Tři nerozluční přátelé - Mel LeGrace, jehož kariéru zničil alkohol, Vajíčko a Zvonek - mají úžasný nápad: natočit němý film. S tímto chvályhodným projektem se obrátí na filmové studio Big Pictures, jehož ředitel má ale v současné době nemalé potíže: vypadá to, že jeho živnost má v úmyslu převzít bezohledná firma Urvall & Schramst. Přesto ho záměr nadchne, obzvlášť když mu Vtipálek sdělí, že se pokusí pro film získat ty nejslavnější hollywoodské hvězdy. Mel a jeho přátelé se dají ihned do práce a po krátkém čase mají podepsanou spolupráci hned s několika umělci navýsost zvučných jmen, jako jsou Burt Reynolds, James Caan, Liza Minnelliová, Anne Bancroftová a nakonec také stále stejně mladý Paul Newman. Nejen ředitel Big Pictures, ale také syndikát Urvall & Schramst má vážné potíže, a proto se její šéfové snaží za každou cenu zjistit, co mají jejich konkurenti za lubem. Zvolí opravdu důmyslnou zbraň, ale bude jim to nakonec k něčemu? (oficiálny text distribútora)

v.indruchova

Nezvyklá komedie. Některé scénky úžasné, po kterých si řeknete to je fakt dobrej nápad ..prča, některé projdete s pozvednutím koutků a některé dobrej pokus. Celek je to ode mě za 4. Určité momenty jsou zbytečně zdlouhavé, ale hold už je to před nějakou dobou natočený. Myslím si, že to patří mezi ty lepší Melovi kousky. Nikdy na něj nezapomenu protože nějaké tak trapné scénky umí jen on.( to byl kompliment). Mimochodem ten týpek s těma obroovskýýma očima ten by se dal obsadit i do hororu. wow. ()

MorraEddie

Ok,tak jsem asi suchar,protože i další Meluv počin mě neskutečně nudil. Přišlo mi to tak neuvěřitelně tupý jako dlouho nic předtím. Nezasmál jsem se ani jednou a to je něco co bych od komedie zrovna očekával - Smích! Jediná zábavná věc na tomto filmu je místní hodnocení,protože 75% je pořádnej úlet. ()

brasek

Mel Brooks tentoraz šliapol vedľa... pre mňa osobne nepozerateľný snímok, príbeh o ničom. Proste tie tri ksichty som v tomto príbehu nemusel. ()

Qwathemall

Tato komedie je naprostým symbolem komedie jež nikdy nezestárne. Absolutně šílená komedie která se až do konce šíří bláznivými náhodami a nápady. Celé toto velkolepé dílo Mela Brookse (Režiséra, Scénáristu, Herce) stojí za to shlédnout a užít si celou věc naplno. Lepší doporučení pro kvalitní komediální film by se našel těžko, našel. . .  ale těžko. ()

Herbert007

Nápad moc dobrý a realizace taky. Viděl jsem to v českém "dabingu" takže mě moc pobavily i třeba překlad jména hlavního hrdiny Mel LeGrace či firmy Urvall & Schramst. ()

anicca

Tento film som musela vypnúť, aj keď Mela Brooksa mám rada. Absolútna, bezbrehá nuda, ktorá ma ničím nezaujala. Ako nápad sa to javilo byť vtipné, ale pre mňa bolo konečné spracovanie katastrofálne a nezasmiala som sa ani raz. ()

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)