Bubba Ho-tep

Elvis žije. Tedy jestli se tomu tak dá říkat. Spíše jen přežívá s podivným výrůstkem na penisu v domově důchodců. Zde právě začíná obcházet egyptská mumie, která ze staroušků vysává jejich duše. Sebere Elvis ve starém těla dost sil na to, aby mohl s pomocí svého přítele Jacka, který si myslí, že je exprezident Kennedy, zastavit běsnící mumii? (Vitason)

JosefGruber

Podivný americký nevím co...vtipný to nebylo, horor taky ne a Elvis s Kennedym mě taky dvakrát nenadchli...pro milovníky prapodivných mixů ideální. 2-3*, 10.7.2014, pc ()

Vitason

,,Neptejte se, co může váš domov důchodců udělat pro vás, ale co můžete udělat vy pro něj." Zvláštní lidé, tihle důchodci. Celý den se jen tak povalují a přemýšlejí nad tím, jak jim život utekl mezi prsty. A tak jsou rádi za každé rozptýlení v jejich fádním životě. Ať už je to pohled pod sukni mladé dívky, nebo vraždící mumie z dovozu. Bubba Ho-Tep je šílená komedie, kde si Bruce Campbell vysloveně vychutnává Elvise v důchodovém věku, který trousí jednu hlášku za druhou a po boku černošského JFK si to rozdává s egyptskou mumií v temných uličkách domova důchodců, které mi nejvíce připomínaly motel z Bartona Finka. Film má příjemnou hudbu, triky a dobré herecké obsazení v čele s již zmiňovaným Campbellem. Jenže filmu vykopává hrob pomalé tempo, které se společně se slabší kadencí vtipů vleče stejně jako život ve zmiňovaném domečku. Takže mi z toho nakonec vychází slušný průměr. ,,Nikdy neser krále." Btw. Stáří působí ve filmu jako větší zlo než nemrtvá reklama na obvazy. ()

SeBig odpad!

Film uplná píčovina... absolutně nemužu pochopit hodnocení. Celý film debilní kecy nějakýho senilního černocha a moudra Presleyho, kterého hraje Campbell a všichni určite jenom kvuli nemu davaji vysoké hodnocení. Mě je tento herec uplně fuk nezajíma mě a film byla naprostá srágora! ()

korbitch22

parádní ulítlá záležitost,námět toho filmu by si zasloužil oscara!!!dva stařící hnijou v málem sanatoriu,jeden je černoch,který si myslí že je JFK a druhej je pro změnu žijící elvis.a po těhle bláznech jde egypská mumie v kovbojskech hadrech a chce jim vysát duši:-)no napadlo by to kurva někoho?:-) ()

anais

Hororové to není, mumie vypadá naprosto gumově, což byl možná záměr. Vtipné jsou Elvisovi hlášky, a v podstatě nápad dát dohromady starého, dávno mrtvého, ale živého Elvise s mumií vysávající duše je sám o sobě perfektní. Nejkrásnější scéna je asi ta, v níž přijde Elvis do místnosti a jeho dvojník otočený zády ke dveřím vytuší „královu“ přítomnost. Následující moment je plný posvátné úcty, a nepřekonatelné absurdity. Nehledě na tyto drobné klady, je Bubba Ho-tep celkem nuda, kterou lze doporučit snad jen lidem, kteří mají rádi Bruce Campbella. Hail to the king baby. ()

honajz

Ne že by to bylo špatné, ale nějaké výhrady přece jen mám. Samotná historka je v podstatě hrozně jednoduchá, hlavně finále jsem čekal zajímavější. To už souboj se skarabeem byl akčnější. Také nemám moc rád fekální humor, naštěstí ho tady moc není, navíc jen v úvodu. Ale film má tím svým nápadem své kouzlo - Presley MOŽNÝ SPOILER - který hrál svého dubla, až si vykloubil kyčel a musel do domova důchodců, JFK jako černoch s pískem místo mozku atd., překvapivě to funguje. I ty chodby starobince, osazenstvo... Což mi připomíná, že autor nějak rezignoval na postavy sestry, ředitele a pohřebáků, jež mohl daleko více využít. A zajímalo by mne, zda má mumie schválně oblečení a postavu jako Michael Jackson. Asi jo. Těch dobrých vtípků, nijaké řachandy, ale prostě jemných, dobrých vtípků pro mírné pobavení a pousmání, je zde také dost, takže nakonec mírný nadprůměr. ()

jonyyy

Prostě film o tom, jak se prezident Kennedy přestříkaný na černocha a Elvis Presley s výrustkem na penisu snaží zabít egyptskou mumii, která vysává řitním otvorem duše z obyvatelů domova důchodců. Theme melody a kecání Elvise byly dokonalé. Bruce je frajér. 65% ()

Pítrs85

Kurde, takhle podivnej "horor" jsem asi ještě neviděl. Campbell se pro mě stává nejcoolovějším hercem v Halyvůdu a symbolem všech těch béčkových sakra kultovních věciček. Tenhle film rozhodně nesedne každýmu, je to prostě taková ta indie chuťovka, nezávislá záležitost. Ale o to lepší. ()

eraserhead666

Takřka doslova "posmrtný" (uvozovky mají své opodstatnění) život rokenrolového krále Elvise Presleyho. Rozhodně ale od Dona Coscarelliho nečekejte žádný životopisný film. Tohle je svým způsobem unikátní komedie se silně hororovým nádechem - Elvis spolu se svým černošským kamarádem/spolubydlícím, který je přesvědčen o tom, že je J. F. Kennedy (taky se konečně dozvíme, jaká byla Marylin Monroe v posteli), bojují s oživlou mumií egyptského faraona. Vypadá to jako blbost? Kdyby mi ten film někdo popsal takhle, asi bych si to myslel určitě taky (a když jsem ten film takhle podal ženě, její reakce nebyla moc rozdílná), ale Coscarelli vás hodně rychle vyvede z omylu. Jeden z nejoriginálnějších filmových nápadů, navíc opravdu dobře zvládnutý po všech filmových stránkách (scénář, režie, herci a herečky, námět, kamera, střih, hudba), co jsem za poslední dobu viděl. ()

SOLOM.

