Bývalé spolužačky Elise, Brenda a Annie se setkávají po letech na pohřbu další přítelkyně Cynthie, která spáchala sebevraždu. Kamarádky zjistí, že je pojí společný osud: jejich manželé je ve středním věku opustili a našli si nové partnerky. Všechny tři přítelkyně dostanou dopisy od Cynthie (psala je před svou smrtí), kde je nabádá, aby držely pohromadě. Trojice se sejde v restauraci a domluví se na společném postupu vůči zrádným partnerům. Napnou veškeré síly, aby své předsevzetí dotáhly až do konce, kdy jim jde i o pomoc podobně postiženým manželkám. Svůj záměr mají hrdinky ulehčený tím, že proti nim stojí slabí muži, ovládaní hlavně chtíčem, spojeným s přicházející druhou mízou (oficiálny text distribútora)

Dixieboy

"Koukni se na sebe. Jsi krásná ženská, ale protože jdeš ve stopách Cher, zůstala jsi pořád v pubertě..." přesně tyhle hlášky a herecké výkony tří hlavních hrdinek jsou důvod, proč se na tento klub vždy rád podívám :) Sarkastická Brenda, nejistá Annie a pijící a čoudící Elise v podání Bette, Diane a Goldie... to prostě funguje. Jde vidět, že se holky znají i v soukromí, protože jim to neskutečně klape. A rozhodně bych tento film neoznačil za film pro stárnoucí ženy... je plný vtipu a scén na téma, které bude aktuální pořád... Přesto mě jedna z těchto dam bavila víc než ty další a to byla Goldie se svými hláškami "Pro herečku v Hollywoodu existuje pouze trojí věk. Žába, prokurátorka, řidič slečny Daisy... ", to mě vždy pobaví! nehledě na to, že její nafouknutá pusa si vysloužila rovnou celou hvězdičku. tenhle film mě prostě vždy bude bavit a je škoda, že se nikdy nekonalo pokračování... i když s reputací dvojek je to možná jen dobře. ()

gstudio odpad!

Jeden z nejstupidnějších filmů ve vysokorozpočtovém ranku. Rádoby-feministická agitka zcela postrádá vtip, lehkost a nadhled, a tak více než hodinu a půl sledujeme trojlístek nesympatických ženských vyžírek-přísavek, které "obětovaly nejkrásnější roky" tím, že se nechaly od manželů vydržovat jako luxusní štětky. Netuším, za co se ty tři morální příšery těm svým chlapům vlastně mstí. Vždycky jsem si myslel, že feminismus bojuje za rovnoprávnost, ale tohle jde teda zatraceně jinam. Těm "medúzám" jde jen o pohodlí a o prachy a vlastně ani nepřemýšlí, čím by to měly těm svým "mašinkám na peníze" splatit. Ani chytré, ani vtipné - film je vlastně dočista stejný jako vztah s některou z těch tří ženštin - trapným a nezábavným utrácením rozpočtu za nic. ()

Aidina

Tři nejlepší kamarádky Annie, Elise a Brenda zjistí, že jejich partneři, kterým kdysi pomohly nahoru, je opustili kvůli mladším ženám. Naplánují společně pomstu. Vtipně a efektivně. A operace furie přináší zajímavé výsledky. Velmi dobře obsazený film. ()

LencaN

To byl ale řádný babinec :D Vyloženě dámský film nabitý pokrytostí, láskou, odplatou, zklamáním a všeobecně je to prostě výlet do duší tří žen ve středním věku, které se potýkají s nevěrnými manžely. Herecké výkony všech dam byly neuvěřitelné, tohle trio se skutečně vyvedlo. Občas to byla legrace, ale sem tam to bylo i dost melancholické, až trochu psychologické, což byla dobře fungující kombinace. Vizuelně je holt film poplatný své době a dnes působí omšele a nevýrazně, ale jeho kouzlo je skryto ve scénáři, který je nosným pilířem celého poselství Odložených žen. ()

