Linkin Park: Live in Texas

13. Numb
14. Crawling
15. In The End
16. A Place For My Head
17. One Step Closer (Krouťák)

Madsbender

Dodnes najveľkolepejší koncert populárnej americkej rockovej kapely Linkin Park, ktorá posunula hranice toho, čo je v nazývané alternatívnou formou, ďaleko za horizont. A to sa mi na nich páči najviac. Je pravda, že takmer všetky skladby, minimálne v rámci daného albumu, idú podľa presnej hudobnej schémy, lenže to nevadí. Nevadí to práve vďaka ich experimentom, ktoré do ich skladieb vnášajú tvrdý metal, prvky house music a elektronickej hudby, hip-hop a rap a mnohé ďalšie. Okrem všetkých foriem rocku a metalu nájdete v ich repertoáre aj inštrumentálne skladby či to, čo zvykneme prezývať "slaďáky". Na koncerte v Texase však šli tradičnou cestou a výber pozostával čisto z najlepších skladieb "tvrďáckych" albumov Meteora a Hybrid Theory (Meteoru mám osobne najradšej). Skvelý koncert, neskutočný energetický náboj a zapálenie od začiatku do konca. Ešte aj Chaz vyzeral tento raz ako človek, a nie akoby práve vyšiel z pekla. ()

zputnik

Tak tento záznam koncertu má tu správnou šťávu. Rozkopávačky jak prase, skladby plné energie atd. Sice mám stále pocit, že LINKIN PARK hrají dokolečka jednu a tutéž skladbu, ale naštěstí se mi právě tato dost líbí. Dále: Už od jejich prvního alba se nedokážu v určitých pasážích zbavit pocitu, že jsou to nabušení Backstreet Boys, ale čert to vem. Především je to pro mně skvělé zkřížení rapu, našlápnutých kytar, scratchingu a dalších electro-postupů, přímočarosti, to vše bez imho nechutných sólíček - prostě tak, jak to mají mazlíčci rádi. Shrnuto a podtrženo: Celému záznamu k dokonalosti něco chybí, ale přesto je to nadprůměrná, energií nabušená zábava, která rozeskáče i chromého. ()

ScreamJay

Chtělo to dostat na ČSFD nějakou modernu. Kapela Linkin Park jenž vznikla v malinkým studiu v bytě Mika Shinody přivedla takzvanou elektronickou podobu metalu podtrženou rapem a jasně srozumitelnou především pro hodně mladé lidi. Styl který se často nazývá nu-metal (má vyjadřovat energii a nové nápady) tak začal znít ze všech rádií a televizních hudebních pořadů. V roce 2000 pak vyšlo album Hybrid Theory, které znamenalo průlom na metalové scéně. Kapela se okamžitě dostala do top žebříčků hitparád a u teenagerů se zařadila mezi nejoblíbenější. V roce 2002 pak vyšlo album remixů Reanimation a navnadilo tak fanoušky na další řadovou desku jenž byla vydána o rok později pod názvem Meteora. Logicky musel přijít takzvaný živák, jenž si kapela přichystala na tentýž rok. Dostal název Live In Texas a krom audio podoby se dostal také na DVD. Kapela už se koncertovat naučila a předvedla docela napumpované a akční vystoupení, umně nasnímané a sestříhané. Jenže k naprosté dokonalosti (v mezích kam lze kapelu zařadit) ještě krůček chybí. Málo písniček, poměrně krátká doba. Chester a Mike umí líp, dokazují to jejich klipy. Proto škoda, že si nedali trocha víc prostoru tohle do puntíku dokázat. ()

3DD!3

Výborný koncert jedné z nejlepších hudebních skupin současnosti. Na DVD je zajímavé, že výsledný obsah byl nastříhán ze dvou kocertů a ne z jednoho jak bývá zvykem. Kapela vybrala nelepší songy z vystoupení v Hustonu a v Irvingu, kde vystupovali v rámci projektu Summer Sanitarium Tour 2003 ještě spolu s například Metallicou a Limp Bizkit. Celá show má ten správný drajv a LINKIN PARK ze sebe sypou jeden hit za druhým. Obzvláště druhá polovina začínající songem Figure.09 je hodně vydařená. Nemůžu jinak než dát plný počet. Pořadí skladeb je následující: Don’t Stay, Somewhere I Belong, Lying From You, Papercut, Points Of Authority, Runaway, Faint, From The Inside, Figure.09, With You, By Myself, P5hng Me A*wy, Numb, Crawling, In The End, A Place For My Head, One Step Closer. www.numb.mysteria.cz ()