Tento film mám ve své sbírce již hodně dlouho, ale ani nevím, proč se mi do ní moc nechtělo. A to i přesto, že v ní hraje můj oblíbenec Bruce. Tento zábavný kříženec hororu a komedie mne však dostal již od úvodních minut svým humorným pojetím a především hláškou: „Je vůbec něco skutečného, pro co stojí žít, krom jídla, sraní a sexu? Když se nad touto otázkou pořádně zamyslím, tak snad už mi zbývá jen ten chlast. Každopádně jen trefné hlášky nezachránily pomalý rozjezd a jak minuty ubíhaly začal jsem se trošku nudit. Humor je sice pěkný a „Elvis“ se opravdu snažil, jenže po hororové stránce se to začalo zlepšovat až zhruba v polovině. Originalita se však Coscarellimu opravdu upřít nedá, jen to chtělo trošku více zapracovat na některých detailech. I tak jde však o lehce nadprůměrnou záležitost. Takže ve finále si ještě zbývá odpovědět na otázku: „Kdo když ne my, kdy když ne teď!“ 70% ()

oLí

Jo jo, tenhle film je pecka. Nemá sice kdovíjak zběsilé tempo, ale nabízí toho docela dost. Je to mírnej horror, je to drama o stáří a o přátelství, ale hlavně je to každou chvíli neskutečná prdel. Bruce Campbell jako Elvis cedí perfektní hlášky a režisér/scénárista Coscarelli nápad za nápadem - hlavně scéna výměny rolí, kdy Sebastian vyleze ze dveří, olízne si prsty od koláče a řekne "Jen další cvok" :D. No když se do toho přidá ještě John F. Kennedy obarvenej na černo se svejma kecama a kovboj děda s dětskýma koltama je o výtečnou zábavu postaráno až do samotnýho konce. [9/10 březen 2010] ()

Morholt

Elvis žije! Dožívá ve starobinci kdesi v Texasu a trápí ho nádor na péru. A nejen to. V domově důchodců je s ním zavřený i John F. Kennedy. Místo kusu mozku má voperovaný pytel s pískem a kůži mu nechali napustit do černa, aby ho lépe ukryli. Společně se postaví mumii, která po nocích brázdí chodby jejich domova a na stěny záchodků píše, že faraon žere oslí bobky. Tohle prostě nevymyslíš. 80% ()

6thSun

Objektivně to jsou čtyři hvězdy, je ale nutné nějak vyjádřit originální a hlavně neskonale roztomilou ujetost snímku, proto nakonec volím plné hodnocení. ()

Terva

Ho - tep = Příbuzný či potomek sedmnácti egyptských dynastií 3100 - 1550 před Kristem, nebo rodné příjmení egyptského faraóna. Bubba = Muž z jihu spojených států, Dobrák, Buran nebo vidlák. Jsem opravdu vzhůru, nebo se mi zdá, že jsem vzhůru? Pro co stojí za to žít, krom jídla, sraní a sexu? Nakonec, záleží vůbec na něčem? To vše projde hlavou Elvise Presleyho během několika minut filmu. Šestinohý šváb jako ty by měl vědět...nikdy, nikdy neser Krále!!!! Použití hieroglyfů jako graffiti, je úchvatné. Faraón žere oslí bobky a Kleopatra je šereda. Chci říct, kdo by uvěřil dvojici cvoků jako je Elvis a Jack Kennedy (černoch co tvrdí, že byl president USA), kteří tvrdí, že jim kamaráda sežrala mumie v kovbojských kalhotách. Kdo, když ne my, kdy, když ne teď!!!! ()

Nick Tow

Je to všetko iné, len nie horror a nie komédia, je to film, ktorý je kategóriou samou o sebe. Buď vás to po pätnástich minútach prestane baviť, alebo sa namotáte. Milujem obskúrne témy, čierny humor a zrovna tak milujem, keď pod zdanlivo ľahučkými hláškami a "srandovným" dejom buble hlboká a temná výpoveď - v tomto prípade meditácia nad jedným zbabraným a povrchne prežitým životom a o túžbe aspoň na staré kolená s tým čosi urobiť. Posolstvo: chráňte si svoje duše, viac ako svoj "řiťák!" ()

joehot

Tak toto jsem si neskutečně užíval. Elvis a chlápek, který si myslí, že je prezident Kennedy (natřený na černo), zastavují v domově důchodců prastarou mumii, jež (nejčastěji) řitním otvorem vysává z lidí duši, aby ji mohla pozřít a její zbytky vys*at na záchodě, kde si z nudy čmárá hieroglyfy: Faraón žere oslí bobky... Bruce Campbell je jen třešnička na dortu. ()

corpsy

Bruce je pán. Málokto má charizmu ako on. A práve on ( ako už neraz ) toho dosť zachraňuje. Pretože od takejto flákoty, som čakal okrem skvelých hlášok ( ktorých sa tu dočkáme ), aj poriadnu porciu gore od KNB EFX ( ktorých sa tu ale nedočkáme ). Škoda, pretože námet si to vyžadoval a vlastne aj prítomnosť Campbella tomu sprvoti nejak nasvedčovala. Malé dostaveníčko na poli splatter hororu som nedostal, ale plakať tak isto nebudem. ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (viac)

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (viac)