Amalberga

Mám pocit, že tenhle film nemá žádné silné momenty. Všechno sleduje pečlivě vypsaný klišé postup tak typický pro animované filmy pro děti. A vrcholem celého snažení manželek, vloupání se do bytu a hledání špíny na exmanžele, bylo donutit je platit? Pointa mi nepřišla moc věrohodná. Možná si jen stačilo vklidu sednout a vše si vyříkat. Ale to bychom zase neměli tenhle film, že. ()

PTuranyi

Pohodová ženská komédia postavená na konflikte ženy vs. muži. To že sa trojica zrelých žien, ktoré opustili manželia a rozhodli sa so svojím osudom vyrovnať s hrdosťou, rozohráva množstvo komediálnych situácií. Hlavne keď sú hlavné hrdinky každá svojská. Trojica Bette Midler, Goldie Hawn, Diane Keaton má na to dobré predpoklady. Aj produkcia dokáže navodiť uvoľnenú atmosféru a scenár ponúka niekoľko originálnych gagov napr. keď je Goldie Hawn v modrej pleťovej maske a v pozadí je Warholova parafráza s jej podobizňou. Žiaľ rozcitlivená postava Annie Diane Keaton podľa mňa veľmi nesedí a Bette Midler nie je veľmi zábavná. Goldie Hawn vychádza z tohto tria najlepšie čo je zrejme tým, že má podobných postáv na konte viac. Mihne sa tu ešte Maggie Smith a Sarah Jessica Parker. Bonusom sú originálne úvodné titulky v štýle "Kdo chce zabít Jessii?" a cameo Ivanky Trumpovej. 65% ()

zero_zelo

holčičí film pro střední až mrtvé křehčí polovičky (a nejspíš křehké polovičky i homosexualních) párů :)) přičemž mladší generaci to určitě taky donutí k ňákýmu tomu příslibu do budoucna. proč ne, všechny herečky to zvládly a podle mě se i dobře bavily... nápad super. až na to občasný zbytečně afektovaný přehrávání to je super oddechovka a hraje na správnou strunu. a myslím, že moje maminka se mnou souhlasí :) ()

Alchemilla

Jednoduše jsem se bavila. Pravda, některá místa by bylo lépe vystříhat, někomu může vadit přemíra estrogenu, ale jako pohodová oddechovka, proč ne. 70% ()

Johgas

Své první ženě vděčím za svůj úspěch, a svému úspěchu za svoji druhou ženu. Klasický citát. Až na to, že tady se první ženy nedají a ex-manželům to pěkně vytmaví. Skvělá Bette Midler. ()

Audreybe

Takhle to dopadá, když film o 3 ženách dělají 3 muži (scénář, kamera i režie). Ne, že by se na poměry 90s komedií nesnažili, ale prostě to fakt není ono. I když hlavní zápletka o síle přátelství žen má empowerment myšlenku, kazí ji spoustu "hysterických" scén, cringe momentů, neustálé poštvávání žen mezi sebou a závist. Prostě je to o postavách žen, jak si je představují muži. ()

Kekik

Skvěly filmík, který zaujal a pobavil. Bála jsem se konce alá Happyend a všechny se vrátí ke svým manželům. Naštěstí ne. Diane Keaton a Goldie Hawn mám moc ráda, ale zvyknout si na dabingový hlas u Goldie v podání paní Valerie Zawadské nešlo. Obě mám moc ráda, ale raději každou zvlášť. Herečku Bette Midler příliš neznám, ale skvěle se do trojky kamarádek hodila. Vedlejší postavy také zazářily. ()

Cesty timem odpad!

Těšil jsem se na odpočinkovou komedii. To tím spíš, že mám rád Goldie Hawn asi nejvíc v "Přes palubu" nebo "Smrt jí sluší" a ty počáteční obrázky žen při titulcích mi připoměly ty v mé oblíbené komedii "Dívky z Jersey". Čekal jsem něco za 3*. Před půlkou jsem to nevydržel a vypnul. Nesnáším ukřičený komedie. Sorry, tohle se mi fakt zdálo přiblbý až blbý. Neproniknul jsem do toho a vzhledem k tomu, že mě to fakt rozčilovalo, nedám tomu už asi příště šanci. Takže to budou i mé odložené ženy :-) ()