Kukuričné deti

• Slovensko Deti kukurice (viac)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Skvělá apokalyptická hudba (na začátku při běhu děcka kukuřicí a pak ještě několikrát), pak hned slušnej úlek, když to dítě srazí autem. Jinak skvělej nápad, jako skoro vždy od Stephena Kinga. Courtney Gains (jako ten zrzavej kluk Malachai) má fakt na takový role ksicht. A jejich malej vůdce neboli šiřitel slova Toho, co kráčí mezi řádky (Isaac), je taky skvěle démonickej a fanatickej. A zahnutej srp a všechny ty ostatní háky, není víc co si přát. Jasně, šlo by to udělat líp, mnohem líp. Nejen režie, ale i efekty. Ale je to starej film, tak jo, no... ()

tom88

Hororík, od ktorého som čakal oveľa viac. Bohužiaľ som ho nevidel mladší, vtedy ma vždy strašil iba názov. Po zhliadnutí, nevidím moc pozitív, iba tajomno a nevedomosť čo sa vlastne deje. Sú to klasické 80te roky, lacný horor, ktorý niekoho môže čiastočne ohúriť, ale u mňa sa to nepodarilo. Ten zrzavý zmrd bol síce poriadne nechutný, asi by mi omylom nabehol na čepeľ noža, ale inak to bolo celkom fádne. Chcelo to pritvrdiť a nejakú tú krvavejšiu scénu + poriadny záver. Na pokračovania ani nemám chuť. 45% ()

Nivenx

První díl Children of the Corn rozhodně nebyl nikdy špatným filmem a jak děti řádily, to bylo vždycky takové strhující. Námět je skvělý, ale bohužel průměrná režie a průměrní herci, tak to nemůže být na víc jak 55%. Další díly už točit neměly, dyt' příběh byl ukončený. ()

Honzek

Atmosferický, zajímavý leč průměrný snímek, který ve své době musel být úchvatný. Dnes se na to však dá dívat také a to třeba díky výbornému soundtracku nebo zajímavému námětu, kterému byla předlohou povídka od Kinga. Docela se těším, co mě bude čekat ve druhém dílu. ()

Bobik9

Hrůza! Stupidita! Nuda! FIlm, který nemá totálně žádnou zápletku. Herecky je to naprosto nezajímavé. Nejlepší je Linda Hamilton a ta je příšerná a nijaká. Potom je tam ještě nějaká chlapeček s kastrolem na hlavě, který se tváří a mluví, jak kdyby mu tatínek zasunul kukuřici do zadku. Ovšem nemá na vysokého odporného zrzka, který má koní hubu přes celou hlavu. Myslím, že ani v 84 roce to nemohlo být dobré. Nevím, jestli má cenu koukat na další díly, ve kterých se objevují alespoň nějaké známé herečky. ()

Sfinkter

Zcela jiný zážitek než jsem očekával a vsadím se, že Kingova předloha je lepší než filmové zpracování, i když jsem ji zatím neměl možnost číst. ()

lennyd

Idylická cesta mladých manželů Burta (Peter Horton) a Vicky (Linda Hamilton) se tragicky změní poté, co uprostřed kukuřičného pole srazí mladého chlapce. Při shánění policie dorazí do malého městečka Gatlinu, ze kterého už na první pohled čiší skrytá hrozba. Ve městě nežijí žádní dospělí, ale jen zdivočelé děti následující svého proroka, Izáka... Pamatuji si, když jsem film viděl před nějakýma dvaceti lety poprvé, tak jsem se skoro podělal strachy. Dneska - po desítkách více či méně zdařilých hororů - už jsem jako divák otrlejší, a tak jsem po většinu filmu jen zíval nudou (i když se budování atmosféry opuštěného městečka musí tvůrcům nechat). Ale ani ústřední dvojice (Peter Horton a Linda Holton), ani dětský kazatel (John Franklin) mi k srdci nijak nepřirostli, a tak snad stojí za zmíňku jen odporný (a to fakt) Malachai (Courtney Gains)... ()

drackula

Atmosféra mesta "duchov" skĺbená s atmosférou všadeprítomných fanatikov bola skvelá. Keď sa k tomu pridá Izák, jeho poskok Malakai - vrah ktorí vyzerá ako zlé alterego Rona Weaslyho a kopa kukurice, film je to naozaj nadpriemerný. Trošku ho zrážajú nezvládnuté špeciálne efekty v závere, ale inak som spokojný. 70 % ()

Ravi

Dobře vymyšlený film o dětech, slepé víře a jakémsi zlu někde v kukuřici, který mě ale vůbec neoslovil. Možná to bylo dabingem, možná prachmizernou dramatizací (u tohoto žánru nutnou), možná něčím jiným. 40% = 2/5 ()

Mythago

Tak zase jednou ne moc povedená adaptace knihy Stephana Kinga. Tu jsem sice nečetl, ale myslím si že byla určitě zábavnější než tenhle film. Námět je určitě dobrý, ale zpracování už trochu pokulhává. Herci nepředvádějí žádné zázračné výkony, snad až na Malachaie. Nejstrašidelnější na filmu jsou jednoznaně efekty. Ja vím, že je to starý a ty efekty se o moc líp udělat nedali, ale když to líp nešlo, tak je tam radši neměli dávat vůbec. ()

BlackTom

Oproti Kingovej predlohe je to akčnejšie, viac rozobraté a hlavne - dlhšie! Ústredná dvojica je v celku sympatická (ako to má byť), záporáci Isaac a Malachi odporní (ako to má byť), atmosféra dobre budovaná a výsledný efekt veľmi dobrý. Poviedka ma sklamala, ale film je to ako lusk! ()

see_sawandrew

Úsporná adaptace výborné povídky Stephena Kinga zůstala někde na půli cesty mezi zvládnutým atmosférickým thrillerem a nezvládnutým béčkem s úsměvnými momenty. Největší bolístkou Kukuřičných dětí je jednoznačně kamera, za níž muselo stát příšerné kopyto (alespoň že zadní projekce v autě vypadá, jak má). Po stránce hudby a hereckých výkonů je film kvalitativně slušný až na některé dětské herce; ústřední pár a skvělý představitel Isaca dokážou většinu stopáže utáhnout. Čekat od tohoto snímku více je celkem bláznovství; na druhou stranu - dobrý zvuk nezestárl a tato adaptace Kukuřičných dětí si i po pětadvaceti letech zachovala jisté kouzlo - možná že film dokonce i třošku vyzrál, protože z něj stále cítím Toho, co kráčí mezi řádky. A to je dobře. 60% ()

darwin

Komorní, lehký horor o vesnici plné zlobivých dětí. Výborná hudba a slušná kamera vytvářejí docela dobrou atmosféru, kterou umocňují záběry vylidněné vesnice Gatlin v Nebrasce. Formální stránka však mohla být dotažena k dokonalosti. S lepším scénářem a režisérem by byl výsledek zajisté ještě lepší. Obrovský potenciál je tak promrhán. ()