Niktorius

Vynikající, našlapané a umně sestříhané koncertní video kapely, která balancuje mezi nu-metalem a boy-band style :-) Bohužel, odp ěti hvzdiček mě odrazuje fakt, že koncertsy se konaly ve dne a tudíž příliš nevynikla ta světelná šou. ()

Spooner

Linkin Park je jedna z mejch nejoblíbenějších kapel, a proto bych sám sebe podváděl, kdybych nedal plnej počet :-) Na tomto koncertu totiž předvádějí vynikající nářez,kterým se odvděčí každému fanouškovi za přízeň ()

Mikah

Koncertů LP jsem už viděla bezpočet, avšak Live in Texas pro mě vždy bude vybočovat. Vzpomínám, kdy jsem toto DVD viděla poprvé – bylo to v mých jedenácti letech s nejlepší kamarádkou, obě obrovské fanynky Linkin Park a první DVD LP v našich rukou. Byl to nepopsatelný zážitek, který jsem toužila prožívat znovu a znovu... ♥ ()

Lucasion

Linkin Park, Linkini, Lpčka a dalších x přezdívek pro tuhle boží kapelku, která vznikla v roce 1996 a doteď se poslouchá více než dost. Live in Texas má skutečně pestrý a velmi povedený seznam skladeb a fanoušek by těžko mohl nějaké skladby vyčítat. Koncert vybíral z dvou studiových alb Hybrid Theory a Meteora. A vybral skutečně pestré kousky. To bylo k té lepší stránce. K té horší pouze to, že prostřihy jsou příliš rychlé a někdy zbytečné. Dále jsou tam ukázky ze zákulisí, které bych předněji uvítal do nějakého videa "Making of" nebo "Behind LP". A taky, že nějaké záběry jsou nejen zbytečné, ale dokonce špatné či příliš rozmazané. Koncert vcelku působí skvěle, bohužel občas jako skutečně dvd kapely a ne koncert jako takový. Oblíbené skladby : Numb, From The Inside, In The End, Crawling a Place For My Head. ( 91 procent ) ()

Jino

Super koncert s parádním komediálním vstupem Larse Ulricha z Metalliky. Parádní šou a hodně lidí. Nevím co dodat. Jen škoda, že jsem tam nebyl :-)) ()

selviskhed

Vztek a sentiment. Koncert šlape nejlépe poslední dvě písně koncertu, ikdyž je pravda, že Chester Bennington se pohybuje na hraně ztráty vědomí celou dobu hraní. Energie toho záznamu je ale naprosto fascinující už od začátku, nic takového jsem nikdy před tím neviděl. A pokud jde o můj vztah k Linkin Park, ať je to boy band z MTV nebo ne, jejich hudba byla svýho času podle mě progress. V tomhle případě jsou výtky jako "vždyť je to, proboha, tak komerční" dost ubohé, vzhledem k tomu že šlo o opravdu novou fúzi. Mimochodem, to že lidé z MTV udělali z dříve undergroundového žánru nu-metal populární záležitost právě v době, kdy jsem konzumoval nejvíce hudby pravděpodobně dost ovlivnilo moje vnímání hudby. Dodnes patří mezi mé nejoblíbenější žánry výhradně ty, které spojují elektronickou hudbou s jiným něčím dalším (nu-metal, trip-hop, nu-jazz, hip-hop). A nemůžu neříct poslední věc, kterou mám na srdci. Mr. Hahn, jehož práci sleduju nejpozorněji je podle všeho pěkně arogantní šmejd:) "Put them up, put them up, put them up, yeah!" 27.12.08 ()

tom88

Pomerne dobrý koncert, ale pre mňa nič vínimočné. Na moje očakávania dosť slabá šou, pomalá kamera s nevydareným vizuálom. Hudba to nie je zlá, nejaká tá pesnička sa páči aj mne, ale celkovo som čakal oveľa viac, ale na tie 4* to ešte stále je. 75% ()

DragonnCZ

9/10. - Vynikající filmová hudební přehlídka mé milované kapely Linkin Park, která fakt nemá meze. Vyborně vykopnutý skvělou písničkou a koncert nabitý energetickými metalovými písničkami, kdy metalový Linkiny budu nadosmrti milovat. Chester tu předvádí ze sebe to nejlepší a to samý se dá povědět i o zbytku kapely. Naprosto úchvatné filmové záběry výborně podtrhují skvělou hudbu. Publikum doplňuje Linkiny. Za mě asi jeden z nejlepších koncertů co jsem kdy viděl. ()

Gothar

Výborný koncert, ktorý je navyše výborne nastrihaný. LP predvádzájú výkon plný energie, za zmienku stojí A place for my head, tam je to vidieť asi najviac :) ()