Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

William_Kirk

Nemít to zajímavou hudbu od Jerryho Goldsmithe, tak bych dal "odpad". Celkem nudný a zdlouhavý film, který bohužel nezachránil ani Peter Weller ani v závěru ukázané, solidně nechutné monstrum. ()

bmx6

Už jsem viděl přeci jen o dost lepší filmy podobného typu.Tohle je jen taková napodobenina.Prostředí je výborné a postavy také ujdou,ale příšerka nic moc.Celkově je to takový lepší průměr,který stačí vidět jednou.Závěr nad hladinou oceánu byl už čtyřhvězdičkový. ()

JesterKruger

Každý kdo tento film viděl, a neviděl tady někdo nějakou inspiraci nebo spíš napodobeninu, musí být neznalý, a nebo úplně mimo. Tady to extrémně připomínalo Vetřelce, chvilkami Věc, i chvilkami propast. Každopádně, čekal jsem to takové jaké jsem to čekal. Dobrý film, který přece jenom bude něco napodobovat, nebo se něčím více než inspirovat. Dokonce jsem tam chvilkami zaznamenal slabší herecké výkony. Daniel Stern i Peter Willer tam byli super, a co zbytek? Někteří se snažili, a někteří ne. Např. Amanda Pays. Ta chvilkami hrála otřesně, jindy dobře. Jinak se na to dá v pohodě koukat. 4* které mají velice odřené uši. ()

ellysium

Film je originální snůškou napětí a akce.Na co ti amíci nepřijdou?Bakterie v ruské vodce..Hehehe.Ale film má spád a člověk při něm vydrží v napětí až do vítězného "Úsměv,zkurvysyne...To je čistě americký happy-end. ()

cabaday24

trosku toho vezmeme z vetrelce, pridame neco z veci, kapanek to dame na morske dno, s hercema si hlavu lamat nebudem - vsak voni to nejak vodehrajou,hlavne ze nakonec to klaplo. chvalim za setreni zaberu s "bubakem", autori spravne odhadli, ze za moc nestoji ()

gael83

Příjemné retro, Peter "Robocop" Weller a jeho nepříjemně kovový hlas, od všeho trochu, akce střídá napětí, a tak dále, prostě dobovka, která by snesla "reboot"! Nejvíc jako interiéry, na tu dobu to asi muselo stát. Alien FOREVER! ()

mikromishi

Film sám o sobě v pohodě, obsazení bomba, ale měl jsem tu čest to vidět s CZ simultánním dabingem navíc z německý verze :D Peklo, to bylo, ten kdo to překládal a daboval měl těch lahví alkoholu trochu víc, nejenže to nedává smysl, ale navíc se tam sám sebe opravuje a je to mega vtipný:) Doporučuju rozhodně na párty, ale jen na vlastní nebezpečí :D \m/ ()

lusst

Nie je to Vec. Nie je to ani Votrelec, je to Leviathan!!! A aj keď nedosahuje ich kvalít, stále sa jedná o to lepšie, čo v danom žánri v rokoch 80' vzniklo. 😉👍🏻 ()

Amberjack

Jo, ty hnisající stehy po sešití obou Vetřelců, Věci a dokonce i Čelistí jsou až příliš patrné. Po prvních dobrých třech čtvrtinách se Leviathan potápí hlouběji a hlouběji, aby se (zatímco torzo posádky symbolicky v protikladu k upadající kvalitě snímku stoupá proklatě rychle ke světlu) v závěru zabořil čumákem do vzácného filmového hnoje, z něhož spíš než scénáristu Davida Peoplese podezírám produkci. ()

Solid_Joe

Slušný film, jehož děj se odehrává pod hladinou. Možná můj názor, ale kdyby tvůrci střihli film o 5 minut dříve, jen by to pomohlo. Když si člověk už myslí, že je už zdárný konec a je pozitivně naladěn z dobrého filmu, záporák, který měl být zlikvidovaný se najednou vyřítí z pod hladiny a čeká na konečnou likvidaci..To si mohli už tvůrci odpustit.. ()

BStone

Když dva dělají totéž,není to totéž.... To je případ Leviathana. Určité ambice tu jsou,nicméně velice neproměněné.Tam,kde např.Scott geniálně pracuje s atmosférou a napětím, tady se jedná pouze o zoufalý pokus aspoň se klasice přiblížit...Marně 20% ()