Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dům na Manhattanu dosud patřil Bartu Hughesovi. Náhle se objevuje protivník, který chce Barta o jeho majetek připravit. Soupeř vydrží cokoliv, přežít hladomor, výbuch atomové bomby nebo se prokousat olovem či betonem. Zdá se, že je nezničitelný...ale v tomto boji může přežít pouze jeden! (oficiálny text distribútora)

Recenzie (48)

darkrobyk 

všetky recenzie používateľa

Spíše než horror se jedná o sci-fi. Krysa má sice určitou inteligenci (menší než potkan), ale aby se chovala tak, jak jí předepisuje scénář...nu...to je opravdu z říše pohádek. Dorůstá maximálně 25cm (bez ocasu), ve filmu má ale dobrý půl metr.... Na druhou stranu se o krysách dozvíme spoustu zajímavostí, takže se část snímku promění v přírodopisný dokument. Klady - kamera, hudba, interiér domu, bezútěšně chátrající Robocop, roztomilý hlodavec v detailu, rozsápaná kočka, devastace domu. Zápory - strašení téměř nulové, pár napínavých scén je předčasně uťato, horrorová jízda se nekoná. Ke konci film chvílemi nudí a Robocop se začíná chovat naivně - strkat ruku někam, kam nevidím,...no, no. ,,Miláčku, co se tu stalo?" ,,Měl jsem návštěvu..." ()

corpsy 

všetky recenzie používateľa

Skôr ako animal horror, mi to príde ako satira na povrchnosť vyššie zaradenej spoločnosti ( manažéri a spol. ). Aby logicky uvažovali a riešili problém prakticky ( aj keď pravda je, že tá krysa má trochu iné parametre, ako je norma ), dávajú si nepraktické úlohy, ako to všetko vyriešiť. Pritom by stačil deratizér a pár dolárov navyše. Ale keďže sú vysokoškolsky vzdelaní, im nikto kázať nebude. Bla bla bla. Pomerne zabudnutý filmík, ktorý toho má okrem iného čo ponúknuť a nejde o nič drastické a turbulentné, ale skôr o hru na mačku a myš ( v tomto prípade finančníka a krysu ). ()

Reklama

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Máte dobrý job, peniaze, krásnu manželku, syna a úžasný byt. Čo ale z toho, ak vám život v ňom ničí obzvlášť vyvinutá krysa. Nemyslíte na nič iné, nevyspíte sa, keď po vás ide sekretárka, pošlete ju domov a deratizér nájde ohlodaný šek a odíde a mačka nestojí doslova za nič. Zlo neznámeho pôvodu je psycho triler z rangu tých, ktoré sú tak psycho, že ich už nikdy nechcete vidieť znova. Interpretovať videné si môžete ľubovoľne, od faktu, že aj najmenšia kvázi maličkosť vám môže v momente zničiť život až po zamyslenie sa nad tým, kto je na Zemi vlastne pánom. ()

tron 

všetky recenzie používateľa

Sám doma 0: Sám s krysami na stole. Hororové krysy boli v tej dobe v móde síce nielen v literatúre (Kingova Nočná zmena, Herbertove Krysy), ale aj vo filmoch (Krysy: Noc hrôzy, Deň zvierat), ale len málokedy vznikne niečo vyložene kvalitné. Vlastne si na žiadny ultimátny horor o krysách nepamätám. Tento ním je. To bez debaty. Peter Weller (ktorý takúto brutálnu sódu neschytal ani v RoboCopoch) je strašne veľký sympaťák. Páčilo sa mi, že hoci v tomto filme hral postavu, ktorá sa divákovi ľahko mohla sprotiviť (na prvý pohľad trochu arogantný pracháč), on ju poňal ako normálneho chlapíka, s ktorým si môžete pokecať o všeličom a ktorý sa nad nikoho nevyvyšuje (naopak, viac ho baví pokec s údržbárom, než s draho oblečenými kolegami v práci). Snímke výdatnou mierou okrem Petra, parádneho domu a nechutných a hororových krysích scén, výraznou mierou pomáha depresívna atmosféra ponurého veľkomesta (také poňatie amerických veľkomiest bolo v 80. rokoch obľúbené – Maniac Cop, Terminátor). Uznávam, že krysa sabotujúca šeky je už trochu moc, nie sú nedostatočne ukázané jej rozmery (raz vyzerá ako polmetrový mutant, inokedy ako normálny potkan) a občas sú hrdinove reakcie na strety s ňou až smiešne hysterické (ale tak zas ja by som asi vrieskal rovnako...). A hoci ju stále chce zabiť (aj vlastnoručne, nielen jedom a pascami), tak vždy, keď sa mu naskytne krysa na dotyk, tak s revom utečie. Ale i tak skvelý horor s parádnou atmosférou. ()

J*A*S*M 

všetky recenzie používateľa

Strašná sranda. Vážně, ačkoli je ten příběh celkem drsný psycho a určitě nechci, aby se mi něco podobnýho stalo, tak jsem se místy fakt nahlas smál, protože ta válka člověka proti myši je prostě svým způsobem vtipná. Je to takovej mírně hororovej Hon na myš s obludně hnusným a zákeřným myšákem. PS: Hlášku You'll regret you furry fucker i její české ekvivalenty tesat :-D ()

Galéria (25)

Zaujímavosti (3)

  • Film obsahuje odkazy aj na iné slávne súboje človek versus zviera. Bart Hughes (Peter Weller) číta knihu "Moby Dick" a neskôr sleduje v televízii film Starec a more (1958). (beso74)
  • Kniha, při jejíž čtení vyruší "záporák" hlavního hrdinu a kterou on poté vztekle mlátí do stropu, je "Moby Dick" od Hermana Melvilla. (dokec)

Reklama

Reklama