackom, ale vyhrava O. Schmitz s Place des fetes, neuskutocne krasny minipribeh.Merci. ()

vincent

Konecne poviedkovy film bez slabeho miesta. Kazda poviedka stoji za nie len jedno pozretie. Po Amelii to je pre mna jeden z mala filmov, ktore ma naladili poztivne hrejivym pocitom, ze to na tom svete nie je az take zle a ze laska je stale tym najdolezitejsim, pre kazdeho normalne zmyslajuceho jedinca. Ci uz ju hladate, tratite alebo prezivate, je to vzdy to vzdy to, s cim sa na svete zije lahsie. Pre mna je to urcite jeden z filmov, ktore si budem stale s radostou pustat, zas a znova. A ked sa tu bavime o najoblubenejsich castiach tak pre mna to bola cast o umierajucej manzelke v cervenom kabate: "Tym, ze sa choval ako zamilovany muz, sa opat stal zamilovanym muzom." ()

Heraldika

Moc pěkné pokoukání na mé milované město, nicméně občas mi škublo v oku a tak to za pět tentokrát nebude. Vyhodit šílenost s kadeřníkem, plus nestřídat nálady tak zběsile - jeden si chce chvilku ponechat dojetí a nelekat se hned při pohledu na upírku - a mohlo to být dokonalé. ()

skinnee

Prave pre svoju roznorodost je to u mna na dobrych 85% asi take percento poviedok sa mi pacilo. Niektore boli fakt o nicom alebo reziser nevyuzil tych par minut na zaujatie dejom a zakoncenie pointou. Ale nastastie je tu prevaha tych, ktore to dokazali. Jednoznacne u mna vytazi pribeh slepeho chlapca a mladej herecky Faubourg Saint-Denis. Svoje krasno ukazali aj pribehy mladej osetrovatelky a dobodaneho "znameho"; manzela, ktory je rozhodnuty opustit svoju manzelku, ale jedna udalost obrati vsetko naopak; americkej turistky, ktora ukazala tu pravu krasu Pariza; dvoch vysluzilych hercov, ktori chcu okorenit svoj sexualny zivot ci stretnutie pariku mimov. Dobre spestrenie zanru priniesol vampire story s Woodom. A najlespim hercom (nepomozem si ale je moj oblubenec) je buscemi v roli trosku nechpajuceho a spomaleneho americkeho turistu. Dobre 4*. ()

ArdathBay

Konečně jsem se po 2 letech dočkal. Povídkové filmy, stejně jako antologie mám velmi rád a když jsou z Francie a natočili je výteční režiséři, cítím tlak v podbřišku (v přeneseném slova smyslu). 18 příběhů rozmanitého obsahu a té nejvyšší kvality je nám tu chutně servírováno. Doporučuji zapíjet francouzským vínem. Vyzvednu Chometa, ten mě dostal nejvíc ( kvůli němu jsem si spálil jídlo, ale vůbec mi to nevadí). Jeho dospělý mim je geniální a příběh nádherný . No prostě frantíci. Nefrancouzi se také nenechali zahanbit. Škoda jen, že si jeden příspěvek nenatočil český režisér. Dám si ještě jednou nášup. PS: Další důkaz toho, že láska a romantika nemůsí být jen prvoplánovité, jak v drtivé většině předvádějí amíci. Vyjmečně nechám rozhodnout cor. ()

kisha

(ne)pochopitelně příjemně a pohodářsky se na to kouká, uteče to jako nic, však asi za minutu jsem polovinu z těch příběhů zapomněla ()

Sdoom

Jako celek je to nuda, chvílemi dosahující až utrpení. Pak člověk ani není schopen vnímat a užít si ty výjimky mezi trapnými a absolutně nudnými povídkami. Mezi takové povedené kousky bych zařadil Tuileries od Coenů, Tour Eiffel od Chometa, u kterého jsem měl napoprvé záchvat smíchu jaká je to kravina (asi dáno znechucením z předchozích povídek), ale napodruhé už jsem musel svůj názor poopravit, dále se povedla povídka Place des fetes, pak samozřejmě Tykwerova romance, kterou do nebeských výšin pozvedá už jen samotná přítomnost Natalie Portman a pak předposlední Depardieuho vtipný konverzační kousek. Ale 5 povedených kraťasů z 18 mi nedovoluje jít s hodnocením výše. Být to o půl hodinky kratší a bez nejslabších povídek (např.1, 3, 5, 6, 13, 18), tak by to bylo rozhodně ku prospěchu věci. ()

Cejny

Zajímavý projekt, ale nemůžu se zbavit dojmu, že těch pověstných chyb na kráse bylo hodně. Spousta povídek měla hluboký nápad, byla dobře natočena a perfektně do tohoto konceptu zapadala. Ale našly se i takové pov9dky, které byly naprosto mimo mísu a mnou zůstaly nepochopeny. Nakonec u mě ale převládl kladný dojem, proto dávám 4 hvězdy a celkových 70 %. ()

danca044

Film mě nějak neuchvátil. Na můj vkus bylo ve filmu příběhů až moc a některé nedostaly příležitost se dále rozvíjet. Šestnáct různých příběhů o lásce, přátelství, souznění atd. ve mně nezanechaly hlubší dojem. ()

chef

Geniálne ! Odkaz na to, že kratučké jednoduché príbehy vedia vyvolat omnoho väčší dojem ako bombastické kinové hity. Stačí si zamilovať iba jednu časť a budete milovať celé dielo. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (viac)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)