Malá transportní firma specializující se na převoz peněz se dostává do krize. Tři přepadení jejich vozů přinesly řadu mrtvých, ale žádného zatčeného. Do firmy nastupuje nový muž, který pro svou brutalitu musel odejít od policie. Bude poslední spásou pro transporty peněz? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Danoboss

Francúzske filmy nemám rád a v tomto dokonca nebolo ani žiadne znám meno.. ale po počiatočnej nedôvere si ma film získal svojou atmosférou malej chudobnej firmy a medziľudskými vzťahmi medzi zamestnancami. ()

klukluka

Co všechno jsou ti Francouzi schopní zmotat dohromady, to mi hlava nebere..? Odnáším si z toho dojem, že je to skrz na skrz nemocnej národ. Tohle fakt není normální… Dávám dvě pecky, dokoukal jsem to, ale momentálně jsem z toho v šoku. ()

petikacka

Pro mě tedy příjemné překvapení ze starého frantického krimidramatu, který jsem vůbec neznala. Bylo to tak zvláštně staromilskonovátorsky natočené, že mě to fuckticky bavilo a ten nečekaný konec to byl kurva nářez! Za mě 89% ()

pend

Hlavní hrdina trpí mlnulostí a také určitou chorobou, kvůli které by ho vůbec neměli přijímat do bezpečnostních složek...kde navíc skoro všichni berou. Námět zajímavě zpracován, ale střih finální přestřelky je naprosto chaotický, hlavní záporák se chová nepochopitelně. ()

bakeero

Když si to člověk prokliká, tak to vypadá jako fajn francouzská kriminálka o přepadávání obrněných aut. Pak to člověk shlídne celý a v hlavě mu zůstane jenom guláš a nic. :-( ()

Likan7

Guy Ritchie je frajer největšího kalibru, když z téhhle nudné francouzské kriminálky udělal parádního Rozhněvaného muže. Tohle je ve všech směrech podprůměrný nudný film, který nestrhne akcí, atmosférou, herci ani příběhem. Ztráta času. ()

intro

Tak odpad tomuhle filmu může dát tak jedinec, radši to nerozeberu. Stará dobrá kvalitní práce od kluků z Francie. 65% ()

blondboss

Snažím sa momentálne uvažovať, či som videl predtým väčšiu sračku v rámci tohto žánru, ale vyzerá, že ozaj nie. Námetom to bolo zaujímavé, ale to režijné prevedenie a ten celkový feeling z filmu je jednoducho katastrofálny. Nehovoriac o nejakej emócii, ktorá by z tohto mala preniknúť. Tú druhú hviezdu dávam ozaj z milosti práve za ten námet, inak to bolo takmer nepozerateľné aj po hereckej stránke. 30 % ()

MUNRO

Velmi zajímavý námět o naplánované pomstě.Moc nerozumím popisku od oficiálního distributora,protože pokud jsem správně pochopil pointu,tak Alex(Albert Dupontel)se nechal naverbovat k transportní firmě ne kvůli brutalitě u policie,ale spíše z důvodu vyhledání pachatelů,kteří při ozbrojeném přepadení zastřelili jakožto náhodné svědky Alexova syna,jeho samotného postřelili a způsobili mu vážné zdravotní následky.Alex se postupně infiltruje do prostředí transportní firmy,kde postupně získává důvěru,předvším u kolegy Jacquese(skvělý Jean Dujardin),který jak se postupně ukazuje velí oné partičce ozbrojenců.Příběh je bohužel podáván poměrně zmateně a hlavní postava se chová poněkud zvláštně,což sráží film výrazně do předklonu,na kolena ho potom dostává nelogický,až stupidní závěr,ve kterém se dějí tak prapodivné věci,až není úplně jasné oč vlastně jde.Krvavá přestřelka začíná vcelku drasticky,to když Jacques lstí naveze bandu ozbrojenců přímo do transportní stanice,ve které lupiči vystřílí prakticky všechny zaměstnance,ke kterým si divák v průběhu filmu utvoří jakýsi různorodý názorový vztah.Jenže po syrovém vtrhnutí lupičů na stanici se děj zvrtne v nehoráznou a nekoukatelnou frašku,což kazí celkový dojem z jinak celkem zajímavého filmu.Škoda. ()

Petkon

Koukatelná záležitost, v první půlce se děj odvíjí trochu volnějším tempem, kdy seznamuje diváka s prostředím a lidmi kolem transportní ozbrojené agentury. Divák čeká, co se vlastně bude dít...V druhé "akčnější" polovině již jde do tuhého a děj nabírá rychlé obrátky. Zjišťujeme rovněž důvody nástupu Alexe do prostředí, kde vládnou podivné vztahy a jedinci, z nichž jeden je napojen na únosce peněz. Děj vrcholí krvavou řežbou ... Celou stavbu příběhu však trochu kazí nelogické závěrečné naivní chování hlavního pachatele, kterým si napomohl k očekávanému konci... ()

charles3

Neobvyklá kriminálka bez policie a hereckých hvězd, s neobvyklým hrdinou a dobře pojatými postavami. Čtyři z hlavních představitelů jsem už zaregistroval v jiných filmech, co u nás šly i v kinech (Zvrácený, Artist, Slavíci v kleci, Amélie z Montmartru). Už pár měsíců se těším na Ritchieho Rozhněvaného muže a teprve teď, po víceméně náhodném shlédnutí Krvavých prachů na Netflixu, jsem zjistil, že jde o Ritchieho přiznanou předlohu. Dávám čtyři hvězdy a o to víc se teď těším na ten britský remake. ()

vinducha

Na co pan Ritchie potřeboval 2 hodiny , stačilo panu Boukhriefovi hodina a půl , viděno až po remaku , hodnotím stejně , parádní jízda. ()

McGuffin

Krvavý prachy, Le Convoyeur, jsou se střílením ukradené z obrněné dodávky převážející peníze. Převážet v Paříži u stejné firmy peníze začne i hlavní hrdina a vyptává se, jak a kde k přepadení dochází. Inu, za poslední rok třikrát a zemřelo u toho devět zaměstnanců a dva civilní svědci, dozví se. I jeho auto přepadnou, ale poté co sám jednoho lupiče zastřelí zbylí utečou. Když ho přepadnou podruhé, je to větší mela, na kterou životem doplatí všichni lupiči a nakonec i on, přeživší civilní oběť jednoho ze zmíněných tří přepadení. Ale pomstil se, přesně jak mu to scénář Érica Besnarda a Nicolase Boukhriefa plánoval. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (viac)