Legendárni Addamsovci sú späť, aj s novým prírastkom do rodiny. Gomézovi a Morticii sa narodí nový potomok, fúzatý chlapček menom Pubert. Dve staršie deti ho však nemajú radi, žiarlia na neho a niekoľko krát sa ho dokonca pokúsia zabiť. Addams a Morticia sa preto rozhodnú najať opatrovateľku Debbie. Nevedia, že Debbie je Čierna vdova, sériová vrahyňa, ktorá sa zameriava na starých mládencov, ktorých vo svadobnú noc zavraždí, aby získala ich majetok. Najnovšou obeťou, ktorú si vyhliadla, sa má stať strýko Fester... (RTVS)

wejaxinka

Pre mňa rozhodne jedna veľká kultovka s legendárnymi hláškami ktoré neomrzia ani po rokoch. "zjedz ma, dnes je môj šťastný deň, zjedz ma na ražni či na víne" , desivý úsmev Christiny Ricci, či disneyovky príšernejšie ako najhroznejší horor. Nech žije paródia na absurditu prílišne snaživého úsmevu! ()

Kingjiri

Pokračování si bere to nejlepší z jedničky a ještě přidává něco navíc. Výlet Addamsovic ratolestí mezi většinovou společnost (letní tábor, ačkoliv se z něho dalo dostat ještě víc zábavy) dvojce rozhodně prospěl, stejně jako zamilovanej Fester a větší množství černýho humoru, čtyři silnější hvězdy. ()

NiaWolf

,,Naši rodiče mají také miminko" ,,Souložili." • ,,Jsi oblečená jako kdyby někdo umřel" ,,Umře!" • ,,Jedete sama?" ,,Ano, budou vdovou." • ..Zatknout, svázat, upéct." ()

Fat'Fatal

Ve dvojce se Sonnenfeld rozhodl popustit uzdu svému černému tumoru, což zní fajn, ale výsledkem jsou většinou jen vágní a někdy až skoro trapné situace a repliky, které mě nijak zvlášť nepobavily. I ta celá premisa Festera, který se chce oženit, mi přišla dost nevyužitá. Hodně pozornosti dostávali Wednesday s Pugsleym na táboře, ale v dnešní době už to zní vyčpěle. Ze souboje dvou nic moc dějových linek tak musím zahlasovat pro tu Festerovu, ale je to taková reverzní Sophiina volba - chtěl bych nechat zastřelit obě, ale byl jsem donucen si vybrat tu oblíbenější (dceru, ne linku; pozn. pro filmové kritiky). // EN, CZ SUB ()

Sosak

Pořád ještě slušná a originální zábava ve stylu Addamsonovy rodiny. Akorát to místy dost trpí typickými neduhy druhých dílů... Tady se ale dá natočení pokračování chápat, protože námět nabízí moře bezvadných potenciálních situací a pobyt morbidních dětí v letním táboře je jenom jedna z nich. ()

Werde

Zdálo se mi, že oproti jedničce ve filmu padlo více hlášek, a taky zde bylo možno více vychutnat skvělých hereckých výkonnů Christiny Ricci(malá ďáblice Wednesday). Jinak stejná "černá" prča :)) ()

Rudyamon

Druhý díl směle a neochvějně kráčí ve stopách "jedničky", byť místy přece jen trošku pokulhává. Nicméně už úvodní scéna s pohřbem ukáže, že na tradici se zcela určitě naváže. Opět se rozběhne nekonečná sbírka gagů, které mají místy hodně nečekanou pointu (Budu mít miminko. Právě teď ...), a mnohdy věc není jen černá nebo bílá (Může to být kluk, nebo holka. Je to Adams!). A samozřejmě láska, byť její nečekané projevy jsou ve stylu Adamsů (Líbím se mu? Zajistě, vždyť zvracel!). On to třeba konkrétně Festr nemá a neměl lehké (Snil jsem o tom, že jednou taky někoho budu mít ... Máš přece ruku!). Dvojka zcela určitě navázala a udržela si standard, i když je fakt, že zvlášť ke konci děj jaksi ztrácel dech. Závěrečné vysvětlení, proč vražedkyně zabíjela, bylo sice ujeté, ale ne tak správně adamsovsky, aby to mělo styl. A taky příběhy dětí na táboře mi přišly tak trošku slabší, než hlavní děj, byť nová verze díkůvzdání byla stylová. Christina Ricci v roli Wednesday byla úchvatná a to v obou dílech, naproti tomu Jimmy Workman v roli jejího bratra byl spíš do počtu. Celkově si dvojka, alepoň u mně mírně pohoršila, ale stále to byla fakt dobrá komedie, ke které se nebudu stydět se vrátit a ke shlédnutí si ozdobit pokoj smutečními věnci a sbírkou parte o bizarnostech života a smrti. Dávám 4 hvězdičky - 90% a jako obvykle přidám poučení do života: Pánové, dejte si bacha, když vaše manželka začne balit s tím, že odjíždí na dovolenou, může to pro vás být nebezpečné - "Odjíždíte sama? Ano, budu vdova." ()

LordMysti

Od dvojky jsem příliš nečekal, ale k mému překvapení autoři přidali ještě více na černém humoru, sarkasmu i zábavě. Za mě vyboostované pokračování! ()

balcazar

Prvý dojem z dvojky Addamsovcov bol, že ma možno bavili ešte viac ako jednotka. Vychádzajú totiž z temného sveta do farebnejšieho a stret dvoch svetov ma bavil, rovnako ako striedanie 2 rovín - 1.Addamsovci vs Debbie, ktorá im ukradla Festera a 2. Deti Addamsovcov vs čudno-šialeno-zábavný detský kemp. Vďaka neustálemu striedaniu týchto rovín a stretu dvoch úplne odlišných svetov - temného a farebného, dochádza k bizarným momentom, ktoré bavia. ()

Nightswimmer

Pomastil som brucho na tych temnych burtonovskych kulisach, no celkovy dojem je horsi ako u debutovej casti. Kazdopadne, Wednesday Ricci by sa mala ovela viac usmievat a to nie som pedofil.. ()

Knor

Stává se to opravdu, opravdu jen zřídka, ale stává. Druhý díl se mi prostě líbil ůplně stejně jako první. Nenašel jsem nic co by mi na dvojce vadilo. Minimálně stejná porce drsnýho humoru obzvlášť na letním dětském táboře. U toho jsem umíral smíchy. Prostě tuhle rodinku beznadějně miluju a oba díly jsem pro mě špičkový komedie. ()

Stanix

Mno nevím, ani druhý díl nikterak nevyniká v zábavnosti a působí pouze jako prvoplánová rodinná slátanina. Úpřímně řečeno se dost divím panu Burtonovi, že ještě po tomto materiálu nesáhl. V podstatě by měl výhru zaručenou, neboť vesměs není co překonávat. Navíc gotičtí Addamsovi jsou pro něj jako stvoření. Hmm, asi mu napíšu... ()