Boon je poberta, který se vyzná ve lhaní, krádežích, podvodech a podobných uměních. Nyní má pouhé čtyři dny na to, aby své znalosti předal mladému Luciusovi (oficiálny text distribútora)

cheyene

Není to čistá komedie, dramatický prvek je tu znatelný a rozhodně dobře koření parádní podívanou natočenou na základě díla W. Faulknera. Steve McQueen zde opět herecky kraluje, děj se odehrává v dobrém prostředí, ostatní postavy jsou zajímavé a sympatické, hudba dobře dokresluje scény a ideální stopáž nenechá diváka se nudit. K dokonalosti chybí málo. ()

Pohrobek

Bejt v jedenácti pořezanej při rvačce v bordelu se nepoštěstí každému. A na tom, že poznat život z různých stránek se může člověku dost hodit, něco jistě je. Zvláště pokud se jedná jen o čtyřdenní výlet, který na jednu stranu představuje pouze malou exkurzi realitou okolního světa, zároveň ale zřejmě definitivně ukončí období sladkého a nevědomého dětství. ()

dobytek

Skoro jsem zapomněl tuhle kravinu ohodnotit. Pustil jsem si to kvůli McQueenovi, ale vylezla z toho podivná groteska, která mi přišla spíš určená pro děti. Akorát se to teda z velký části odehrává v bordelu a je to o kurvách, takže asi ani pro děti to tak úplně nebude. Nevim, pro jaký diváky je tento film určen. Pro mě teda rozhodně ne. ()

NinadeL

O adaptacích Faulknera jsem vždycky jen četla. Ty první měly problémy s cenzory a velké hvězdy, ty pozdější se staly autentickým pojednáním o povaze amerického jihu. A Pobertové? Širokoúhlý barevný dobrodružný film o dospívání v podmínkách doby, ve které mít auto bylo něco. V hlavní roli Steve McQueen na jistotu. ()

Disk

Krásně nostalgický výlet do dětství a dospívání mladého Williama Faulknera, který takto své vzpomínky promítl do svého stejnojmenného posledního románu. Citlivá režie Marka Rydella a nádherná hudba Johna Williamse tohle kouzlo ještě umocňují. Pobertové samozřejmě skutečnou realitu idealizují, ale tenhle film nechce být historickým výletem, chce být právě oněmi idealizovanými vzpomínkami na dětství a dospívání. Vše sledujeme dětskýma očima a teprve objevujeme určité životní rozpory. A právě v tomto tkví mistrovství Pobertů. ()

Javert

Pamatujete staré hrané disneyovky? Nějak podobně na tom s atmosférou je i tenhle film - okouzlující, příjemně ubíhající, navíc s perfektním McQueenem. Snímek pro dobrou náladu. ()

Willy Kufalt

I v rámci specifické kategorie dobrodružno-poetických klukovských příběhů na plátně bych viděl tento film jako zcela průměrný. A může být natočený podle oceňované předlohy autora s Nobelovou cenou, může si tam hrát velká hollywoodská hvězda, laťce spřízněné evropské tvorby této doby, např. maďarským Chlapcům z Pavelské ulice (1969) nebo Kachyňovu Už zase skáču přes kaluže (1970), se tvůrci v čele s Markem Rydellem tady dle mého názoru ani vzdáleně nedokázali přiblížit. Žluté veteránské auto bylo sice krásně nablýskané a ani zde nechyběly pěkné dobové kostýmy, ale dobová výprava se mi zdála jinak nevýrazná a z té atmosféry amerického venkova šlo určitě taky vytěžit mnohem víc, než několik country popěvků či pískání během polonudné road movie. Mitche Vogela bych zrovna neoznačil za přeborníka mezi dětskými herci, ale pořád mi ten klučina připadal atraktivnější, než představitel ústřední dospělácké postavy. Je mi líto, ale Steve McQueen coby svéráz zblázněn od hlavy až po paty do čtyřkolových mašin neměl tady pro mě vůbec žádné charisma, nedokázal ve mě vzbudit žádné sympatie, jeho výkon v tak zajímavé postavě mi připadal nezáživný, nebavil mě... je to sice teprve druhý film s McQueenem, který jsem viděl (po Sedmi statečných, kteří ve mě vzbudili podobně chladný dojem) a pár zásadních filmů (zejména akčních) s tímto hercem ještě určitě v plánu mám, ale zatím mi zůstává jeho obrovská popularita záhadou. V tomto filmu mě z částečné letargie dokonale probudil až napínavý dostihový závod. Pak na mě ještě zapůsobil závěr s dědou, který měl v sobě i přes svůj moralistický ráz kus nadčasovosti. [55%] ()

dopitak

Takový ten typ filmu - přijde jedenáctiletej špunt do bordelu a začne hrát teskná romantická hudba.... McQueen s hlasem Cupáka je skvělej, ale Faulknero vzpomínání na dětství optikou filmu Marka Rydella je poněkud chaotické. Líbil se mi ten úplný začátek, kde mluví Kaiser jako vypravěč malý Lucius, i jejich road trip a koneckonců i ta kapitola s hambincem (protože těžko udělají film bez ženskejch). Ale to celé s dostihem a blázinec kolem toho, jakoby úplně nepasovalo... ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 9.6.1987, réžia českého znenia (ČST Praha 1984) = ZDENĚK HRUŠKA - Na NOVE predabované a tým pádom pre mňa nepozerateľné. (30.5.2009) ()

Dale

Vydarená Faulknerova adaptácia, ktorá sa len minimálne líši od knižnej predlohy. Vynechané sú vedľajšie postavičky - železničiar Sam a černošský chlapec Lycurgus, či epizóda so zlatým zubom a jemne pozmenené dostihy, inak film presne kopíruje knihu, vrátane doslovných dialógov. Načo aj meniť niečo, čo je dobré a funguje? O kvalitách knihy hovorí Pulitzerova cena a film nie je o nič horší, aj vďaka výbornému hereckému obsadeniu. ()

YURAyura odpad!

0/10 Po 45 minutach otresne nudy jsem to musel vypnout. Asi nejsem dostatecne americky oldskulovy... Pravda nebyt Stevea, tak to vypnu driv - stale se cekal, ze se to rozjede - ne to jejich auto - a kde nic tu nic. ()

Martin741

Stevo MekKralovna sa zacina orientovat vo svete kradezi, zlodejiny, podla mna aj hazardu a klamstiev. Mozno mali aj loz ako pracovnu metodu, velmi bych sa necudoval : 60 % ()

danecek24

27. Zlatý Glóbus za rok 1969 - nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Steve McQueen, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Mitch Vogel ()

andrii

Probírat se (atmo)sférami mládí. Albem let, co jich jen pobereš. Ve sluníčkovém kočáru čaruje. Za volant, za volán umí brát. Fanfarón - tulák po snech. Rozpustilý elegán. Kluk - Pán v jednom kole. Za uchem mu voněla "Kamélie." ()

JohnSmith

Upřímně nebýt komediálního talentu Stevea McQueena a několika vtipných momentů, nebylo by to ani za ty dvě hvězdy. Ten film je vlastně o ničem, ale je fakt, že z pohledu malého chlapce na počátku 20. století to byly obrovské zážitky. ()

Autogram

Tento dobrodružný chlapčenský príbeh ma vôbec nezaujal. Prvá polovica je dokonca veľmi nudná, neskôr by si viac pozornosti zaslúžil chlapec. Ku koncu som ale zase mal pocit, že aj tri hviezdy sú priveľa. ()

BMAJTZ

Moc mě to nebavilo, i když připouštím, že Steve McQueen je cool až na strop. Jinak komediální vlna tu dramatickou jednoznačně převálcovala. ()